Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: Kopytko »

NAwet nie wiedziałem że MH ma slicera, hahah. Może w nim faktycznie gcode startowy źle zrobiony, to co podałem sprawdza sie w gcode startowym dla danej drukarki.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
PITiMAT
Postów w temacie: 16
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2022, 00:51

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: PITiMAT »

Czy mógłbyś polecić jakieś programy (w czym drukować, w czym zacząć projektować) może jest coś darmowego i godnego uwagi?
Nie chodzi o to, że jest milion różnych programów, ale bardziej chodzi o coś sprawdzonego, a z tego co widzę jesteś dobry w te klocki ;)
*programy to bardziej dla takiego niedzielnego amatora drukarki 3D ;)

Drukarkę na razie zostawiamy w spokoju, aż ją całą skręcę, wzmocnię i ogólnie wprowadzę troszkę ulepszeń.
Awatar użytkownika
micro
Postów w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 24 gru 2023, 18:29
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Ender5S1
x 1

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: micro »

Projekty możesz zacząć np. we FreeCad, jest sporo tutoriali (np. Damiana Lewczuka https://www.youtube.com/@DamianLewczuk).
Co do slicera to dość ciekawy jest Prusaslicer, można ustawić 3 stopnie zaawansowania, co bywa bardzo przydatne podczas ustawiania parametrów druku.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: Kopytko »

Do CTC trochę słabo, bo ja używam Simplify3D a to nie jest free (choć jak poszukasz:P) , ale używałem też Flashforge. CTC używa niestandardowego formatu pliku wyjściowego, który nie jest jakoś mocno wspierany , przez to ilość slicerów jest ograniczona.
Co do projektowania to pooglądaj na YT tutoriale z Fusion360, jest darmowy dla hobbystów i jest dużo po Polsku tutoriali typu pierwsze kroki.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: Kopytko »

micro pisze: 06 sty 2024, 22:54 Co do slicera to dość ciekawy jest Prusaslicer, można ustawić 3 stopnie zaawansowania, co bywa bardzo przydatne podczas ustawiania parametrów druku.
Prusa slicer nie wspiera pliku wyjściowego w formacie .x3g
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
micro
Postów w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 24 gru 2023, 18:29
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Ender5S1
x 1

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: micro »

Prusa slicer nie wspiera pliku wyjściowego w formacie .x3g
O to kolejna która wymaga dedykowanego slicera.
W pracy mam RoboPrint 3, która wymaga gcode z numeracją linii.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 1
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: WillingMagic »

Od siebie dodam, że w wypadku Mightyboard jest już poprawnie działający oficjalny Marlin (w wersji dla leniwych ktoś skonfigurował i zbudował dla bizera https://www.thingiverse.com/thing:4674430 , różnice są niewielkie), więc nie trzeba się użerać z x3g. Dodatkowo jeśli nie zostały wymienione stepsticki to oryginalne miały cyfrowy potencjometr, więc ustawiało się napięcie w sofcie. Dodatkowo np. w Duplicatorze 4s(inny klon Replicatora) jest dodatkowy nadmuch w celu chłodzenia stepsticków i elektroniki, bo inaczej lubiły gubić kroki.
Kopytko, McKee
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: McKee »

WillingMagic pisze: 07 sty 2024, 22:12jest już poprawnie działający oficjalny Marlin (w wersji dla leniwych ktoś skonfigurował i zbudował dla bizera https://www.thingiverse.com/thing:4674430 , różnice są niewielkie)
Już się ucieszyłem ale:
Just to note that this firmware will only work if your printer uses thermistors instead of thermocouples & have a 2560 chip. If you're already using Sailfish, you probably have thermocouples.
To ja już wolę Sailfish / pliki X3D i termopary ;-)

Do slicera typu Cura / Slic3r / Prusa / itp jest darmowy konwerter, choć aktualizacje dawno były (więc nie wiem jak działa z nowszymi wersjami) ... ale jest też darmowy i ciągle rozwijany FlashPrint, który w sumie też jest OK.

PS.:
PITiMAT pisze: 06 sty 2024, 22:23 Drukarkę na razie zostawiamy w spokoju, aż ją całą skręcę, wzmocnię i ogólnie wprowadzę troszkę ulepszeń.
Czekamy na zdjęcia i opis co poprawiłeś i co to dało (skoro przy wyższych prędkościach nie daje rady to zakładam że za luźno skręcona? / nie da się skręcić / usztywnić? --> był jakiś wątek na ten temat o ile pamiętam).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: Kopytko »

McKee pisze: 09 sty 2024, 18:43 ... ale jest też darmowy i ciągle rozwijany FlashPrint, który w sumie też jest
Oczywiście mi tez o to chodziło ,żle napisałem flashforge:P :fool:
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
etet100
Postów w temacie: 1
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: etet100 »

WillingMagic pisze: 07 sty 2024, 22:12 Od siebie dodam, że w wypadku Mightyboard jest już poprawnie działający oficjalny Marlin (w wersji dla leniwych ktoś skonfigurował i zbudował dla bizera https://www.thingiverse.com/thing:4674430 , różnice są niewielkie),
Przecież działający marlin był dawno temu. Działający z termoparami i całą resztą "udziwnień" tej płyty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”