“Oszczędzamy“ energię

Czasem trzeba się pochwalić.
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 2
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: Oszczędzamy energię

Post autor: olderman »

Nie wdając się w polemikę podam fakty , sezon grzewczy 2020-2021 - wskazanie podzielnika 246 jednostek. Sezon grzewczy 2021-2022 wskazanie podzielnika 3 jednostki. Przy okazji zapomniałem co to jest skraplanie się pary wodnej na oknach i wbrew pozorom nie siedziałem w pokoju w grubym swetrze tylko koszulce z krótkim rękawem. U mnie to działa dlatego napisałem postami myśląc że dla kogoś takie rozwiązanie też może być korzystne.
Creality K1C
$A$F
Postów w temacie: 1
Posty: 147
Rejestracja: 16 sie 2017, 13:44
x 34

Re: Oszczędzamy energię

Post autor: $A$F »

IMHO ma sens w pewnych przypadkach. Ja właśnie kładę 11 wentylatorów na kaloryfer. Na razie jest 6 i jest lepiej. Spytacie jaki to ma sens, ano ma. Niestety nie da rady bez większego remontu wymienić kaloryfera na większy. Znów kocioł z racji rachunków ma cały czas być w trybie kondensacji, więc temperatura wody ma około 40°C( w zeszłym roku pozwalałem sobie nawet na 50°, a nawet raz 70°). No i niestety trzeba dopalić system. Więc trzeba wymusić większą cyrkulację powietrza.
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Oszczędzamy energię

Post autor: dekas »

olderman pisze:2020-2021 - wskazanie podzielnika 246 jednostek. Sezon grzewczy 2021-2022 wskazanie podzielnika 3 jednostki.
Płacą za Ciebie sąsiedzi. Pochwaliłeś się im swoim udoskonaleniem?
bukszpryt, konradsdev1, obrms, artur_n
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: "Oszczędzamy" energię

Post autor: kapi »

dekas pisze:
olderman pisze:2020-2021 - wskazanie podzielnika 246 jednostek. Sezon grzewczy 2021-2022 wskazanie podzielnika 3 jednostki.
Płacą za Ciebie sąsiedzi. Pochwaliłeś się im swoim udoskonaleniem?
jakby miał rażąco zimno, to bym się zgodził z tym wpisem. 8-)
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 2
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: "Oszczędzamy" energię

Post autor: cyfron »

Jako, że mam własną kotłownię to ten "patent" nic mi nie da. Oszczędność jest niewątpliwie wskazań podzielnika ale nie samej energii. Nie będę moralizował czy to poprawne politycznie czy nie, bo to i tak nic nie zmieni ;)
qczek
Postów w temacie: 1
Posty: 44
Rejestracja: 28 kwie 2016, 09:25
x 17

Re: "Oszczędzamy" energię

Post autor: qczek »

cyfron pisze:Jako, że mam własną kotłownię to ten "patent" nic mi nie da. Oszczędność jest niewątpliwie wskazań podzielnika ale nie samej energii. Nie będę moralizował czy to poprawne politycznie czy nie, bo to i tak nic nie zmieni ;)
Z tego co pamiętam, to efektywniej jest grzać wodę do mniejszej temperatury, i oddawać jak najwięcej ciepła np przez wymuszoną konwekcje. Druga sprawa, że kotły kondensacyjne działają sprawniej jeśli temperatura powrotu jest niska...
Więc jak najbardziej może to mieć sens.
Krzysiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze wydruki”