Strona 1 z 1

Jak osiągnąć taki efekt w trybie wazy

: 14 lis 2022, 20:11
autor: marcin86
Przeglądając różne druki trafiłem na to i spodobał mi się efekt. Zastanawiam się jak osiągnąć efekt jak na grafice. Wydaje mi się, że głowica musiałaby się zatrzymywać o daną odległość na zadany czas. Nie wydaje mi się to osiągalne w Curze a tylko ten slicer znam. Czy jest jakiś sposób na to?

Re: Jak osiągnąć taki efekt w trybie wazy

: 14 lis 2022, 20:22
autor: Andrzej_W
Jeden ze slicerów ma możliwość dodawania tekstury do modelu.
Na pewno nie Cura

Re: Jak osiągnąć taki efekt w trybie wazy

: 15 lis 2022, 08:37
autor: McKee
A czy to nie jest taki przedmiot po prostu?
Ten kształt wyszedł z programu do projektowania IMHO.
Tak trochę przy okazji: To jest jakiś duży dzbanek a nie rączka do jakiegoś narzędzia. Wielkość ścieżki widać na powiększeniu zdjęcia, a w tej skali żadne tekstury nie dadzą takiego efektu - po prostu projektant taki przedmiot zrobił a drukarka wydrukowała to co zaprojektowane (bez żadnych sztuczek po drodze).

Re: Jak osiągnąć taki efekt w trybie wazy

: 15 lis 2022, 09:04
autor: dziobu
McKee pisze:po prostu projektant taki przedmiot zrobił a drukarka wydrukowała to co zaprojektowane (bez żadnych sztuczek po drodze).
Raczej tak bo styl tekstury zmienia się wraz ze zmianą średnicy detalu a dodatki które oferują slicery tego już nie oferują.

Re: Jak osiągnąć taki efekt w trybie wazy

: 15 lis 2022, 13:14
autor: lukk
Też uważam, że to kwestia modelu.

W curze jest coś takiego jak "fuzzy skin", ale to taka nieregularna strukturka, a poza tym w trybie wazy afektuje tylko warstwy solid bottom, a nie samą wazę (zakładam, że w spirali byłoby duże ryzyko wystąpienia dziur w modelu).

Re: Jak osiągnąć taki efekt w trybie wazy

: 15 lis 2022, 14:55
autor: kapi
marcin86 pisze:Czy jest jakiś sposób na to?
jest taka funkcjonalność w >> Idea Maker <<
ma też swoje niedoskonałości jak pisze @Dziobu

Re: Jak osiągnąć taki efekt w trybie wazy

: 15 lis 2022, 14:56
autor: Adinfo
Albo trzeba mieć tak spierniczoną drukarkę, że wszystkie modele będą miały taką fakturę.

Re: Jak osiągnąć taki efekt w trybie wazy

: 15 lis 2022, 17:27
autor: Berg
myślę, że takie rzeczy to teksturą w Blenderze.