Bambu Lab X1C / P1P

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

Jeszcze ciepły wywiad z CEO Bambu Lab mi. o dyszach CHT

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=FaOrQD9PqNc
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 32
Posty: 216
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 122

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: RevanitaPL »

Pochwalę się że takie pozytywne wrażenie na mnie zrobiła P1P, szczególnie że trochę prostej kalibracji i nawet wszystkie problemy z PLA zniknęły, że dziś dostarczyli do mnie AMS'a :)
Do szkoły natomiast dotarła zakupiony przeze mnie Sovol SV06 Plus i już się zaczyna jazda z całą kalibracją 🤣
Trolinka, mcxmcx
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 32
Posty: 216
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 122

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: RevanitaPL »

Po krótkim dniu korzystania z AMS, uważam to za kolejny wielki ukłon ku użytkownika, który chce po prostu drukować. No po prostu nie wyobrażałem sobie że ładowanie i wyładowywanie filamentu może być takie przyjemne i proste.

Natomiast aktualizując moją jazdę z Sovolem, jestem na razie bardzo zadowolony, szczególnie po moich złych doświadczeniach z kalibracją kółkami w SW X2, gdzie niestety po czasie jestem pewny że mój stół był wygięty. Prosta zabawa z Z'etką i tyle, drukuje ślicznie i wyraźnie lepiej niż 3DGence, gdzie nic nie pomaga na nitki, i wyraźnie szybciej od Zortraxa, który może i drukuje solidnie, ale strasznie nie przepadam za ich ekosystemem.
Jedyny minus jaki zauważyłem w tym Sovolu do tej pory to jednak kiepskie okablowanie. A dokładniej jego umieszczenie, gdzie trzeba nieco potyrytytkować i pokombinować by wszystko na pewno było bezpieczne do długiej pracy w szkole.
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
poison
Postów w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2023, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: poison »

Cześć! :D
Czas na post nr 404, w żargonie http - not found :git:

Nie mniej jednak mam nadzieję, że pochylicie się nad moim pierwszym zakupem na który wybrałem właśnie Bambu X1CC.
Będzie to moja pierwsza drukarka 3D, nie miałem okazji z takich urządzeń korzystać.
Na ten czas chciałbym się na niej pouczyć, zależy mi na sprzęcie Plug&Play, bardziej wolałbym się skupić na tworzeniu modeli do druku - co też będę odkrywał, można rzec, że od zera.
Udało mi się przebrnąć i przeczytać 403 posty pod rząd, było o pizzy, podbijaniu temperatury, stołach, wieloletnich, nieco zleżałych filamentach, a także dyszach z Aliexpress (co bądź co bądź cieszy, że jednak są jakieś alternatywy), jednak czas zadać pytanie czy kupić golasa czy coś do niego dorzucić?

Bambulabs na swojej stronie nakłania do dorzucenia dodatkowych akcesoriów:

https://ibb.co/4dLhz38
Nie sposób bym posiadł całą wiedzę w tak krótkim czasie także chciałbym zapytać czy zamówić te oto akcesoria, jeśli jakieś nadprogramowe dysze to w jakim wymiarze, czy wziąć High Temp Plate lub Dual Side etc?

Ostatnia sprawa czy brać filament Bambu prócz ichniejszych sampli czy zakupić coś alternatywnego do zabawy dla kompletnego żółtodzioba?

Rozumiem, że wedle wskazań Bambulabs "If you require an invoice with VAT, please provide your VAT number in the information section." - to wystarczy? Bo gdzieś otarło się o me zmęczone po maratonie czytelniczym spojrzenie, że jakieś tam niedopatrzenia z fakturami bywały, chyba, że to już forumowa fatamorgana :lol:

Z góry dziękuję Wam za poświęcony mi czas 8-)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2023, 19:25 przez poison, łącznie zmieniany 2 razy.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 78
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: mcxmcx »

To co masz w paczce jest absolutnie wystarczające.

Filament idzie każdy, to nie jest wybredna maszyna.

Od chińczyka doup ze dwa arkusze metalowe z pei i git.

Ja mam dwa chropowate i jeden chropowato gładki.
Ta blacha co jest w zestawie jest absolutnie ok jeżeli nie potrzebujesz cudować.
poison
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

poison pisze: 31 maja 2023, 19:19 Cześć! :D
Czas na post nr 404, w żargonie http - not found :git:

Nie mniej jednak mam nadzieję, że pochylicie się nad moim pierwszym zakupem na który wybrałem właśnie Bambu X1CC.
Będzie to moja pierwsza drukarka 3D, nie miałem okazji z takich urządzeń korzystać.
Na ten czas chciałbym się na niej pouczyć, zależy mi na sprzęcie Plug&Play, bardziej wolałbym się skupić na tworzeniu modeli do druku - co też będę odkrywał, można rzec, że od zera.
Udało mi się przebrnąć i przeczytać 403 posty pod rząd, było o pizzy, podbijaniu temperatury, stołach, wieloletnich, nieco zleżałych filamentach, a także dyszach z Aliexpress (co bądź co bądź cieszy, że jednak są jakieś alternatywy), jednak czas zadać pytanie czy kupić golasa czy coś do niego dorzucić?

