Recenzja Hotend Pheatus XG

Znalazłeś ciekawy extruder czy głowicę? - zapodaj linka
Awatar użytkownika
Iluzioner
Postów w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 26 wrz 2022, 00:41
x 3

Recenzja Hotend Pheatus XG

Post autor: Iluzioner »

Do przetestowania trafił do mnie hotend brendowany dropeffect (pheatusa). Na samym wstępie muszę tutaj pochwalić tą firmę za pakowanie. Trzymając ich produkty w ręku czujesz jakbyś trzymał produkty najwyższej jakości i o wiele droższe niż są naprawdę. Raise3d czy inne czołowe firmy mogą się od nich uczyć, ale do rzeczy...
Tydzień temu trafił do mnie ten mały szkrab.
WhatsApp Image 2022-10-12 at 22.39.27.jpg
Jeżeli chodzi o jakość wykonania to myślę, że naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Konstrukcja bardzo prosta i na papierze wypada lepiej niż mosquito, ale ciężko mi potwierdzić, ponieważ nie korzystałem z niego. Tak naprawdę za około 500zł na aledrogo mamy kompletny zestaw, który podpasuje nam do każdej drukarki. Nic nie musimy kupować ponieważ wszystko jest w zestawie. Adapter na creality, na v6 i w standardzie bez adaptera podejdzie do vorona. Producent załącza do zestawu dodatkowo adaptery do termistora, grzałki i wentylatorów więc kombinacji i przeróbki będą zbędne aby to podłączyć do płyty głównej.
WhatsApp Image 2022-10-12 at 22.47.33.jpeg
WhatsApp Image 2022-10-12 at 22.48.16.jpeg
Jedynie trzeba dodrukować uchwyt na chłodzenie wydruku.
WhatsApp Image 2022-10-12 at 22.39.32.jpeg
Z moich odczuć fajny sprzęt, który jest łatwy w montażu, niwelujący bardzo wiele problemów i dający duże możliwości . Do zestawu są dodane również 2 dysze. Hartowana 0,4 i platerowana miedź 0,4. Na gwincie M4 podobne długością do volcano. Jedyne co bym z tym hotendzie wymienił to wentylator. Producent deklaruje jego cichość, ale jak go uruchomiłem to zaczął piać jak ten seryjny z endera.
WhatsApp Image 2022-10-12 at 22.40.09.jpeg
WhatsApp Image 2022-10-12 at 22.40.36.jpeg
WhatsApp Image 2022-10-12 at 22.39.55.jpeg
Jak dla mnie spoko propozycja warta zainteresowania. Za 5 stówek mamy zestaw, który w zupełności nam wystarczy i swoimi rozwiązaniami i jakością bije niektóre firmy na głowę.
konradsdev1, morf, Abys
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Recenzja Hotend Pheatus XG

Post autor: morf »

Dzięki za info,
czuje trochę niedosyt bo wyszedl taki bym powiedział "unboxing" mierząc miara z YouTube, niż recenzja ale miło że podzieliłes się odczuciami.

Mam nadzieję że w wątku rozwiniesz też temat wydruków.

Trochę się pogubiłem już kto to robi a kto nakleja logo itp. mógłbyś podzielic się linkiem do jakiejś strony produktu u producenta żeby można było rzucić okiem na specyfikację?

Dzięki
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Recenzja Hotend Pheatus XG

Post autor: Pjoter »

Ja mam tylko jedno pytanie - hotend dostałeś za darmo do recenzji czy sam zakupiles? Ponieważ nie jest to jednoznacznie powiedziane w twoim poście.
morf, Abys
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 1
Posty: 178
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 50

Re: Recenzja Hotend Pheatus XG

Post autor: alucard321pl »

Szkoda, że nie podałeś też żadnych parametrów technicznych tego hotendu jak choćby maksymalna temperatura czy wymiary. Myślę, że są to podstawy jakiejkolwiek recenzji, jeśli chcesz to tak nazywać.

A tak btw to groove od e3d powinno umrzeć i to w męczarniach.
Abys
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Recenzja Hotend Pheatus XG

Post autor: japim »

500zl za hotend do "endera" ktory prawie podwaja realna wartosc drukarki a wlasciwie nie rozwiazuje wiekszosci problemow z ta drukarka?
Rozumiem wlozenie tego do Vorona albo innego CoreXY ktorzy zasuwa nad nieruchomym stolem. Wkladanie takiego malenstwa gdy targasz olbrzymim stolem przypomina pakowanie szczerozlotych felg do trabanta. Ale to moje 2 centy czy tam 3 grosze:)
mcxmcx
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
Iluzioner
Postów w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 26 wrz 2022, 00:41
x 3

Re: Recenzja Hotend Pheatus XG

Post autor: Iluzioner »

Dodam kolejną wzmiankę, możliwe że pod wieczór w większą ilością informacji.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Recenzja Hotend Pheatus XG

Post autor: dragonn »

Zrób jakieś lepsze zdjęcia z zbliżeniem na blok, pokaż jak to wygląda bez skarpety bo ciężko z tych zdjęć coś więcej dostrzec.
Berg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawostki z aliexpress/ebay itp.”