Strona 1 z 1

Ranga "Drukarz" na forum

: 13 lut 2023, 12:48
autor: dziobu
Haj,

Skoro forum już się podniosło po ostatnich trudnych przejściach, to można szaleć dalej.

Po wielu burzliwych dyskusjach -i, no nie ważne, obyło się bez bójki- postanowiliśmy w końcu dodać rangę "Drukarz" jako wyróżnienie dla osób związanych z życiem forum ale i nie tylko.

Kolor - obecnie ~żółty - do uzgodnienia.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 13 lut 2023, 13:46
autor: J.A.
Młody stażem jestem, ale "drukarz" mi się źle skojarzyło.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 13 lut 2023, 13:49
autor: Berg
Każdy ma jakieś skojarzenia. Moje pierwsze było z:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kornik_drukarz

kornik-drukarz1-1.JPG

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 13 lut 2023, 14:52
autor: aaannnd
J.A. pisze: 13 lut 2023, 13:46 Młody stażem jestem, ale "drukarz" mi się źle skojarzyło.
znaczy z sędzią piłkarskim, co drukuje mecze :D

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 13 lut 2023, 15:36
autor: J.A.
:-)

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 13 lut 2023, 15:45
autor: morf
no chcialem osobiscie podziekowac :DD

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 13 lut 2023, 17:07
autor: Pjoter
Czyli jednak jest ranga SUM :D
Idę pokazać starej, niech będzie dumna i nagotuje bigosu

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 13 lut 2023, 17:31
autor: roman
Drukarz - srukarz. Nie zapominajmy, że najsmerfniejszy i tak jest skipper. I mam takie pytanie, jak ktoś jest w randze skippera to jaki dostanie kolor? ;)

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 13 lut 2023, 17:53
autor: artur_n
roman pisze: 13 lut 2023, 17:31 Drukarz - srukarz. Nie zapominajmy, że najsmerfniejszy i tak jest skipper. I mam takie pytanie, jak ktoś jest w randze skippera to jaki dostanie kolor? ;)
Monochromatyczny :D

PS. Ten żółty to taki słabo trafiony (wygląda sraczkowato) ale to moje zdanie.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 13 lut 2023, 18:06
autor: @GUTEK@
Nic się nie znacie, to nie jest sraczkowaty to jest PET-G Stare Złoto.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 13 lut 2023, 18:13
autor: artur_n
Proponuje dodać jeszcze rangę "Spamer" :rotfl: :facepalm:

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 13 lut 2023, 20:37
autor: Rozarh
Mam wrażenie, że te rangi są za spamowanie - powinny się od piwek liczyć a nie od postów...

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 13 lut 2023, 20:55
autor: marek91
dziobu pisze: 13 lut 2023, 12:48 Haj,

Skoro forum już się podniosło po ostatnich trudnych przejściach, to można szaleć dalej.

Po wielu burzliwych dyskusjach -i, no nie ważne, obyło się bez bójki- postanowiliśmy w końcu dodać rangę "Drukarz" jako wyróżnienie dla osób związanych z życiem forum ale i nie tylko.

Kolor - obecnie ~żółty - do uzgodnienia.
TAK

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 10:32
autor: Artu
Szalejecie :mrgreen:

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 14:04
autor: JGFTW
Rozarh pisze: 13 lut 2023, 20:37 Mam wrażenie, że te rangi są za spamowanie - powinny się od piwek liczyć a nie od postów...
Nie czuj się jakby przyznanie rangi obraziło poczucie sprawiedliwości, bo nie było żadnych reguł i ranga została przyznana uznaniowo.
Jak masz plan systemu i dokładne wytyczne jak powinno się takie rangi przyznawać to nie krępuj się i napisz ;)

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 14:20
autor: sagittario
W takim razie skoro została przyznana uznaniowo to według jakiego kryterium uznaniowego? :)
Kto uznawał i za co uznawał? Co się liczyło? "Spamowanie" w postach czy na SB? Umiejętności drukarzy? Posiadany sprzęt? Wiedza na dany temat?
Pisałem już na SB, że na wielu forach rangę uzyskuje się za jakiś pasek postępu. Czyli chociażby za pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu.
Bo skoro nie było reguł to dlaczego jest przyznana? :D

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 14:26
autor: Mati
1626711641_b7rvf5.jpg

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 14:53
autor: JGFTW
@Mati dobrze wyjaśnił memem. :)
Ranga została wymyślona i przyznana według uznania czyli bez żadnej określonej struktury ;)
Nie ma co drążyć dlaczego? kto winien? itd.
Nawet jak się dowiesz to nic z tego nie wyniknie.

