Jaka pierwsza drukarka, Ender 3 v2?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Jaka pierwsza drukarka, Ender 3 v2?

Post autor: Pjoter »

Endery są o tyle fajne że rolki i v-sloty są ciche. V2 chyba ma tmc2209 co oznacza że jedyny szum będziesz miał od wentylatorów. W takim wypadku warto będzie zainwestować w jakieś lepsze sunony i je podmienić pod oryginały aby drukarka była prawie bezgłośna.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 11
Posty: 123
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 11

Re: Jaka pierwsza drukarka, Ender 3 v2?

Post autor: bartoszeqqq »

A temperatury wtedy sobie ładnie nie spadną ani nic?
Do Endera widziałem myki, żeby wyciągnąć zasilacz na zewnątrz, wymienić i dodać wentylatorki, takie podstawowe pseudo-zabezpieczenia, żeby nic się nie zaczęło jarać.
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 497

Re: Jaka pierwsza drukarka, Ender 3 v2?

Post autor: fyme »

Mój ender skończył w szafie z zasilaczem zamontowanym pod stołem grzewczym i nic mu nie było a drukował przez 4 miesiące w zasadzie bez przerwy. Teraz cieszy (mam nadzieję) nowego właściciela. Drukował głównie z pla i petg. Choć teraz przy obu moich drukarkach zasilacze są daleko od komór w których stoją drukarki. Tak dla spokoju sumienia ;) bo też drukują w zasadzie bez przerw, czy to w nocy czy jak jestem w pracy.
bartoszeqqq
Dectro
Postów w temacie: 3
Posty: 69
Rejestracja: 19 gru 2021, 23:54
x 26

Re: Jaka pierwsza drukarka, Ender 3 v2?

Post autor: Dectro »

Ja z Enderem v2 skończyłem tak:
1.PNG
20220920_193119.jpg
20220920_193054.jpg
20220920_193823.jpg
Kontroluję wszystko Klipperem:
20220920_193039.jpg
Łatwiej wymienić co zostało oryginalne:
1. Rama
2. Stół + nakrętki
3. Silniki + paski + napinacze + 1 śruba trapezowa
4. Zasilacz
I to tyle :)

Drugi raz bym nie kupił endera, brałem go z myślą tylko o nauce i grzebaniu przy nim, doszedłem do takiego etapu że ogranicza już układ kartezjański. Wydałem na niego ok 3000zł, ale wiele rzeczy testowałem i później się okazało, że niepotrzebnie pewne rzeczy kupowałem.
Teraz czekam na Prusa XLa, jak się okaże ok to biere, jak nie to ratrig i kolejne mody :D
bartoszeqqq, Marcin Gutek
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 11
Posty: 123
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 11

Re: Jaka pierwsza drukarka, Ender 3 v2?

Post autor: bartoszeqqq »

fyme pisze:Mój ender skończył w szafie z zasilaczem zamontowanym pod stołem grzewczym i nic mu nie było a drukował przez 4 miesiące w zasadzie bez przerwy. Teraz cieszy (mam nadzieję) nowego właściciela. Drukował głównie z pla i petg. Choć teraz przy obu moich drukarkach zasilacze są daleko od komór w których stoją drukarki. Tak dla spokoju sumienia ;) bo też drukują w zasadzie bez przerw, czy to w nocy czy jak jestem w pracy.
Ohh, to może faktycznie jestem przewrażliwiony i tylko szukam pecha w życiu :D Aczkolwiek, przezorny zawsze zabezpieczony! :yahoo:

@Dectro - majstersztyk... Widzę, że RPI ma świetne zastosowanie :D Ładnie całość wygląda :D
Wentylatory Noctua mnie prześladują od czasu powrotu z AIO w PC na tradycyjne chłodzenie powietrzne... Choć tutaj chyba też bardziej przydatne :D
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
Dectro
Postów w temacie: 3
Posty: 69
Rejestracja: 19 gru 2021, 23:54
x 26

Re: Jaka pierwsza drukarka, Ender 3 v2?

Post autor: Dectro »

Do majstersztyku jeszcze daleka droga, są też ładniejsze mody, ja je robiłem pod kątem użyteczności a nie wyglądu. Ma drukować a nie świecić ;)
Noctua fakt robi robotę, tylko jest droga.. Teraz słyszę tylko szum turbiny sunon (jeżeli włączona) oraz lekkie pukanie tego czarnego czyścika o rurkę podczas retrakcji. Oryginalne wentylatory są tylko na sztukę, działają jak czołgi, po godzinie druku w jednym pomieszczeniu boli już głowa. To drugie co należy ogarnąć zaraz po "szparce".
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Jaka pierwsza drukarka, Ender 3 v2?

