Ranga "Drukarz" na forum

Sugestie, opinie, skargi i zażalenia itp.
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 633
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 259

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: Rozarh »

Patrząc na pierwszych "drukarzy" miałem wrażenie, że tą rangę się dostaje za min 1000 postów. a zasłużeni za powyżej 5000, ale potem znalazłem wyjątki od tej reguły i wtedy @dziobu się przyznał, że kryteria były decyzją osób a nie algorytmów.

Jeśli chcielibyśmy przyznawać rangi algorytmami to trzeba by wyliczać jakieś wskaźniki bazujące na ilości postów i liczbie otrzymanych piwek. Trzeba by również wprowadzić kilka dodatkowych znaczników typu piwko i każdego liczyć inaczej.

Obecnie piwko można dostać:
- za dobrą poradę, która rozwiązuje problem (niekoniecznie związaną z drukiem 3d)
- za fajnego posta związanego z drukiem 3d (wydruk, zbudowanie czegoś, uwagę, news itp.)
- za fajnego posta nie związanego z drukiem 3d

Czyli jeśli chcielibyśmy polegać na osobach z piwkami to trzeba uważać - ich wiedza co do 3d może być różna, ale wrzucali śmieszne posty i maja sporo piwek...
Przykład z mojego podwórka: choć staram się dzielić posiadaną wiedzą to i tak najwięcej piwek zdobył mój post z fajnymi życzeniami: https://reprapy.pl/viewtopic.php?p=138589#p138589

A nawiązując do słuszności idei rang to moim zdaniem mogły by być pomocne o ile będą dobrze skonstruowane. Obecnie lepiej chyba polegać na subiektywności adminów niż na algorytmach :)
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 807
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 361

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: Abys »

Jak tutaj przyszedłem to zauważyłem rangi "zasłużony" (zielony kolorek), widziałem Dragona, Berga, dziobu, jak i innych ludzi.
Zastanowiłem się na początku dlaczego oni mogli dostać rangi i co trzeba zrobić, zobaczyłem że to raczej nie ilość piwek ani postów tylko po prostu ta osoba w jakiś sposób zasłużyła to i ma koniec kropka.
Więc nie jest to algorytm tylko pewnie decyzja admina, nie czułem zazdrości ani tym bardziej nie postrzegałem tych osób jako "kolesiowie", "patologii","szkolnictwo" albo jakieś inne historie :crazy:
W żaden sposób nie mam większych praw ani dodatkowych funkcji co inni to tylko kolorek, serio aż tak może to kuć że ktoś ma a ja nie mam?
Ale w sumie.... chyba taka nasza mentalność? Porysować komuś auto kluczem to dla niektórych rzecz normalna..
Dostałem kolorek fajnie, ale jakbym go nie miał to też by było fajnie i nie przestałbym korzystać z forum, bo nie widzę tutaj tych historii które niektórzy sugerują.
Nie jesteśmy elektrodą, a chyba ktoś próbuje taki klimat wprowadzić.
Zdarzają się spory to normalne, ale moim zdaniem daleko nam do toksycznego forum.


Ps.Nie da się wszystkich zadowolić i zawsze ktoś będzie poszkodowany.
Adinfo, emartinelli
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 3
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: rafly »

Ludzie, wy tak na poważnie? :D
morf, marek91, Abys, Berg, Adinfo, dragonn, dziobu
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
rm-rf
Postów w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 15 sty 2023, 15:10
x 3

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: rm-rf »

A ja chcę rangę malkontent
Andrzej_W
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: kapi »

rm-rf pisze: 15 lut 2023, 20:27 A ja chcę rangę malkontent
domyślam się, że będzie miał mocno ograniczony dostęp do działów ... :cool2:
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 1179
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 789
Kontakt:

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: @GUTEK@ »

Jedynie dostęp do hasioka, dlatego kolega już się tam zaczyna urządzać :DD
rm-rf, Adinfo
Awatar użytkownika
rm-rf
Postów w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 15 sty 2023, 15:10
x 3

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: rm-rf »

@GUTEK@ pisze: 15 lut 2023, 20:44 Jedynie dostęp do hasioka, dlatego kolega już się tam zaczyna urządzać :DD
skoro pytanie jest na levelu 0.5 i zaniża wartość merytoryczną forum to po co je zakładać w jakimś dziale i czekać aż dziobu do hasioka przerzuci? Od razu tam piszę co by nie robić roboty. Na elektrodzie nie byłeś? :P
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 3
Posty: 967
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: artur_n »

Każdy ma swoje zdanie na ten temat. Wydaje mi się, że kategoryzowanie ludzi nie wpływa dobrze na ogólny odbiór. Argumenty w stylu, że są to użytkownicy aktywni i piszący z sensem też ni jak ma się do kategorii w stylu "Drukarz bo zasłużył", "Drukarz do jest codziennie", "Drukarz bo..." Ale to takie moje luźne przemyślenia.
Zaletą forum była równość czy to piszesz bez sensu i ktoś Cię przywróci do pionu, czy piszesz z sensem ale ktoś ma to w "D".

To forum było inne nie było kategoryzacji, każdy był "równy" gdyż kategoria nie miała wypływu na ważność wypowiedzi.
Ranga "zasłużony" była jak dla mnie wyznacznikiem kogoś kto ma ogrom wiedzy w temacie druku 3D i powiem narażając się, że ta ranga miała MOC!
Nowa ranga z zasadą nadawania "BO MOGĘ" no cóż pozostawiam pod rozważenie wszystkim użytkownikom forum.

PS. Aczkolwiek pomimo moich wywodów aby była jasność nie mam żadnych pretensji i żalów do nadających jak i otrzymujących :D
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 1179
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 789
Kontakt:

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: @GUTEK@ »

artur_n pisze: 16 lut 2023, 15:30 każdy był "równy"
No, a teraz mamy klasę średnią :DD
Andrzej_W
Dectro
Postów w temacie: 1
Posty: 69
Rejestracja: 19 gru 2021, 23:54
x 26

Re: Ranga "Drukarz" na forum

Post autor: Dectro »

Duże chłopaki a "płaczą" o kolor :D Nie ważne kto ma jaki, trzeba tylko przeczytać, czy pisze z sensem i warto z nim pogadać, czy nie :smile2:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Funkcjonowanie forum”