Lepiej skierujmy uwagę na coś produktywnego, czyli skoro ranga jest przypadkowa i bezsensowna to jakie kryteria można przyjąć, żeby były sensowne i jasne?
Bez bicia piany tylko konkretnie co zrobić, żeby było lepiej.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 15:46
autor: Fest
By było lepiej dać wszystkim po równo?

Bo tak to jednym dali (swoim), a innym nie.

Tak, mam z tego niezłą bekę.<rotfl>

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 15:49
autor: dziobu
sagittario pisze: 14 lut 2023, 14:20W takim razie skoro została przyznana uznaniowo to według jakiego kryterium uznaniowego? :)
Mniej więcej takiego: "bo ponieważ".

Jest grupa osób która przewija się w wielu tematach, która dość aktywnie odpisuje na n-ty temat o Enderze (zwłaszcza gdy inni już wymiękają ;p) czy innym chińczyku, która ożywia umarłe tematy czy też "osobistości" z czata dzięki którym to forum żyje. Nawet nie będę się starał rozpisać tego na żadne sztywne reguły bo nie o to tu chodzi.

Paski postępu, punkty czy inne odznaczenia które zbiera się na innych forach powodują zarówno sztuczne zapełnianie wątków śmieciami jak i masę napięć gdy ktoś pisze bzdury (czy zwykłe offtopy) a admin je usuwa przez co cofa mu się licznik postów. IMHO nie jest to zdrowie rozwiązanie, a zwłaszcza dla małego forum jak to.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 17:34
autor: alucard321pl
3 słowa. Kółko Wzajemnej Adoracji. Może tak nazwijcie tą "rangę" :D dziecinada :clap:

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 18:01
autor: @GUTEK@
O jak fajnie, ostatni raz w jakimś kółku byłem w szkole, aż przypomniały mi się młode dobre lata :yahoo:


My Polacy to chyba tą zawiść mamy zakodowaną w genach.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 18:02
autor: J.A.
dziobu pisze: 14 lut 2023, 15:49 Paski postępu, punkty czy inne odznaczenia które zbiera się na innych forach powodują zarówno sztuczne zapełnianie wątków śmieciami jak i masę napięć gdy ktoś pisze bzdury (czy zwykłe offtopy) a admin je usuwa przez co cofa mu się licznik postów. IMHO nie jest to zdrowie rozwiązanie, a zwłaszcza dla małego forum jak to.
Właśnie "Drukarz" stworzył napięcie :D
@GUTEK@ pisze: 14 lut 2023, 18:01 My Polacy to chyba tą zawiść mamy zakodowaną w genach.
To nie zawiść, tylko wolność. Każdy ma swoje zdanie, a niektórzy nawet mają dwa zdania. :D

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 18:08
autor: @GUTEK@
J.A. pisze: 14 lut 2023, 18:02 To nie zawiść, tylko wolność. Każdy ma swoje zdanie, a niektórzy nawet mają dwa zdania. :D
Dla mnie to jest przejaw typowej polskiej zawiści, bo on ma a ja nie. Uważam, że jak by to forum zrzeszało np. osoby ze Stanów, to by czegoś takiego nie było.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 18:12
autor: dziobu
..i żeby z tak pobocznego wątku na forum też trzeba było wydzielać offtopy...

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 18:21
autor: alucard321pl
Moim zdaniem, jest to ranga wynikająca z kolesiostwa. Tak więc my Polacy mamy jak widać tą cechę również w genach. Jawne dzielenie użytkowników na równych i równiejszych.
To miło chłopaki, że się lubicie, dogadujecie itd, ale wręczanie sobie za to "medali" to już chyba delikatna przesada.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 18:47
autor: dziobu
Dokładnie. Sąsiad kupił samochód - ukradł. Znajomy wygrał w konkursie - oszukał. Nie ma mnie w kółeczku - kolesiostwo.

