Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Materiały nie będące filamentami – proszki, żywice...
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 6
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: Fest »

Klej służył mi od jakiegoś roku i kilku miesięcy od otwarcia, jako, że nie drukuje dużo zostało w opakowaniu jakieś 20 kilka procent. Dzielnie kleił i trzymał jak złe nawet ASA do stołu otwartej drukarki. Aż ni stąd ni zowąd zacząłem mieć problemy z adhezją. Stało się to może od tygodnia. Kombinowałem jak koń pod górę nie podejrzewając kleju, aż szybę zbiłem od szorowania :) Przeprosiłem się z Hegronem, który ma już ze 3 lata i jest ok. Wydruki trzymają się, może nie tak jak na nowym DD, ale w porównaniu z tym co mam jest niebo a ziemia.

Mieliście podobne problemy?
A może producent chciałby w gratisie otrzymać to nie do końca zużyte opakowanie do testów?
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1178
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 787
Kontakt:

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: @GUTEK@ »

Ja kupiłem kleik DD w grudniu 2019, jeszcze od Filipa. Właśnie wykańczam jego resztki, zero problemów.

Jeśli to ma jakieś znaczenie to trzymany w szufladzie (więc ciemno) w temperaturze ok 21C.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 6
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: Fest »

@GUTEK@ pisze: 18 lut 2023, 11:32 Jeśli to ma jakieś znaczenie to trzymany w szufladzie (więc ciemno) w temperaturze ok 21C.
Może mieć, mój stoi na strychowej półeczce.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: dziobu »

Moje się walają pod drukarkami, luzem na strychu. Wykonczylem dwa (trzy? Nie pamiętam) a reszta jest mniej lub bardziej zużyta. I wszystkie kleją. Temperatury mam różne (lato/zima) , ale nie mam tam słońca.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 6
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: Fest »

Czyli to może być przyczyna, można by zmienić kolor opakowania i powinno wystarczyć.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: Berg »

ja też mam z pierwszych parti i ciągle działa. Trzymam obok drukarki na wierzchu w jasnym pomieszczeniu.
morf
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3231
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1596

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: morf »

Ja tak samo jak Berg, jedyny feler że aplikator mi się już zasyfil i nie raz zostawia jakieś "kłaczki".
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 6
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: Fest »

Powierzchnia kleju na szybie do tej pory była przezroczysta po wygrzaniu. Teraz robi się mleczna.

Ta sama szyba pryśnieta hegronem trzyma wydruk. Jest odtłuszczona a wcześniej umyta.
Załączniki
IMG_20230218_173350.jpg
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: Kopytko »

Ja mam 2 opakowania aktualnie jedno z 2019-20 i tu jedyny defekt to przetarta gąbeczka, ale dopiero jak zacząłem aplikować na chropowate PEI - żeby pet podkładki nie zniszczył. I mam można powiedzieć nowe z przed pół roku opakowanie też, jedyna różnica to to stare zrobiło się ciut gęstsze i kolor w butelce zrobił się lekko żółtawy, ale sama aghezja jest taka sama. PRzyznać musze ze kolor się taki zrobił jak z tydzień klej stał nie zakręcony, zapomniałem zakręcić stał gdzieś z tyłu i nie zauważyłem. Więc może odkręcenie powoduje jakieś odparowanie czegoś.
Co do słońca to chyba nie to u mnie wszystko stoi przy oknach w pełnej patelni i działa ciągle.

Fest- sprawdź czy Ci się odkleja wydruk z klejem od szyby czy od kleju a klej na szybie.

PS. ja uważam ze to rozwiązanie z DD i tak jest lepsze od spray lub natrysków, ładnie rozprowadzasz i nie masz wszystkiego naokoło uwalone, miałem na regale- okolice też okna , 5 puszek Dimafix, niestety skorodowały dna, nie wiem jak bo w pokoju miałem kiedyś max 40% wilgotnosci a tak ciągle mniej, i wyciekły , lub odparowały jakoś , nie mam pojecia ale nowe puszki juz są bez gazu i praktycznie puste, nigdy nie użyte. Fakt stoja tam z 5 lat już- stały, więc tez mają troszkę lat.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 6
Posty: 348
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 137

Re: Trwałość kleju w sztyfcie od DD

Post autor: Fest »

Niestety, nikt nie chciał mojego kleju, więc wyciepnąlem na chasiok coby się nie potyroł z nowym. Nowy jest ok.
Kopytko
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne materiały”