Ranga "Drukarz" na forum

Sugestie, opinie, skargi i zażalenia itp.
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 2
Posty: 190
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 52

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: alucard321pl »

3 słowa. Kółko Wzajemnej Adoracji. Może tak nazwijcie tą "rangę" :D dziecinada :clap:
J.A.
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 1178
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 787
Kontakt:

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: @GUTEK@ »

O jak fajnie, ostatni raz w jakimś kółku byłem w szkole, aż przypomniały mi się młode dobre lata :yahoo:


My Polacy to chyba tą zawiść mamy zakodowaną w genach.
J.A.
Postów w temacie: 3
Posty: 229
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: J.A. »

dziobu pisze: 14 lut 2023, 15:49 Paski postępu, punkty czy inne odznaczenia które zbiera się na innych forach powodują zarówno sztuczne zapełnianie wątków śmieciami jak i masę napięć gdy ktoś pisze bzdury (czy zwykłe offtopy) a admin je usuwa przez co cofa mu się licznik postów. IMHO nie jest to zdrowie rozwiązanie, a zwłaszcza dla małego forum jak to.
Właśnie "Drukarz" stworzył napięcie :D
@GUTEK@ pisze: 14 lut 2023, 18:01 My Polacy to chyba tą zawiść mamy zakodowaną w genach.
To nie zawiść, tylko wolność. Każdy ma swoje zdanie, a niektórzy nawet mają dwa zdania. :D
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 1178
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 787
Kontakt:

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: @GUTEK@ »

J.A. pisze: 14 lut 2023, 18:02 To nie zawiść, tylko wolność. Każdy ma swoje zdanie, a niektórzy nawet mają dwa zdania. :D
Dla mnie to jest przejaw typowej polskiej zawiści, bo on ma a ja nie. Uważam, że jak by to forum zrzeszało np. osoby ze Stanów, to by czegoś takiego nie było.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: dziobu »

..i żeby z tak pobocznego wątku na forum też trzeba było wydzielać offtopy...
morf
Awatar użytkownika
alucard321pl
Postów w temacie: 2
Posty: 190
Rejestracja: 11 lis 2020, 18:10
Drukarka: Ender 5 Pro
x 52

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: alucard321pl »

Moim zdaniem, jest to ranga wynikająca z kolesiostwa. Tak więc my Polacy mamy jak widać tą cechę również w genach. Jawne dzielenie użytkowników na równych i równiejszych.
To miło chłopaki, że się lubicie, dogadujecie itd, ale wręczanie sobie za to "medali" to już chyba delikatna przesada.
Z partyjnym pozdrowieniem
Seba
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: dziobu »

Dokładnie. Sąsiad kupił samochód - ukradł. Znajomy wygrał w konkursie - oszukał. Nie ma mnie w kółeczku - kolesiostwo.

Jak widać mamy to w genach. Tylko niektórzy potrafią z tym żyć a inni tym żyją. Ot różnica.
@GUTEK@, morf, Abys, kapi
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 3
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: Fest »

Przerobiłem już kilka forów (w tym jako moderator) i co by nie było zawsze jest jakaś grupa ludzi zżytych ze sobą dzięki forum oraz takich, którzy z własnej pasji więcej pomagają. Jeździłem na zloty, niektóre nawet bardzo odjechane, inne "elitarne". Nie uważam, by w interesie takich osób było stygmatyzowanie ich kolorkiem, bo zrobi się właśnie tak jak teraz. Czyli oskarżenia o kolesiostwo, grupę wzajemnej adoracji tudzież grupę trzymającą władzę. A już najgorzej jak się jeden taki z drugim pokłuci w takiej grupie, to później na zlotach za łby się biorą.

Bądźcie sobie fajną grupą, trzymajcie się razem i będąc na forum pomagajcie wg własnej wiedzy doświadczenia i przede wszystkim czasu oraz dobrych chęci. Osobiście jeśli pomagam, to nie dla tego by zasłużyć się odznaczenia, a czasem może i nawet wbrew odznaczeniom, bo potrafię być niemiły przez swój choleryczny charakter.

Wnioskuję o likwidację rang innych niż podstawowe tj. Administrator, Moderator, Użytkownik.
J.A.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: dziobu »

Fest pisze: 14 lut 2023, 18:51Nie uważam, by w interesie takich osób było stygmatyzowanie ich kolorkiem, bo zrobi się właśnie tak jak teraz. Czyli oskarżenia o kolesiostwo, grupę wzajemnej adoracji tudzież grupę trzymającą władzę.
Każda forma wyróżnienia kogokolwiek w jakikolwiek sposób to podstawa do oskarżenia o kolesiostwo. Nawet "polubienie" posta, czyli - na tym forum - piwo. Zresztą kwestie typu "dlaczego on dostał lajka a ja nie" też tu były.

Ale litości, to nie PRL żeby każdy miał taki sam szary dom cięty z metra, jeździł takim samym trabantem i oglądał ten sam kanał w TV. I zarabiał tyle samo bo ma taki sam żołądek.

Są ludzie którym to się podoba, są tacy którym nie. Wszystkich i tak nie zadowolisz i każda zmiana generuje zatargi. Jak nie było rangi to problemem było miejsce w które przenosi kliknięcie w "temat"...

Byli tu i tacy którzy chcieli usunięcia ciemnego tematu forum...choć nawet nie musieli go używać.
Fest pisze: 14 lut 2023, 18:51Wnioskuję o likwidację rang innych niż podstawowe tj. Administrator, Moderator, Użytkownik.
Jest to forma wyróżnienia osób zaangażowanych w działalność forum stanowczo bardziej niż inni. Nie muszą, a robią. Więc jako formę wdzięczności dostali kolor. Tyle. Kolor. Żadnych specjalnych uprawnień, garnca złota i cholera wie czego jeszcze. Po prostu kolor.

Jeśli dla kogoś to za dużo i jest z tych "a żeby mu ta krowa zdechła", no to co mamy zrobić? Równać w dół?
Abys
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 3
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: Fest »

dziobu pisze: 14 lut 2023, 19:03
Fest pisze: 14 lut 2023, 18:51Nie uważam, by w interesie takich osób było stygmatyzowanie ich kolorkiem, bo zrobi się właśnie tak jak teraz. Czyli oskarżenia o kolesiostwo, grupę wzajemnej adoracji tudzież grupę trzymającą władzę.
Każda forma wyróżnienia kogokolwiek w jakikolwiek sposób to podstawa do oskarżenia o kolesiostwo. Nawet "polubienie" posta, czyli - na tym forum - piwo. Zresztą kwestie typu "dlaczego on dostał lajka a ja nie" też tu były.
r.

Jeśli dla kogoś to za dużo i jest z tych "a żeby mu ta krowa zdechła", no to co mamy zrobić? Równać w dół?
Tak jak napisałem, też byłem członkiem grupy kolesi i skończyło się tak, że dałem sobie spokój z dzbanami, a kontakt z kolegami i koleżankami z forum mam do dziś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Funkcjonowanie forum”