Jak widać mamy to w genach. Tylko niektórzy potrafią z tym żyć a inni tym żyją. Ot różnica.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 18:51
autor: Fest
Przerobiłem już kilka forów (w tym jako moderator) i co by nie było zawsze jest jakaś grupa ludzi zżytych ze sobą dzięki forum oraz takich, którzy z własnej pasji więcej pomagają. Jeździłem na zloty, niektóre nawet bardzo odjechane, inne "elitarne". Nie uważam, by w interesie takich osób było stygmatyzowanie ich kolorkiem, bo zrobi się właśnie tak jak teraz. Czyli oskarżenia o kolesiostwo, grupę wzajemnej adoracji tudzież grupę trzymającą władzę. A już najgorzej jak się jeden taki z drugim pokłuci w takiej grupie, to później na zlotach za łby się biorą.

Bądźcie sobie fajną grupą, trzymajcie się razem i będąc na forum pomagajcie wg własnej wiedzy doświadczenia i przede wszystkim czasu oraz dobrych chęci. Osobiście jeśli pomagam, to nie dla tego by zasłużyć się odznaczenia, a czasem może i nawet wbrew odznaczeniom, bo potrafię być niemiły przez swój choleryczny charakter.

Wnioskuję o likwidację rang innych niż podstawowe tj. Administrator, Moderator, Użytkownik.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 19:03
autor: dziobu
Fest pisze: 14 lut 2023, 18:51Nie uważam, by w interesie takich osób było stygmatyzowanie ich kolorkiem, bo zrobi się właśnie tak jak teraz. Czyli oskarżenia o kolesiostwo, grupę wzajemnej adoracji tudzież grupę trzymającą władzę.
Każda forma wyróżnienia kogokolwiek w jakikolwiek sposób to podstawa do oskarżenia o kolesiostwo. Nawet "polubienie" posta, czyli - na tym forum - piwo. Zresztą kwestie typu "dlaczego on dostał lajka a ja nie" też tu były.

Ale litości, to nie PRL żeby każdy miał taki sam szary dom cięty z metra, jeździł takim samym trabantem i oglądał ten sam kanał w TV. I zarabiał tyle samo bo ma taki sam żołądek.

Są ludzie którym to się podoba, są tacy którym nie. Wszystkich i tak nie zadowolisz i każda zmiana generuje zatargi. Jak nie było rangi to problemem było miejsce w które przenosi kliknięcie w "temat"...

Byli tu i tacy którzy chcieli usunięcia ciemnego tematu forum...choć nawet nie musieli go używać.
Fest pisze: 14 lut 2023, 18:51Wnioskuję o likwidację rang innych niż podstawowe tj. Administrator, Moderator, Użytkownik.
Jest to forma wyróżnienia osób zaangażowanych w działalność forum stanowczo bardziej niż inni. Nie muszą, a robią. Więc jako formę wdzięczności dostali kolor. Tyle. Kolor. Żadnych specjalnych uprawnień, garnca złota i cholera wie czego jeszcze. Po prostu kolor.

Jeśli dla kogoś to za dużo i jest z tych "a żeby mu ta krowa zdechła", no to co mamy zrobić? Równać w dół?

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 19:06
autor: Fest
dziobu pisze: 14 lut 2023, 19:03
Fest pisze: 14 lut 2023, 18:51Nie uważam, by w interesie takich osób było stygmatyzowanie ich kolorkiem, bo zrobi się właśnie tak jak teraz. Czyli oskarżenia o kolesiostwo, grupę wzajemnej adoracji tudzież grupę trzymającą władzę.
Każda forma wyróżnienia kogokolwiek w jakikolwiek sposób to podstawa do oskarżenia o kolesiostwo. Nawet "polubienie" posta, czyli - na tym forum - piwo. Zresztą kwestie typu "dlaczego on dostał lajka a ja nie" też tu były.
r.