Bambulabs na swojej stronie nakłania do dorzucenia dodatkowych akcesoriów:

https://ibb.co/4dLhz38
Nie sposób bym posiadł całą wiedzę w tak krótkim czasie także chciałbym zapytać czy zamówić te oto akcesoria, jeśli jakieś nadprogramowe dysze to w jakim wymiarze, czy wziąć High Temp Plate lub Dual Side etc?

Ostatnia sprawa czy brać filament Bambu prócz ichniejszych sampli czy zakupić coś alternatywnego do zabawy dla kompletnego żółtodzioba?

Rozumiem, że wedle wskazań Bambulabs "If you require an invoice with VAT, please provide your VAT number in the information section." - to wystarczy? Bo gdzieś otarło się o me zmęczone po maratonie czytelniczym spojrzenie, że jakieś tam niedopatrzenia z fakturami bywały, chyba, że to już forumowa fatamorgana :lol:

Z góry dziękuję Wam za poświęcony mi czas 8-)
Ja bym troszkę to zmodyfikował :>

1. Jak X1CC to nic więcej Ci nie trzeba. Masz wszystko gotowe i sporo zapasów typu nóż filamentu, czyścik dyszy, nawet cały hotend zapasow dostajesz w komplecie. (Po ponad 1200h moje X1CC ma wszystko nadal orginalne nic się nie zużyło).
2. Jedyna fajna rzecz extra to PEI dual tekstured. W komplecie dostajesz Cool plate które trzeba smarować klejem lub pryskać hegronem np. a PEI po prostu używasz :-) Można jakiekolwiek tańsze z aliexpress dla bambu ale ja bym się nie pchał, różnica rzędu 50-100zł a trzeba wyłączyć weryfikację płyty albo ignore wciskać ciągle (orginalne PEI bambu lab ma QR kod i bambu sprawdza czy dobra płyta jest i ustawienia dla niej.
3. Filamenty w sumie jakiekolwiek :> Ale ....firmowe od bambu są automatycznie rozpoznawane, materiał, kolor, ile zużyłeś już. Nie firmowe trzeba ręcznie sobie wybierać typ/kolor. Jeśli mowa o X1CC to znaczy z AMS, a to znaczy nie wszystkie szpule wchodzą do niego. Np. nebula/fiberlogy starsze/colorfil chyba stare. Jak nie firmowe to idealnie się sprawują eSun i Sunlu, pasują idealnie i parametry mają zbłiżone jak bambu, duży flow wyciągają więc szybki druk i są łatwo dostępne u nas.
4. To podawanie VAT w informacji dodatkowo podobno jest "poprawione" już. Ale profilaktycznie nie zaszkodzi podać extra :P
poison, Abys
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
poison
Postów w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2023, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: poison »

1. Przyznam, że 1200h brzmi imponująco z punktu widzenia osoby bez większego pojęcia, eksploatacja części wydaje się być racjonalna w perspektywie czasu.

2. Przekonałeś mnie, tego duala wezmę w takim razie na pewno, ledwie 38 euro także najwyżej nie będzie na waciki :lol:

3. Zderzyłem się z informacją o braku kompatybilności co do niektórych filamentów a raczej szpuli na których są nawinięte, niby są jakieś projekty do druku żeby to zmienić ale po co sobie utrudniać, dziękuję uprzejmie za wyklarowanie sytuacji co brać. Chciałem z ciekawości pobawić się pakietem Bambu CMYK ale na razie zabrakło, w przyszłości zamówię co nieco od nich, póki co "to tylko ćwiczenia" 8-)

4. Przezorny zawsze ubezpieczony, ogarnę albo będę ścigać.
Awatar użytkownika
Aviator
Postów w temacie: 11
Posty: 18
Rejestracja: 15 lis 2020, 18:46
x 1

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Aviator »

W komplecie z X1C masz dodany goły hotend. U mnie dali hartowany 0,4. Dodatkowo brałem kompletne 0,2 do precyzyjnych wydruków i 0,6 do filamentów z "dodatkami". Dual side textured pei robi robotę. Chiński Pei textured według mnie mocniej trzyma.
poison
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 5
Posty: 182
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 59

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: arek »

Ten qr kod się drukuje i nakleja na chińską płytę (najlepiej na drukarce samoprzylepnych taśm - wytrzymałość do 150 stopni C). Na printables są pdfy.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

arek pisze: 01 cze 2023, 16:54 Ten qr kod się drukuje i nakleja na chińską płytę (najlepiej na drukarce samoprzylepnych taśm - wytrzymałość do 150 stopni C). Na printables są pdfy.
O widzisz. Ale testowałeś sprawdza się? Bo widzieć to też dawno widziałem, nawet gdzieś na gicie jest baza wszystkich kodów. Ale nie chciało mi się bawić sprawdzać, a nikt w komentarzach też nie potwierdzał "wow czad działa" :>>>
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Zablokowany

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”