PLA zamiast PET-G?

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
Kormoran
Postów w temacie: 39
Posty: 92
Rejestracja: 27 gru 2021, 11:23
x 1

Re: PLA zamiast PET-G?

Post autor: Kormoran »

No ok, nowe chłodzenie jest zamontowane:
chlodzenie1.jpg
Miejsce chłodzenia jest ciut w lewo, ale chyba jest dobrze:
chlodzenie2.jpg
Tylko... wieża dalej do bani, mosty okropne. Nawiew 0%, na mosty 70%, Print Speed 60mm/s, przyspieszenia domyślne Cury (nie mam zaznaczonej opcji "Enable Accelereation Control". Jak ją włączę, to wszystkie pola mają wartość 500mm/s2.

W sekcji Experimental: na mosty nawiew 70%, Bridge Wall Speed 20mm/s, Bridge Skin Speed 15mm/s.
wieza1.jpg
wieza2.jpg
W czasie druku mostów, początek mostu nie przykleja się do wieży, tylko głowica jedzie wyciskając filament w formie pętelki aż do drugiej wieży. Tam zostawia gluta i znowu początek mostu nie zaczepia się o drugą i głowica jedzie wyciskając sobie pętelkę aż pacnie ją o pierwszą. W końcu coś tam zanitkuje i jakoś go (fatalnie bo fatalnie) zaczyna budować.
Mam film, ale nie ma tu jak wstawić.
bukszpryt
Postów w temacie: 13
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 100

Re: PLA zamiast PET-G?

Post autor: bukszpryt »

Na https://streamable.com/ możesz wrzucić film bez zakładania konta. Chyba najszybsze rozwiązanie.
Wrzuć jeszcze stl tej wieży.
Kormoran
Postów w temacie: 39
Posty: 92
Rejestracja: 27 gru 2021, 11:23
x 1

Re: PLA zamiast PET-G?

Post autor: Kormoran »

Most na 210 stopni: https://streamable.com/yt4k7m

petTower220_70.zip
(338.62 KiB) Pobrany 38 razy
bukszpryt
Postów w temacie: 13
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 100

Re: PLA zamiast PET-G?

Post autor: bukszpryt »

przed grzebaniem przy mostach, ogarnąłbym te nawisy. są kompletnie stopione
wkleiłeś gcode tej wieży. daj jeszcze stl. chciałem zobaczyć jak u mnie się potnie.

Dmuchasz wszędzie na 0, a na pierwszej warstwie mostów na 70%. Dołożyłbym jakikolwiek nadmuch, bo te nawisy ci się strasznie podwijają.
1.PNG
tu widać to, co na filmie, czyli most drukuje się od samej krawędzi nawisu:
2.PNG
Kormoran
Postów w temacie: 39
Posty: 92
Rejestracja: 27 gru 2021, 11:23
x 1

Re: PLA zamiast PET-G?

Post autor: Kormoran »

bukszpryt pisze: 14 mar 2023, 21:46 przed grzebaniem przy mostach, ogarnąłbym te nawisy. są kompletnie stopione
wkleiłeś gcode tej wieży. daj jeszcze stl. chciałem zobaczyć jak u mnie się potnie.
OK, jutro sprawdzę np. na 30% nawiewu.
Faktycznie gcode dałem. Tylko, że ja wieżę robiłem z szablonu w Cura + dodanie skryptu na temperaturę. Nie bardzo widzę gdzie to zapisać jako .stl.
bukszpryt
Postów w temacie: 13
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 100

Re: PLA zamiast PET-G?

Post autor: bukszpryt »

Nie trzeba stl. Znalazłem u siebie zainstalowaną curę, znalazłem plugin do wież temperatur i sam wygenerowałem.

Pociąłem to przy jakichś domyślnych ustawieniach i zupełnie inaczej u mnie wygląda kładzenie mostu. Wszystkie nitki są "zakotwiczone" na całej długości nawisu:
3.PNG
u ciebie ewidentnie jest przerwa:
4.PNG
Coś musiałeś grzebać w ustawieniach mostów.
Kormoran
Postów w temacie: 39
Posty: 92
Rejestracja: 27 gru 2021, 11:23
x 1

Re: PLA zamiast PET-G?

Post autor: Kormoran »

Faktycznie w pierwszej warstwie są przerwy.... Hmmm, tylko, że ja nie zmieniam nic poza infillem, temperaturą, warstwą czy ilością ścianek, a w Experimental dopiero teraz aby ustawić nadmuch na mosty.... Ściągnąłem jakiś dziwny profil drukarki??? Jak wrócę z pracy, to będę szukał przyczyny.
Kormoran
Postów w temacie: 39
Posty: 92
Rejestracja: 27 gru 2021, 11:23
x 1

Re: PLA zamiast PET-G?

Post autor: Kormoran »

Nie dawało mi to spokoju... Wiecie co? Chyba mi Cura źle tnie.

Cura, nowa wieża, nowy kod do zmiany temperatur. Podgląd i na podglądzie wszystko jest OK. Już myślałem, że coś źle kliknąłem poprzednio, ale... Zapisałem gcode, otwieram nową Curę, wczytuję ten gcode i... już tam są te przerwy. :/
O co kaman?? Cura 5.2.1
bukszpryt pisze: 14 mar 2023, 22:35 Pociąłem to przy jakichś domyślnych ustawieniach i zupełnie inaczej u mnie wygląda kładzenie mostu. Wszystkie nitki są "zakotwiczone" na całej długości nawisu
Testowałeś już na pociętym gcode, czy na podglądzie przed zapisaniem gcode?
bukszpryt
Postów w temacie: 13
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 100

Re: PLA zamiast PET-G?

Post autor: bukszpryt »

Na podglądzie
Awatar użytkownika
Fest
Postów w temacie: 2
Posty: 342
Rejestracja: 17 paź 2022, 13:32
Lokalizacja: Wlkp. Wsch.
Drukarka: prawie Tronxy xy2
x 129

Re: PLA zamiast PET-G?

Post autor: Fest »

Z przykrością muszę stwierdzić, że Cura tnie gorzej od PS, mimo, że algorytm Arachne pochodzi z Cury.
morf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”