Problem - Ender nie podaje filamentu

Patryk_PL
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2023, 18:57

Problem - Ender nie podaje filamentu

Post autor: Patryk_PL »

Dopiero co kupiłem drukarkę ender 3V2 jestem w tym nowy i za bardzo się nie znam.Złożyłem drukarkę odpaliłem drukarka trochę roztopiła stół bo nie był dobrze ustawiony.Potem zobaczyłem że nie leci filament więc pomyślałem że to problem zapchanej dysz próbowałem ją oczyścić i filament dalej nie leci. Pomocy !
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Problem - Ender nie podaje filamentu

Post autor: morf »

Hotend nagrzany, masz ustawione ze 200C? (strzelam ze PLA)
Jak z menu recznie zapodasz ekstruzje to extruder kreci i probuje przepchac filament czy stoi w miejscu?

BTW: viewtopic.php?f=67&t=3805
Done is better than perfect.
Kormoran
Postów w temacie: 1
Posty: 93
Rejestracja: 27 gru 2021, 11:23
x 1

Re: Problem - Ender nie podaje filamentu

Post autor: Kormoran »

Patryk_PL pisze: 06 lut 2023, 19:03 drukarka trochę roztopiła stół
Co to znaczy "drukarka roztopiła stół"??
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1573
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 345

Re: Problem - Ender nie podaje filamentu

Post autor: Jarewa »

Kormoran pisze: 11 lut 2023, 08:18 Co to znaczy "drukarka roztopiła stół"??
Nie każdy na stole ma szkło lub blachę pei, on prawdopodobnie posiada zwykła podkładkę adhezyjną (coś podobne do plastiku) wtedy jak gorąca dysza "zaryje" w stół jest możliwość jej stopienia. Coś w stylu "COROPad" itp.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Problem - Ender nie podaje filamentu

Post autor: Kopytko »

Te nowe stoły PET i PEO, topią się ,jak wjedzie się w nie dyszą, przetestowane:P i to bardzo szybko, się topią:P Nie nadają sie do autolevelu dyszą.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
seta
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2023, 16:21
Lokalizacja: jestem wszędzie i Cię widzę!!!
Drukarka: trochę tego mam ;)

Re: Problem - Ender nie podaje filamentu

Post autor: seta »

a że tak zapytam, "drukarka nie topi" a czy dysza nie stoi na stole roboczym po tym "drukarka roztopiła stół"i roztopiony sznurek nie ma jak wyjsć? bo stockowe kaliti raczej sie nagrzewa jak trzeba a jak nie to sie drze że temp runout więc to mechaniczny fail jest, silnik ekstrudera podłaczony i sie kręci powolulu jak dajesz z panelu feed?
druk 3d jest jak bajka "zaczarowany ołówek"
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Problem - Ender nie podaje filamentu

Post autor: morf »

seta pisze: 13 lut 2023, 16:35 a że tak zapytam, "drukarka nie topi" a czy dysza nie stoi na stole roboczym po tym "drukarka roztopiła stół"i roztopiony sznurek nie ma jak wyjsć? bo stockowe kaliti raczej sie nagrzewa jak trzeba a jak nie to sie drze że temp runout więc to mechaniczny fail jest, silnik ekstrudera podłaczony i sie kręci powolulu jak dajesz z panelu feed?
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś a potem "skasuj" i napisz jeszcze raz tylko w sposób zrozumiały
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
seta
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2023, 16:21
Lokalizacja: jestem wszędzie i Cię widzę!!!
Drukarka: trochę tego mam ;)

Re: Problem - Ender nie podaje filamentu

Post autor: seta »

morf pisze: 13 lut 2023, 21:08
seta pisze: 13 lut 2023, 16:35 a że tak zapytam, "drukarka nie topi" a czy dysza nie stoi na stole roboczym po tym "drukarka roztopiła stół"i roztopiony sznurek nie ma jak wyjsć? bo stockowe kaliti raczej sie nagrzewa jak trzeba a jak nie to sie drze że temp runout więc to mechaniczny fail jest, silnik ekstrudera podłaczony i sie kręci powolulu jak dajesz z panelu feed?
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś a potem "skasuj" i napisz jeszcze raz tylko w sposób zrozumiały
mówisz i masz: (z kompa łatwiej)

A że tak zapytam, skoro "drukarka nie topi" to pierwsze pytanie jakie mi przychodzi do głowy to czy dysza nie stoi na stole roboczym po tym jak "drukarka roztopiła stół" i roztopiony sznurek nie ma jak wyjść? Bo stockowe kraliti raczej się nagrzewa jak trzeba a jesli tego nie robi to się drze że temp runout więc to jest mechaniczny fail, oraz czy silnik ekstrudera jest podłączony i sie kręci powolulu jak dajesz z panelu feed?
druk 3d jest jak bajka "zaczarowany ołówek"
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Problem - Ender nie podaje filamentu

Post autor: morf »

Wiem ze sie czepiam ale jestem starym zramolałym człowiekiem.

Czy naprawdę nie można juz napisać filament zamiast "sznurek"?
Albo co znaczy "stockowe kraliti " ? Z kontekstu domyslam się ze chodziło o stockowy firmware albo juz po prostu oprogramowanie z którym Kolega (Autor tematu) otrzymał drukarkę?

Drukarka się nie drze temp runout, moze co najwyżej wyświetlić taki błąd w formie komunikatu i sygnalizacji dzwiękowej.
Mechaniczny fail? umgh dobra starczy mi...

W każdym razie, Autor chyba napisał temat i "zniknął" :-)
dziobu
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
seta
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2023, 16:21
Lokalizacja: jestem wszędzie i Cię widzę!!!
Drukarka: trochę tego mam ;)

Re: Problem - Ender nie podaje filamentu

Post autor: seta »

Matko i córko, hiperpoprawność wymagana? Byłem wręcz pewien że sznurek jest powszechnym określeniem na filamenty a kraliti jest żartobliwym i jednocześnie obchodzącym filtry określeniem na producenta w miejscach w sieci gdzie panuje ogólna dezaprobata na "ędery"...
Jeśli drukarka sie drze to oznacza że hałasuje i wyswietla temp runout czyli w 8/10 przypadkach termistor..

Mechaniczny fail.. zatem napiszmy to inaczej: Dysfunkcja wynikająca ze zdarzenia które zaowocowało usterką determinującą brak możliwosci podania filamentu do komory w dyszy, komory w której to ten winien (powienien) ulec roztopieniu celem ujścia przez otwór dyszy, to w prawidłowo przebiegającym scenariuszu druku skutkowałoby nałożeniem kolejnej warstwy w sposób zaprojektowany przez producenta oraz zgodny z technologią druku FDM.

tez jestem stary, ba! spora szansa że właśnie z racji na wiek oraz czas spędzany przed komputerem codziennie wkradła się maniera pisania "na odwal się".. Bieszczady bez zasięgu.. kiedyś Was odwiedzę jeszcze i odpocznę od tego cyfrowego cholerstwa...
druk 3d jest jak bajka "zaczarowany ołówek"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”