Bambu Lab X1C / P1P

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Abys »

Znajdzie się śmiałek z Bambusem który puści wydruk w jakiś niższych warstwach?
Najlepiej jeszcze zejść dyszą, ciekaw jestem jak taka figurka wyjdzie.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 28
Posty: 505
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 344

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: roman »

wyjdzie tak samo jakbyś zapuścił ten wydruk na swojej drukarce, ale zwolnił prędkość/acc/jerk żeby nie było efektu echa na zewnętrznych obrysach czy tam innych artefaktów. W wątku "roman - wydruki" wrzucałem łódki z dyszą 0.15, warstwa 0.06 (0.08 - nie pamiętam, w zasadzie to to samo), drukowane b. wolno. Wydruki robiłem na starej AI3M (poza direct-drive ubogo "zmodzona").

Także ładnie się da wielu sprzętach. Da się też szybko na wielu sprzętach. Ale ładnie i szybko (a tym bardziej b. szybko) już nie.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 78
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: mcxmcx »

Mam teraz założona dysze 0.4, i pei plate potnij co tam chcesz na 0.08 i puszczę

Chyba pla będzie najwygodniejsze (ustaw bambus pła).
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 32
Posty: 223
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: RevanitaPL »

Najlepsze wyniki wam powiem że osiągam przy druku z PETG bo z PLA co chwilę mam jakiś problem, najczęściej pluje się lub odkleja, kalibracje nic nie dają, więc po prostu coraz częściej drukuje z PETG
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Abys »

mcxmcx pisze: 16 maja 2023, 23:31 Mam teraz założona dysze 0.4, i pei plate potnij co tam chcesz na 0.08 i puszczę

Chyba pla będzie najwygodniejsze (ustaw bambus pła).

Próbowałem pociąć ale nie mogłem zapisać .gcoda :?
Może lepiej jak ty potniesz, jak możesz jeszcze to daj screena ustawień.

Coś takiego:
X1_Screenshot 2023-05-17 145506.jpg
Aby skorzystać z tree supportów i możliwie jak najbardziej ominąć supporty tworzone na modelu.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
freitag
Postów w temacie: 5
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:29
Lokalizacja: Łazy
Drukarka: własna :-)
x 21

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: freitag »

Cześć,
Za duża temperatura zacznij drukować na zimnym stole i otwórz drzwi i i ściągnij górną szybę. i będzie OK.
Przekroczyłem wczoraj 500 roboczogodzin i zrobiłem sobie w nagrodę trój kolorowy pojemniczek na przekąski...
PLA białe od DD; limonka noname; brązowy od plastspawu
PLA białe od DD; limonka noname; brązowy od plastspawu
IMG-20230516-WA0001.jpg
Na poprzedniej cztery razy próbowałem w jednym kolorze i nic a na tej od strzału. Wiem że jeszcze nad wymianą kolorów muszę popracować ale z podpór jestem mega zadowolony.
brązowe PLA od Pastspawu
brązowe PLA od Pastspawu
IMG-20230516-WA0005.jpg
pozdrawiam Irek
marcin86
Postów w temacie: 7
Posty: 98
Rejestracja: 13 sie 2022, 15:45
Drukarka: AI3MS,direct,klipper
x 14

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: marcin86 »

Nawiązując do bezobsługowości bambulaba (nadal mimo wszystko jestem fanem marki).
Ostatnio mam problem polegający na tym, że w drukach pojawiają mi się wtrącenia poprzednio używanych filamentów. Podejrzewam, że gdzieś osadziły się jakieś resztki - ale gdzie skoro dysza stanowi całość z blokiem.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

marcin86 pisze: 17 maja 2023, 15:41 Nawiązując do bezobsługowości bambulaba (nadal mimo wszystko jestem fanem marki).
Ostatnio mam problem polegający na tym, że w drukach pojawiają mi się wtrącenia poprzednio używanych filamentów. Podejrzewam, że gdzieś osadziły się jakieś resztki - ale gdzie skoro dysza stanowi całość z blokiem.
A ustawiasz sobie "płukanie" ? :> Bo domyślnie jak nie dasz przeliczenia aktualnych kolorów to tam są jakieś niskie po 100 wartości chyba.
!plukanie.PNG
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
freitag
Postów w temacie: 5
Posty: 64
Rejestracja: 27 mar 2018, 11:29
Lokalizacja: Łazy
Drukarka: własna :-)
x 21

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: freitag »

Cześc,
Ja włączyłem przy piłce 0,5 mm sześciennego i dałem żeby automatycznie przeliczyło ale chyba błąd popełniłem bo wyłączyłem wieże czyszczącą . ze środka wymieniało filament , ale dysza też może być brudna. Uczymy się. Może założyć wątek taki gdzie będziemy się dzielić swoimi doświadczeniami.
pozdrawiam Irek
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

freitag pisze: 17 maja 2023, 16:06 Cześc,
Ja włączyłem przy piłce 0,5 mm sześciennego i dałem żeby automatycznie przeliczyło ale chyba błąd popełniłem bo wyłączyłem wieże czyszczącą . ze środka wymieniało filament , ale dysza też może być brudna. Uczymy się. Może założyć wątek taki gdzie będziemy się dzielić swoimi doświadczeniami.
pozdrawiam Irek
0.5 to z wieżą, bez na pewno minimum 1 albo więcej trzeba by doświadczalnie dobrać. Są bodajże na printablesie jakieś takie wzorniki biało-czarny i testować przy jakich wartościach się nie przenikają :>
Dysza nie, co najwyżej mogła by farforcla nieść jakiegoś i gdzieś zostawić, ale przy bambu mi się nigdy nie zdarzyło.
Jeszcze można dłubać takie opcje jak czyścienie w infillu itd.
Ja tam używam 0.5 + wieża (bo na niej fajnie się rozpędza) + auto calc i się sprawdza, nawet biały-czarny-biały jest idealnie.
Jedynie inaczej jak support petg dla pla albo pla dla petg to 1.0 mnożnik i pomiędzy nimi ręcznie "płukanie" wpisuje 600-700 minimum

PS. To jest wątek w baza wiedzy poradniki itd. I takie było założenie z początku, tylko "przyleźli" z fochami i naśmiecili :PPPPP

PS. Notabene wcześniejszego postu do PLA nie trzeba szyby zdejmować. Wystarczą na przodzie dwie podpórki żeby uchylona była (spokojnie AMS można stać na niej), i drzwiczki lekko uchylone wystarczy. Na początku bodajże podawałem linki do takich prostych uchylaczy szyby (tego jest pełno, polecam taki z otworami na magnesiki 6x3 np. bo się trzymają na miejscu nawet jak zagląda się pod szybę :>>>
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Zablokowany

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”