Bambu Lab X1C / P1P

Drukarki FDM III Generacji - BambuLab, Creality K1, Qidi Tech, <podróbki, klony>, itp.
Awatar użytkownika
Aviator
Postów w temacie: 11
Posty: 18
Rejestracja: 15 lis 2020, 18:46
x 1

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Aviator »

Trolinka pisze: 01 cze 2023, 17:16 O widzisz. Ale testowałeś sprawdza się? Bo widzieć to też dawno widziałem, nawet gdzieś na gicie jest baza wszystkich kodów. Ale nie chciało mi się bawić sprawdzać, a nikt w komentarzach też nie potwierdzał "wow czad działa" :>>>
Działa.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

To takie drukniete na tasiemkach Dymo? Gdzieś ktoś pisał że to drukowali i naklejali. Ale tasiemka prościej bo sama się klei :> Trzeba będzie potestować zatem bo trochę tych blach nabrałem jakieś PEO PET nawet ze wzorkami co niby przechodzą na druk później :P
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
Aviator
Postów w temacie: 11
Posty: 18
Rejestracja: 15 lis 2020, 18:46
x 1

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Aviator »

Robiłem termotransferem NIIMBOT to nie rozpoznawał mi znaku (może zbyt błyszczące było). Wydrukowałem na zwykłym papierze laserówką, przykleiłem taśmą dwustronną i działa. Nie wiem jak inne metody.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

A trzeba perfect idealnie równiutko czy plus/minus styka? :>
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
Aviator
Postów w temacie: 11
Posty: 18
Rejestracja: 15 lis 2020, 18:46
x 1

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Aviator »

No raczej trzeba się przyłożyć żeby dokładnie w odpowiednim miejscu przykleić. Jak przykleiłem "mniej więcej" to krzyczał że nie widzi.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 78
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: mcxmcx »

No ciekawe, bo możesz płytę o kilka mm w bok położyć i rozpoznaje
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

Może układ ważny w sensie dokładnie równolegle do krawędzi czy coś. A w bok lekko już może być.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 5
Posty: 182
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 59

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: arek »

Drukowałem na taśmie brother TZe białej (na dymo też pójdzie) na zasadzie kopiuj & wklej obrazek z qr kodem z pdfa do aplikacji od drukarki, ustawienie rozmiarów (5x5mm) i druk. Rzeczywiście przyklejenie minimalnie w złym miejscu i nie rozpoznawało (brałem oryginalną płytkę i na bazie niej pozycjonowałem naklejkę na chińskiej płytce). Przyklejenie poprawnie i działa.
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 32
Posty: 216
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 122

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: RevanitaPL »

Hej, potrzebuję małej pomocy, używam AMS'a w P1P, i jednak Dragon przykładowo, przesyła się około 30 minut do drukarki, wiadomo wtedy najlepiej wrzucić bezpośrednio gcode'a na kartę sd, ale jak to się ma przy korzystaniu z AMS? Muszę cały czas przesyłać przez chmurę? I czy włączenie przesyłania jedynie lokalnie wpłynie na szybkość przesyłania pozytywnie, w przypadku jeśli się nie da używać AMS'a używając Gcode'a?
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 127
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1C / P1P

Post autor: Trolinka »

RevanitaPL pisze: 05 cze 2023, 19:26 Hej, potrzebuję małej pomocy, używam AMS'a w P1P, i jednak Dragon przykładowo, przesyła się około 30 minut do drukarki, wiadomo wtedy najlepiej wrzucić bezpośrednio gcode'a na kartę sd, ale jak to się ma przy korzystaniu z AMS? Muszę cały czas przesyłać przez chmurę? I czy włączenie przesyłania jedynie lokalnie wpłynie na szybkość przesyłania pozytywnie, w przypadku jeśli się nie da używać AMS'a używając Gcode'a?
To coś masz nie tegeż z siecią, nigdy dłużej niż 30sec, może minuta max nie trwało a największe miałem jakoś 77MB 3mf
AMS rozmawia tylko z drukarką, nie ważne skąd plik przyjdzie do drukarki czy z chmury, czy lokalnie czy z karty.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Zablokowany

Wróć do „III Generacja (Bambu, Qidi, K1, itp)”