Post autor: Marcin Gutek »

Dectro pisze:Ja z Enderem v2 skończyłem tak:
20220920_193039.jpg
20220920_193119.jpg
20220920_193054.jpg
20220920_193823.jpg
Kontroluję wszystko Klipperem:
1.PNG
Łatwiej wymienić co zostało oryginalne:
1. Rama
2. Stół + nakrętki
3. Silniki + paski + napinacze + 1 śruba trapezowa
4. Zasilacz
I to tyle :)

Drugi raz bym nie kupił endera, brałem go z myślą tylko o nauce i grzebaniu przy nim, doszedłem do takiego etapu że ogranicza już układ kartezjański. Wydałem na niego ok 3000zł, ale wiele rzeczy testowałem i później się okazało, że niepotrzebnie pewne rzeczy kupowałem.
Teraz czekam na Prusa XLa, jak się okaże ok to biere, jak nie to ratrig i kolejne mody :D
SZACUN...że miałeś cierpliwość, no ale zdobyta nauka i wiedza przy przebudowie, bezcenna, mam nadzieję że te włożone 3 tys to razem z jej zakupem...

Ja nie byłem taki mocny, po miesiącu walki i testów oddałem Ender-a do sprzedawcy, wiedziałem że jak będę chciał zrobić go porządnie pod siebie to przekroczę zakładany budżet... od razu zamówiłem Prusę i bajka... choć też teraz czekam na Prusę XL :D
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 12
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Jaka pierwsza drukarka, Ender 3 v2?

Post autor: Trolinka »

Dla niektórych to jest hobby :> Drukarka działa perfect? Ale to nudne jest, coś sobie podłubię. Np. dodam następny wyświetlacz do niczego nie potrzebny w sumie bo i tak sterowana stojącym obok RPI z klipperm i własnym 5 cali wyświetlaczem :P A tak w ogóle to po cholere oba wyświetlacze jak klippera się steruje z przeglądarki :> Dłubie się dla samego dłubania, kupuje następne części na zasadzie ooo fajna kupie sobie :P Jakby wysypać części z szafy to kilka drukarek by można złożyć.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Marcin Gutek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2022, 10:05
x 30

Re: Jaka pierwsza drukarka, Ender 3 v2?

Post autor: Marcin Gutek »

Ja wychodzę z założenia że jest to narzędzie które ma "wypluwać" zaprojektowane detale... energię którą bym zużył na dłubanie wolę poświęcić przy projektowaniu, weryfikacji projektu, poprawkach itp, jak bym zastanawiał się czy dzisiaj zadziała i wydrukuje tak jak chcę, czy może coś się przytka, rozwarstwi itp., to bym siedział i dłubał zamiast projektować, a wolę przy 3D siedzieć niż ze śrubokrętem przy drukarce... no ale każdy robi co lubi.

Teraz tylko czasami stół mnie ogranicza, muszę dzielić detale, więc czekam na XL jak pojawią się wiarygodne opinie i testy...
Original Prusa i3 MK3S+ :yahoo:
Dectro
Postów w temacie: 3
Posty: 69
Rejestracja: 19 gru 2021, 23:54
x 26

Re: Jaka pierwsza drukarka, Ender 3 v2?

Post autor: Dectro »

@Marcin Gutek
Tak 3k razem z drukarką, sama drukarka ok 1k.
Ja ją kupiłem pod kątem nauki mechaniki, przetestowałem wiele modów, wiele karetek od bowdena po direct. 3/4 gotowych projektów trzeba było poprawiać, więc przy okazji nauka CADa. Nie żałuję wydanych pieniędzy bo wiem ile się przy tym nauczyłem. W prusie też można kilka rzeczy poprawić ;).
Ogólnie wszystkie mody zajęły mi ok 1 roku, średnio co 3-4tyg coś zmieniałem i obserwowałem, na co ma wpływ.
Teraz już nic nie modyfikuję, może jedynie wzmocnienie ramy. Doszedłem z prędkością do 300mm/s i acc 10k ale brakuje już flow w hotendzie dragonfly. Najczęściej drukuję z prędkością 100 i acc 4k, jak mniejszy detal to zwalniam na 60 jak większy to idzie na 200.
Najbardziej zależało mi na powtarzalności wydruku, nie tyle na jego jakości. Oryginalny ender niestety tego nie gwarantował, bo kilku szpulkach lubiło coś się poluźnić i pogorszyć jakość.
Szanuję również Twoje podejście i teraz mam takie samo, ale już z drugą drukarką a nie 1szą :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”