Bambu Lab X1C / P1P

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

Jak zrobisz cut to parts i split to object to każdy kawałek masz osobno ustawienia dla supportu.
Np. tutaj rozciąłem na dwa kawałki:
!partB.PNG
!partA.PNG
A to nadal jedna całość którą sobie drukujesz po prostu.

PS. Ustaw sobie np. globalnie Support W, przetnij/poprzecinaj tak żeby fragment bez support W był jako osobny object i jemu daj interface default albo odwrotnie, globalnie default a odcietym Support W. Jak Ci tam wygodniej/mniej roboty.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 32
Posty: 229
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: RevanitaPL »

patrzę pisze: 10 cze 2023, 18:47 Jeszcze trochę i trzeba będzie zmienić nazwę forum na BambuLaby.pl
Po tym ile bólu głowy mi daje Sovol, zamówiłem kolejnego Bambu Lab P1P, nie wiem jak można świadomie w 2023 roku kupić Pruse MK4 :devil:
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 19
Posty: 3239
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: morf »

nie wiem jak można świadomie w 2023 roku kupić Pruse MK4 :devil:
images (1).jpeg
images (1).jpeg (12.61 KiB) Przejrzano 2182 razy
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 32
Posty: 229
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: RevanitaPL »

morf pisze: 12 cze 2023, 11:01
nie wiem jak można świadomie w 2023 roku kupić Pruse MK4 :devil:
images (1).jpeg
No za cenę większą niż Bambu Lab P1P, nie dostajesz konstrukcji CoreXY i dalej z tego co słyszałem nie ma pełnego firmware'u. Ma nawet mniejsze łóżko od P1P, więc kolejny brak powodu by jakoś uzasadnić zakup.
Chyba tylko strach przed nowością sprawia że warto brać MK4 za taką cenę.
Bardzo chętnie podyskutuję jeśli ktoś ma inne zdanie na ten temat :piwo:
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 19
Posty: 3239
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: morf »

Myślę, że warto aby każdy dobierał drukarkę pod swoje potrzeby i swoje własne upodobania.
Jak to gdzieś ktoś napisał, że żyjemy w czasie spolaryzowanych społeczeństw/grup. Każda ze skrajnych stron najchętniej odebrałaby prawo do własnego zdania drugiej.

Jeśli śledziłbys wątek to wiedziałbyś ze taka dyskusja juz miała miejce (viewtopic.php?p=152156#p152156)
Done is better than perfect.
depesz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2023, 08:50
x 1

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: depesz »

Trolinka pisze: 10 cze 2023, 17:12 Wózek widłowy przejechał po paczce :>>>>
Spokojnie, dojdzie :> To spora ciężka paka i trochę schodzi po sortowniach :P Nie śmiga tak jak pudełeczka.
Jak dobrze pamiętam to jakoś we wtorek płaciłem, w środę ruszyła w drogę a dotarła w poniedziałek.
No i miałeś rację - dziś rano status "W doręczeniu", a przed chwilą odebrałem ;-D
IMG_2563.jpg
IMG_2559.jpg
Rozpakowałem tylko na szybko aby sprawdzić, czy wszystko w porządku, i musiałem wracać do pracy - wieczorkiem podłączanie i pierwszy wydruk;-)

Moją dotychczasową Anycubic Vyper już w piątek zawiozłem do nowego nabywcy, więc trzy dni jak bez ręki...;P

Dzięki @Trolinka za ten wątek - to dzięki niemu głównie skłoniłem się ku Bambu - bo wcześniej mocno mi po głowie chodziła Prusa MK4 - na tą chwilę w 100% popieram i jego @RevanitaPL "...nie wiem jak można świadomie w 2023 roku kupić Pruse MK4 :devil::" ;-)
RevanitaPL
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

depesz pisze: 12 cze 2023, 13:04 No i miałeś rację - dziś rano status "W doręczeniu", a przed chwilą odebrałem ;-D
Rozpakowałem tylko na szybko aby sprawdzić, czy wszystko w porządku, i musiałem wracać do pracy - wieczorkiem podłączanie i pierwszy wydruk;-)
Idealnie, niech postoi i osiągnie temp pokojową :> Zresztą co nagle to po diable czy jak to tam było :PPP

depesz pisze: 12 cze 2023, 13:04 Dzięki @Trolinka za ten wątek - to dzięki niemu głównie skłoniłem się ku Bambu - bo wcześniej mocno mi po głowie chodziła Prusa MK4 - na tą chwilę w 100% popieram i jego @RevanitaPL "...nie wiem jak można świadomie w 2023 roku kupić Pruse MK4 :devil::" ;-)
Ojaa, teraz będzie na mnie :P Ja nikogo na bambu nie namawiam :> Ot dziele się tylko informacjami z użytkowania :-) A prusa przecież nie jest zła, ma też swoje plusy. Może i nie ta nieszczęsna mk4 bardziej mk3s ale ma swoje zalety. Ważne że jest w czym wybierać :>
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 8953
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5874
Kontakt:

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: dziobu »

Dobra, dość tego.

Temat w kategorii "Baza wiedzy, krótkie poradniki" urósł do rangi dodatkowych odcinków Mody na Sukces, gdzie Ricz znowu pos*wa Rejczel będącą obecnie sąsiadką pasierbicy siostry jego syna którego ma z Hunter... (od odcinka ~7673; polecam :P)

Dla drukarek tego typu, czyli Bambu i licznych klonów które powoli wypływają powstał osobny dział gdzie zapraszam wszystkich zainteresowanych: viewforum.php?f=81
Niezainteresowanych zresztą też. Pewnie będzie wesoło.

W przypływie ambicji postaram się powycinać z tego tematu te faktycznie użyteczne posty albo jakoś to przeredagować. Na teraz temat zamykam bo tak ogólnie to jest on o zupełnie niczym.
morf, Artu, Trolinka, Andrzej_W, fyme, RevanitaPL, mpk
Zablokowany

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”