Creality cr-5 pro h upgrade Creality Sonic Pad config

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Songo3587
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2022, 03:50

Creality cr-5 pro h upgrade Creality Sonic Pad config

Post autor: Songo3587 »

Poszukuję pliku konfiguracyjnego dla drukarki Creality CR-5 Pro H, kompatybilnego z platformą Creality Sonic Pad. Czy ktoś posiada taki plik lub wie, gdzie mogę go znaleźć? Jeśli nie ma takiego pliku, czy ktoś ma doświadczenie w dostosowywaniu plików konfiguracyjnych innych modeli drukarek do drukarki Creality CR-5 Pro H i mógłby mi w tym pomóc? Byłbym bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1348
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 714

Re: Creality cr-5 pro h upgrade Creality Sonic Pad config

Post autor: JGFTW »

Tu masz wszystko opisane, w tym jak nagrać FW:
https://img.staticdj.com/fa0d12770034f0 ... 4e798e.pdf
(wybierasz z listy konfigów).
Jeżeli nie wspiera (nie ma gotowca) to trzeba zrobić samemu.

Trochę o tym tu: Generalnie tam jest klipper, więc dokumentacja istnieję i da się nawet w tym połapać: https://www.klipper3d.org/Config_Reference.html
Songo3587
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2022, 03:50

Re: Creality cr-5 pro h upgrade Creality Sonic Pad config

Post autor: Songo3587 »

Dziękujem bardzo za pomoc i cenne wskazówki dotyczące plików konfiguracyjnych.
Myślę że ta drukarka w ostatnich czasach sprzedała się z dużym nakładem więc ten temat będzie prawdopodobnie poruszany jeszcze nie raz na forum.
Jeśli uda mi się znaleźć funkcjonalne oprogramowanie, na pewno je dodam na forum, aby inni użytkownicy mogli skorzystać z niego. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc..

A jeżeli ktoś jeszcze ma ochotę napisać na ten temat albo ma dostęp do jakiś danych bądź plików.
To bardzo chętnie można tutaj wrzucać temat uważam za otwarty ponieważ naprawdę posiedziałem trzy do pięciu godzin przeszukując internet. Z Mizernym skutkiem No i do tego wczoraj przed napisaniem tego postu jakaś nieudana próba po podłączeniu pada do drukarki drukarka mi się zablokowała na poziomie bootowania którego nie była w stanie dokończyć. Komputer w ogóle nie wykrywał drukarki po w wielu próbach udało się dopiero wgrać standardowo oprogramowania za pomocą starszej wersji creality slicer v1.2.2
Songo3587
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 16 lis 2022, 03:50

Re: Creality cr-5 pro h upgrade Creality Sonic Pad config

Post autor: Songo3587 »

Cześć, chciałbym się podzielić z wami plikiem konfiguracyjnym, który poświęciłem dużo czasu, aby w końcu zainstalować po dwóch trzech tygodniach. Właśnie sprawdzam jeszcze dla pewności płytę główną, najlepiej rozkręcić ją i spojrzeć, Oprócz tego pliku, w internecie jest bardzo dużo informacji na ten temat, jak to zainstalować, ale absolutnie nie ma żadnych informacji
o budowie tej drukarki, jaki ma procesor czy jakie są jego parametry. To jest nie do znalezienia, to jest masakra. Na przykład nie ma opisu schematu nazwy pinów.
z doświadczenia wiem że kiedyś tak nie było. Kiedy ktoś coś sprzedawał, to było tak opisane, że można było spokojnie przyprowadzić skomplikowaną naprawę, a teraz, żeby panel sterujący do drukarek nie miał wszystkich swoich drukarek, które oczywiście mają możliwość obsługi tego, ale 99% mają, bo wiem. Przecież w takiej firmie na pewno są specjaliści, programiści, którzy powinni o to zadbać. Szczególnie że mają dostęp do wszystkich danych bezpośrednio z serwera, a tu chłopak gdzieś w internecie,, siądzie sobie na godzinę, dwie i napisze w pełni funkcjonalne pliki konfiguracyjne. A programiści z firmy kreatywny nie potrafią przez dwa miesiące tego napisać.!
No dobra dotrzymuję słowa i udostępniam plik konfiguracyjny printer.cfg do creality cr-5 pro h jak i również Creality Sonic Pad Pozdrawiam do następnego razu
Załączniki
printer.zip
Cr5proh vs sonic pad
(4.79 KiB) Pobrany 117 razy
pocztakg
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2023, 19:26

Re: Creality cr-5 pro h upgrade Creality Sonic Pad config

Post autor: pocztakg »

Witam serdecznie
Właśnie "walczę" cfg dla Sonic Pad pod ender 3 V2 neo oraz klonem ekstrudera BFG
Swój plik edytowalne na moje marne umiejętności - zmieniłem e- step ( BFG ma przłożenie 3:1 wzgl demo oryginału
Drukuje jako tako - nie ogarniam jeszcze retrakcji...jak i klippera
Pozdrawiam
Arek1o3
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 03 wrz 2023, 16:16

Re: Creality cr-5 pro h upgrade Creality Sonic Pad config

Post autor: Arek1o3 »

Songo3587 pisze: 16 sty 2023, 01:44 Cześć, chciałbym się podzielić z wami plikiem konfiguracyjnym, który poświęciłem dużo czasu, aby w końcu zainstalować po dwóch trzech tygodniach. Właśnie sprawdzam jeszcze dla pewności płytę główną, najlepiej rozkręcić ją i spojrzeć, Oprócz tego pliku, w internecie jest bardzo dużo informacji na ten temat, jak to zainstalować, ale absolutnie nie ma żadnych informacji
o budowie tej drukarki, jaki ma procesor czy jakie są jego parametry. To jest nie do znalezienia, to jest masakra. Na przykład nie ma opisu schematu nazwy pinów.
z doświadczenia wiem że kiedyś tak nie było. Kiedy ktoś coś sprzedawał, to było tak opisane, że można było spokojnie przyprowadzić skomplikowaną naprawę, a teraz, żeby panel sterujący do drukarek nie miał wszystkich swoich drukarek, które oczywiście mają możliwość obsługi tego, ale 99% mają, bo wiem. Przecież w takiej firmie na pewno są specjaliści, programiści, którzy powinni o to zadbać. Szczególnie że mają dostęp do wszystkich danych bezpośrednio z serwera, a tu chłopak gdzieś w internecie,, siądzie sobie na godzinę, dwie i napisze w pełni funkcjonalne pliki konfiguracyjne. A programiści z firmy kreatywny nie potrafią przez dwa miesiące tego napisać.!
No dobra dotrzymuję słowa i udostępniam plik konfiguracyjny printer.cfg do creality cr-5 pro h jak i również Creality Sonic Pad Pozdrawiam do następnego razu
Cześć, też mam cr5 H, czy bez obaw można wykorzystać Twój plik konfiguracyjny?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”