KP3S v3, Klipper, ustawienia Slicera

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
zbyszp
Postów w temacie: 1
Posty: 151
Rejestracja: 23 gru 2019, 07:41
Lokalizacja: Żuromin
Drukarka: Ender3, Sapphire Pro
x 16

KP3S v3, Klipper, ustawienia Slicera

Post autor: zbyszp »

Długo zwlekałem z zabawą z Klipperem i zainstalowaniem go na KP3S, ze względu na brak czasu, ale okazało się, że niepotrzebnie. Instalacja i uruchomienie poszło bezproblemowo.

Mam aktualnie wgranego Klippera na Della Wyse, połączenie działa jak powinno, żadnych błędów nie wyrzuca, jest po prostu ok. Brak działającego ekranu nie jest problemem, wręcz odwrotnie, zaletą - nie muszę szukać okularów, żeby z tego małego ekraniku odczytywać nazw plików, by wystartować z drukowaniem ;)

Drukuję już kolejny dzień i zauważyłem, że drukarka lepiej drukuje pod względem wykończenia ścian, m.in. przy drukowaniu na zakrętach. Nie ma niestety zwiększenia prędkości, a niektóre wydruki są drukowane nawet wolniej.
W Slicerze ustawienia takie same czyli ok 80mm/s wypełnienie i 150 travel, zmieniony tylko tryb gcode na Klipper.

Czy ma ktoś może jakieś gotowe ustawienia do SuperSlicera/PrusaSlicera dla mojej KP3S v3, ewentualnie podpowie jak zoptymalizować obecne? Drukarka na liniowych, stół lekki z matą magnetyczą, extruder Titan, ale zamienię na klona BMG i widzę, że w Klipperze to tylko zmiana 2 linijek tekstu ;) oraz głowica V6 bimetal.
mobile4you
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: KP3S v3, Klipper, ustawienia Slicera

Post autor: mobile4you »

Zapisz profil Mini z dyszą 0,4 pod nazwą KP3S v3 i na tym dziubaj ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”