Jeśli dla kogoś to za dużo i jest z tych "a żeby mu ta krowa zdechła", no to co mamy zrobić? Równać w dół?
Tak jak napisałem, też byłem członkiem grupy kolesi i skończyło się tak, że dałem sobie spokój z dzbanami, a kontakt z kolegami i koleżankami z forum mam do dziś.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 19:17
autor: @GUTEK@
No ale od trabanta to proszę się odtentegować :D

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 19:54
autor: fyme
Tylko ja tu przyszedłem (na forum znaczy) po wiedzę? No i czasem wrzucę chwaliposta w moich drukach :DD I mam w nosie rangi, medale czy piwa? Jestem szczęśliwy jak ktoś mi pomoże w rozwiązaniu problemu i nawet czasem sam co próbuje pomóc. I tyle. Dla mnie to możecie rozdawać sobie ordery jeśli jest taki klimat na forum bo to nie ważne. Ważne że znajdzie się ktoś kto pomoże! I jeśli ten ktoś ma za pomoc dostawać rangę to niech ma i chwała mu za to bo dzięki niemu ja i zapewne inni mają problem z banki!

To pisałem ja Jarząbek! ;)

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 20:22
autor: bukszpryt
Jak jest drukarz, to może jeszcze druciarz, za stosowanie prowizorki.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 20:53
autor: rafly
WoW! Wszystkim drukarzom postów serdeczne gratulacje :D

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 22:01
autor: arkomania.pl
Ja nie zostałem drukarzem, więc jestem Filamenciarzem i to mnie różni od Drukarzy.
Gutenberg wie kim jest Drukarz, nie wie kim jest Filamenciarz.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 22:08
autor: Pjoter
Na poważnie - z mojej perspektywy to ranga taka ma ten plus że jeśli będzie temat z prośbą o pomóc to "w ciemno możesz strzelac" że ktoś z ranga da ci dobra radę. Kilka razy się zdarzyło że jedna osoba nowa doradzala drugiej nowej jakieś gówno porady i wykłócała się "bo u mnie działa i tak na zdrowy rozum to przecież mam racje". W takim przypadku ranga może pomóc osobie z drukarkowym problemem uznać czyją rada jest lepsza. Sytuację takie są na szczęście rzadkością, i w razie czego na pewno będą kontrolowane przez moderację bo jak już wspomniane wcześniej, małe jest to forum.

Na mniej poważnie - macie bol dupy o ten kolor gdzie Marek wcześniej dal status moda osobom które uznał za stosowne do tego. Nie było żadnych wyborów czy ogłoszeń. Poleciał post i elo. Zero sprzeciwu. A teraz gownoburza xd

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 22:11
autor: rafly
No ten kolor to racja, nie mogę na to patrzeć, chyba tylko Elon takie forum kupi, bo przecież nikt normalny co wie co to gówno w lesie.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 22:29
autor: arkomania.pl
Ad. wypowiedzi użytkownika: Pjoter.

Osoby dającej porady, użytkownik forum nie wybiera sam. Nie ma wyboru czy jest to osoba z doświadczeniem, czy bez.

Ogólnie mówiąc. Moim zdaniem wprowadzanie hierarchii w stopniach zasłużenia na forum jest czymś patologicznym.
Tak zrobiono w szkolnictwie. Wprowadzono 4 stopnie różnicowania ludzi, nie mającym nic wspólnego z ich
wiedzą i szkołami jakie kończyli. Ale zostawmy szkolnictwo i wróćmy do forum. Pojawia się na forum
nowy użytkownik, z poza forum reprapy.pl, który ma dość dobrą wiedzę i nagle nad nim mogą pojawić
się w pewnej sytuacji wrony z orderami. Nie raz na forum były sytuacje, że użytkownik miał swoje zdanie
i wtedy atakowały, go w/w wrony. Przeważnie, były to te same osoby. To też, w pewnym momencie spowodowało,
że z forum odeszło parę ciekawych osób. Ktoś powie, że nikt ich siłą nie trzymał.

