Komputer do grania

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
PrzemoS
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 729
Rejestracja: 01 sie 2016, 12:11
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: Switchwire,Delta,X1C
x 719

Re: Komputer do grania

Post autor: PrzemoS »

carving85 pisze:
PrzemoS pisze:
carving85 pisze:16gb ramu spokojnie do gierek wystarczy. Nie ma sensu pchać się w 32 a lepiej dołożyć właśnie do lepszego monitora.
144Hz i najlepiej 1440p rozdziałki.

z dyskiem też można iść w stronę np
https://www.x-kom.pl/p/1043000-dysk-ssd ... ia-g2.html
nazwa egzotyczna ale to toshiba.




Odważne stwierdzenie i trochę kłamliwe nie oszukujmy się wszystko na ultra z taką kartą to jednak nie w najnowszych grach.
Klamliwe? Tu bym sie kłócił z Toba i to Poważnie :) U mnie jakość grafiki liczy sie na Topowym miejscu. Sam wcześniej miałem brac RTX 3070 ale testowalem różne karty i pod WQHD Wszystko na Ultra smiga 60+ przy RTX3060ti, oczywiscie bez DLSS. Zapraszam Osobicie na Testy jeśli cos jest kłamliwe dla Ciebie :)

Cyberpunk ma bardzo duże wymagania jeśli chodzi o Grafike nie wspominajac o Night City gdzie CPU tez robi swoje. Do tego gra Control gdzie GPU tam potrafi sie napocić. Sam fakt WQHD i Wszystko na Ultra :piwo:

Moj zestaw dopiero sie boryka z klatkarzem jesli podlacze go pod OLEDA 65b1 4k TV już wtedy karta musi byc pokroju 3090 a jak ktos ma kase to juz RTX40 (sam sie zastanawiam o zmianie GPU pod 4k do OLEDA)
Nie przeczę że karta jest wystarczająca do grania w 1440p ale WSZYSTKO na ultra oznacza też włączania ray tracingu a tutaj karta już klęka w wielu grach i nawet DLSS nie daje rady ratować sytuacji.
No tutaj masz racje RT, nie używam RT. To dlatego, że nie we wszystkich grach RT jest dobrze zaimplementowane a DLSS dla mnie kuleje może zmieni sie to w nowej wersji 3.0. Potestuje po weekendzie i zdam relacje jak to się ma RT z ta kartą.
"Z pozdrowieniami Przemek" :git: :git:

Drukarki:
Delta :yahoo: :yahoo: // Voron Switchwire :devil: // Bambu Lab X1-Carbon AMS :crazy:
Borasek5
Postów w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:15
x 5

Re: Komputer do grania

Post autor: Borasek5 »

cyfron pisze:Niedługo czeka mnie zakup komputera dla syna. Priorytetem oczywiście są gry. Już dawno wypadłem z obiegu jeżeli chodzi o tego typu sprzęt. Z grubsza zapoznałem się z tym co jest na rynku. Budżet to 5-6k na pudło. Napiszcie proszę swoje opinie nt. tego co poniżej.

proc: i5-12400F vs Ryzen 7 5800X (5800X3D póki co trochę za drogi)
grafika Nvidia RTX 3060 - może RTX 2060 albo 3060Ti wystarczą?
RAM: 16GB DDR4 3600 - czy producent kości ma jakiś wielki wpływ na wydajność/stabilność w grach?
do tego jakiś monitor 24'' 1080
są bezprzewodowe myszy i klawiatury które sprawdzają się w gamingu czy jednak nic nie zastąpi kabla?
Polecę Ci to, co sam mam :D

Proc: Ryzen 5 5600X (tutaj link do oferty z gratisową gierką Uncharted: Legacy of Thieves)
Karta graficzna: RTX 3060Ti (tutaj zestawienie według wydajności - szukałbym wersji, która jest możliwie wysoko w tym zestawieniu)
RAM: 2x8GB o taktowaniu 3600MHz lub więcej i z jak najniższym CL (optymalnie 16). Najlepiej moduly z koścmi B-Die (możliwość podkręcenia).
Zasilacz: O mocy przynajmniej 600-650W, z certyfikatem Gold lub Platinum, od siebie polecam Seasonic'a (często na niemieckim Amazonie są dobre ceny z oficjalnego sklepu Seasonic). Jeżeli nie Seasonic, to w zasadzie cokolwiek innego, byle pewnego :D
Płyta główna: Z dobrą sekcją zasilania, chipset B550. Ja bym brał Gigabyte B550 GAMING X V2, wystarczająco dobra i w miarę niedroga.
Obudowa - kwestia gustu, byle miała dobry airflow :D Ja mam Corsair 4000D Airflow. Polecam! :thumbup:
Chłodzenie - wodnego (AIO) nie trzeba, nie do tego procesora. Wystarczy dobre powietrzne. Ja mam Arctic Freezer 34 eSports Duo.
Dysk - polecam Samsung 970 EVO, przynajmniej 500GB, optymalnie 1TB i więcej :D

Monitor - ja mam AOC 24G2U, ale z tego co widzę jest słabo dostępny. Brałbym coś takiego - sprawdziłbym tylko czy nie piszczy na stand-by, bo niektóre egzemplarze tego producenta miały z tym problem. Na plus gwarancja 0 bad pixeli :)
27" 1440p też nie będzie głupim wyborem - karta bez problemu uciągnie tą rozdziałkę w większości gier ;)

Peryferia - co Młodemu bardziej będzie leżało, najlepiej nie brać w ciemno tylko najpierw przetestować na ekspozycji w jakimś lokalnym sklepie RTV AGD. No i ja bym szedł raczej w przewodowe, zwłaszcza do gamingu ;)

Taki zestaw powinien bez problemu wystarczyć do typowych FPSów i bez problemu poradzi sobie z większością nowych gier na ustawieniach wysokich-ultra przy zblokowaniu klatkażu do 60-90FPS :) Przy okazji będzie w miarę cicho i wystarczająco chłodno :D

Przykładowy filmik pokazujący możliwości podobnego zestawu:
https://www.youtube.com/watch?v=EsD1oU3jw7s
Awatar użytkownika
niefachowy
Postów w temacie: 1
Posty: 29
Rejestracja: 12 lip 2022, 03:06
Lokalizacja: PKR
Drukarka: VzBot
x 4

Re: Komputer do grania

Post autor: niefachowy »

Polecam zaznajomić się z polecanymi zestawami na "TechLipton" - gość zna się na rzeczy i można wybrać wedle budżetu
PrzemoS
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”