Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: Kopytko »

Ewidentnie coś w osi Y, czy ruszając przód tył całą osią nic sie nie klinuje? PAski są symetryczne? Nie ma skoszonej osi?
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
PITiMAT
Postów w temacie: 16
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2022, 00:51

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: PITiMAT »

Na moje bardzo amatorskie oko jest równo.
Czy znajdę gdzieś instrukcję do tej drukarki jak to wszytko ustawić od początku?

Jak drukarka drukuje po skosie to tak wygląda jakby wpadała w jakieś turbulencje.

PS
A może jest ktoś na forum z okolicy Wrocławia i chciałby pomóc? Nie za darmo oczywiście :)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: Kopytko »

Zmierz odległość obu stron wózka od pręta napędowego to zobaczysz czy jest równo, na to nie ma zbytnio instrukcji. Ale jak ruszasz reką i jest ok, to nadal bym szukał jakieśj przerwy w okablowaniu, ew na próbę założyłbym stary kabelek do silnika osi Y
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
PITiMAT
Postów w temacie: 16
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2022, 00:51

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: PITiMAT »

Oczywiście ustawiłem za pomocą linijki i dlatego mówię, że na amatorskie oko ;)
Rozłączyłem wszytkie paski i wózek ekstruderów nie pracuje gładko tylko jakby takie chrobotanie na łożyskach - wyczyściłem, nasmarowałem i jest trochę lepiej.

Co do instrukcji, to bardziej mi chodziło jak to wszytko się ustawia od samego początku.

Tak mi teraz jeszcze przyszło do głowy... Czy jest możliwe, że silniki dostają zbyt duży prąd? Bo przyglądając się jak to drukuje jakaś prostą rzecz to te silniki jakby ze zbyt dużą "parą" szarpią tym wszytkim. Jeżeli chcę coś wydrukować z większą ilością łuków (przykład wyżej) to ta drukarka aż podskakuje bo silniki wszykim szarpią na lewo i prawo.
PITiMAT
Postów w temacie: 16
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2022, 00:51

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: PITiMAT »

Nie mogę edytować swojej wcześniejszej wiadomości.
Na forum znalazłem jeszcze taką informację:
Screenshot_20240103_201824_Chrome.jpg
Może tu jest jakiś problem? Jak się zabrać za diagnozę tego wszystkiego?

Drukarkę mam używaną i nie wiem co poprzedni właściciel robił z tym wszystkim niestety.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: Kopytko »

Zamień stepsticki miejscami osi Np. Y i Z, tam sa ustawiane programowo wiec nic wiecej nie musisz robic, jak sie zacznie coś dziać na Z to moze faktycznie stepstick, ale tam są pancerne. Jeszcze jedna opcja przychodzi mi na myśl, to zimny lut na wtyczce silnika, w samym silniku.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
mobile4you
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: mobile4you »

PITiMAT pisze: 03 sty 2024, 18:10[...] wózek ekstruderów nie pracuje gładko tylko jakby takie chrobotanie na łożyskach - wyczyściłem, nasmarowałem i jest trochę lepiej.[...]
Skoszone wałki albo walnięte łożyska.
PITiMAT
Postów w temacie: 16
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2022, 00:51

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: PITiMAT »

Kopytko pisze:Zamień stepsticki miejscami osi Np. Y i Z, tam sa ustawiane programowo wiec nic wiecej nie musisz robic, jak sie zacznie coś dziać na Z to moze faktycznie stepstick, ale tam są pancerne.

Nic to nie dało
Kopytko pisze:Jeszcze jedna opcja przychodzi mi na myśl, to zimny lut na wtyczce silnika, w samym silniku.
To też sprawdziłem i z zewnątrz jest OK

No i teraz tak... zmniejszyłem prędkość drukowania z 60mm/s (tak było domyślnie) na 20-25mm/s i wszystko się uspokoiło.
Czyli podsumowując to wszystko, w moim przypadku nie jest winna elektryka/elektronika drukarki, a operator gamoń :shock: Wychodzi po prostu na to, że cała buda nie trzyma się kupy. Trochę to wszystko poskręcałem i jest lepiej, ale już pobrałem sobie różne wzmocnienia, będę drukował i zobaczymy co z tego wyjdzie - dam znać.
Na tą chwilę chciałbym Was przeprosić, a zwłaszcza Kolegę @Kopytko za swoją totalną niewiedzę. Wszyscy chcieli pomóc, a to problem z całkiem innej, podstawowej strony :smile2:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: Kopytko »

Po to forum ,żeby sie pytać. Każdy z NAs sie uczył.
Co do prędkości 60 powinno nadal dobrze to działać, mam nadal jedna CTC ,troche pomodzoną ale dawała rade 60 bez problemu, travel nawet 240 śmigało to to. Może masz zbyt mały prąd ustawiony w G-code.
Sprawdz u siebie jakie masz ustawienia dla :
G130 X127 Y127 Z40 A127 B127 ; default stepper Vrefs
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
PITiMAT
Postów w temacie: 16
Posty: 16
Rejestracja: 21 wrz 2022, 00:51

Re: Wymiana płyty głównej w CTC Bizer

Post autor: PITiMAT »

Kopytko pisze:Po to forum ,żeby sie pytać. Każdy z NAs sie uczył.
Zgadza się, ale jak gość pyta o jakieś rzeczy, wszyscy odpowiadają, a wychodzi, że koleś nie odrobił lekcji z podstaw...
Kopytko pisze:Co do prędkości 60 powinno nadal dobrze to działać, mam nadal jedna CTC ,troche pomodzoną ale dawała rade 60 bez problemu, travel nawet 240 śmigało to to.

Myślę, że jak wszystko skręcę i wzmocnię to będę przyśpieszał. Teraz to jak głowica szybciej pracuje to buda pęka w szwach.
Kopytko pisze:Może masz zbyt mały prąd ustawiony w G-code.
Sprawdz u siebie jakie masz ustawienia dla :
G130 X127 Y127 Z40 A127 B127 ; default stepper Vrefs
Nawet nie wiem gdzie to sprawdzić
Teraz próbuję drukować gotowe projekty (sam jeszcze nie potrafię zrobić) poprzez program MatterHackers
ODPOWIEDZ

Wróć do „CTC Bizer (klon Replicatora)”