Ja jestem, za zniesieniem wszystkich stopni hierarchizowania użytkowników forum.

Jeśli nie, to wprowadziłbym dodatkowe stopnie, np. typu "W spoczynku" , czyli brak aktywności na forum przez 6 miesięcy.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 14 lut 2023, 23:29
autor: Pjoter
To oczywiste że ktos sam koncowo decyduje o tym kogo posłucha. Nie mam na to wpływu. Jeśli można jednak pomoc w wyborze dobrej odpowiedzi/podpowiedzi to czemu by nie.
I trochę nie skumałem tego argumentu że szkolnictwem. Dziobu wyraźnie mówi że "dyplom" czyli jakieś forumowe osiągnięcia pt najebanie 10k postów nie mają wpływu. To jest decyzja moderacji jak chyba większość decyzji na forum (nie wiem ile jest inwencji twórczej moderacji a ile Marka)
Jeśli mówisz o użytkowniku "olo" to jest to temat dosyć szeroki i wyleciał on za swoje zachowanie względem innych użytkowników. Gdy postowal np budowanie idexa i nie wplatywal w posty jebania po innych to jakoś nikt do niego nic nie miał.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 15 lut 2023, 08:36
autor: kapi
ale sie porobiło
@arkomania.pl , coś w tym jest co piszesz ;)
byle by nie skończyć na stwierdzeniu że "moja racja jest mojsza" ...

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 15 lut 2023, 09:25
autor: Rozarh
Patrząc na pierwszych "drukarzy" miałem wrażenie, że tą rangę się dostaje za min 1000 postów. a zasłużeni za powyżej 5000, ale potem znalazłem wyjątki od tej reguły i wtedy @dziobu się przyznał, że kryteria były decyzją osób a nie algorytmów.

Jeśli chcielibyśmy przyznawać rangi algorytmami to trzeba by wyliczać jakieś wskaźniki bazujące na ilości postów i liczbie otrzymanych piwek. Trzeba by również wprowadzić kilka dodatkowych znaczników typu piwko i każdego liczyć inaczej.

Obecnie piwko można dostać:
- za dobrą poradę, która rozwiązuje problem (niekoniecznie związaną z drukiem 3d)
- za fajnego posta związanego z drukiem 3d (wydruk, zbudowanie czegoś, uwagę, news itp.)
- za fajnego posta nie związanego z drukiem 3d

Czyli jeśli chcielibyśmy polegać na osobach z piwkami to trzeba uważać - ich wiedza co do 3d może być różna, ale wrzucali śmieszne posty i maja sporo piwek...
Przykład z mojego podwórka: choć staram się dzielić posiadaną wiedzą to i tak najwięcej piwek zdobył mój post z fajnymi życzeniami: https://reprapy.pl/viewtopic.php?p=138589#p138589

A nawiązując do słuszności idei rang to moim zdaniem mogły by być pomocne o ile będą dobrze skonstruowane. Obecnie lepiej chyba polegać na subiektywności adminów niż na algorytmach :)

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 15 lut 2023, 09:57
autor: Abys
Jak tutaj przyszedłem to zauważyłem rangi "zasłużony" (zielony kolorek), widziałem Dragona, Berga, dziobu, jak i innych ludzi.
Zastanowiłem się na początku dlaczego oni mogli dostać rangi i co trzeba zrobić, zobaczyłem że to raczej nie ilość piwek ani postów tylko po prostu ta osoba w jakiś sposób zasłużyła to i ma koniec kropka.
Więc nie jest to algorytm tylko pewnie decyzja admina, nie czułem zazdrości ani tym bardziej nie postrzegałem tych osób jako "kolesiowie", "patologii","szkolnictwo" albo jakieś inne historie :crazy:
W żaden sposób nie mam większych praw ani dodatkowych funkcji co inni to tylko kolorek, serio aż tak może to kuć że ktoś ma a ja nie mam?
Ale w sumie.... chyba taka nasza mentalność? Porysować komuś auto kluczem to dla niektórych rzecz normalna..
Dostałem kolorek fajnie, ale jakbym go nie miał to też by było fajnie i nie przestałbym korzystać z forum, bo nie widzę tutaj tych historii które niektórzy sugerują.
Nie jesteśmy elektrodą, a chyba ktoś próbuje taki klimat wprowadzić.
Zdarzają się spory to normalne, ale moim zdaniem daleko nam do toksycznego forum.


Ps.Nie da się wszystkich zadowolić i zawsze ktoś będzie poszkodowany.

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 15 lut 2023, 11:13
autor: rafly
Ludzie, wy tak na poważnie? :D

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 15 lut 2023, 20:27
autor: rm-rf
A ja chcę rangę malkontent

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 15 lut 2023, 20:37
autor: kapi
rm-rf pisze: 15 lut 2023, 20:27 A ja chcę rangę malkontent
domyślam się, że będzie miał mocno ograniczony dostęp do działów ... :cool2:

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 15 lut 2023, 20:44
autor: @GUTEK@
Jedynie dostęp do hasioka, dlatego kolega już się tam zaczyna urządzać :DD

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 15 lut 2023, 22:14
autor: rm-rf
@GUTEK@ pisze: 15 lut 2023, 20:44 Jedynie dostęp do hasioka, dlatego kolega już się tam zaczyna urządzać :DD
skoro pytanie jest na levelu 0.5 i zaniża wartość merytoryczną forum to po co je zakładać w jakimś dziale i czekać aż dziobu do hasioka przerzuci? Od razu tam piszę co by nie robić roboty. Na elektrodzie nie byłeś? :P

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 16 lut 2023, 15:30
autor: artur_n
Każdy ma swoje zdanie na ten temat. Wydaje mi się, że kategoryzowanie ludzi nie wpływa dobrze na ogólny odbiór. Argumenty w stylu, że są to użytkownicy aktywni i piszący z sensem też ni jak ma się do kategorii w stylu "Drukarz bo zasłużył", "Drukarz do jest codziennie", "Drukarz bo..." Ale to takie moje luźne przemyślenia.
Zaletą forum była równość czy to piszesz bez sensu i ktoś Cię przywróci do pionu, czy piszesz z sensem ale ktoś ma to w "D".

To forum było inne nie było kategoryzacji, każdy był "równy" gdyż kategoria nie miała wypływu na ważność wypowiedzi.
Ranga "zasłużony" była jak dla mnie wyznacznikiem kogoś kto ma ogrom wiedzy w temacie druku 3D i powiem narażając się, że ta ranga miała MOC!
Nowa ranga z zasadą nadawania "BO MOGĘ" no cóż pozostawiam pod rozważenie wszystkim użytkownikom forum.

PS. Aczkolwiek pomimo moich wywodów aby była jasność nie mam żadnych pretensji i żalów do nadających jak i otrzymujących :D

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 16 lut 2023, 15:44
autor: @GUTEK@
artur_n pisze: 16 lut 2023, 15:30 każdy był "równy"
No, a teraz mamy klasę średnią :DD

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 16 lut 2023, 18:06
autor: Dectro
Duże chłopaki a "płaczą" o kolor :D Nie ważne kto ma jaki, trzeba tylko przeczytać, czy pisze z sensem i warto z nim pogadać, czy nie :smile2:

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 16 lut 2023, 18:15
autor: Trolinka
Dectro pisze: 16 lut 2023, 18:06 Duże chłopaki a "płaczą" o kolor :D Nie ważne kto ma jaki, trzeba tylko przeczytać, czy pisze z sensem i warto z nim pogadać, czy nie :smile2:
Bo duże chłopaki to małe dzieci :>
I mam na to _dowody_ :> Ostatnio popełniłem druk https://www.thingiverse.com/thing:3639693 / https://www.printables.com/pl/model/371 ... t-in-placei zawiozłem do biura :P Efekt, trzeba było ich nadrukować cały stos bo cały dział teraz z nimi biega z uśmiechami jak małe dzieci :>

PS. To że w dziale IT nie ma normalnych to swoją drogą.........:P

Re: Ranga "Drukarz" na forum

: 16 lut 2023, 18:26
autor: @GUTEK@
Fajne, druknę sobie :DD