Ender 3 V2 - Wymiana szkła

Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 11
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Ender 3 V2 - Wymiana szkła

Post autor: bartoszeqqq »

Siemanko, wydarzyła się tragedia... Próbowałem ściągnąć świeżo wydrukowany element ze stołu i poszła mi szybka... Taka najzwyklejsza (https://allegro.pl/oferta/szyba-szklo-s ... 1501968734), sprawowała się raczej bez najmniejszego problemu... I teraz pytanie - inwestować w PEI czy kupić kolejną szybkę? Drukuję z PLA oraz PETG, więc w zasadzie szybka wystarcza. Natomiast jeśli chodzi o PEI, wyczytałem, że są problemy jeśli używa się CR Touch. Mianowicie podobno metalowa sonda sprawia problemy. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? :D
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 364

Re: Ender 3 V2 - Wymiana szkła

Post autor: Jarewa »

A czemu metalowa sonda sprawia problemy? jak ona działa na wszystko.
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 11
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Re: Ender 3 V2 - Wymiana szkła

Post autor: bartoszeqqq »

Kurde, gdzieś na reddicie widziałem post, że są błędy pomiarowe przez magnetyczną podkładkę. Spróbuję to jutro znaleźć w historii przeglądania, nie zabrałem laptopa służbowego do domu ;p
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 364

Re: Ender 3 V2 - Wymiana szkła

Post autor: Jarewa »

Patrząc na budowę ma barierę optyczną wiec pole magnetyczne tego nie zakłóca a na pewno nie fałszuje pomiar namagnesowana igła, to już BLtouch ma hall i jest bardziej narażony na zakłócenia.
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 11
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Re: Ender 3 V2 - Wymiana szkła

Post autor: bartoszeqqq »

Hmm, w takim razie problem musiał być u gościa gdzieś indziej... Czytając na temat czujników widziałem np. przypadek, gdzie była rozwalona izolacja przewodu i stąd się wzięły problemy.
No to zakładając, że CR Touch nie jest problemem, jakieś konkretne PEI warto brać czy mniej więcej każde jest zbliżone? Wiem, że są teksturowane, ale na tym raczej mi nie zależy ;p Natomiast dobrze jakby była szybka wysyłka, przez weekend chciałbym już mieć temat załatwiony, dlatego raczej ograniczam się do ofert z Allegro.
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 11
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Re: Ender 3 V2 - Wymiana szkła

Post autor: bartoszeqqq »

Znalazłem na Alledrogo ofertę na PEI, gdzie trochę ludzi już kupiło i opinie są raczej całkiem dobre - https://allegro.pl/oferta/stol-elastycz ... 2713196333

Natomiast jakby iść w stronę szkła, to ciekawi mnie lustro - https://allegro.pl/oferta/lustro-biale- ... 8662142406

Z jednej strony mam ochotę iść w PEI, ale z drugiej znowu boję się, że szybko ją zajadę wydrukami z PETG...
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
lukk
Postów w temacie: 9
Posty: 276
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 138

Re: Ender 3 V2 - Wymiana szkła

Post autor: lukk »

ja bym rozważył też: https://allegro.pl/oferta/laminat-fr-4- ... 2650170718
Tylko musisz sobie ogarnąć odpowiednie klipsy, takie jak te czarne do szkła dodają, ale mniejsze :)
PLA, PETG, PCTG, Nylon kleją się super. Z ASA miałem problem na początku, ale przeszlifowanie FR4 i poprawa Z-offset pomogła. TPU klei się aż za dobrze, lepiej drukować bez grzania. Jak się powierzchnia porysuje albo jest problem z adhezją to zdejmujesz, szlifujesz na mokro drobnym papierkiem, suszysz i zakładasz na nowo, ale trzeba to robić duużo rzadziej niż aplikacja kleju na szkle.
Dodatkowy bonus - większość kolorów filamentu fajnie kontrastuje z tym stołem, więc łatwo można podczas wydruku pierwszej warstwy korygować Z-offset.
Drukuję na tym, tylko 2mm, od sierpnia i jestem mega zadowolony.
20230223_080638.jpg
20230223_080638.jpg (3.09 MiB) Przejrzano 2066 razy
bartoszeqqq
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 11
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Re: Ender 3 V2 - Wymiana szkła

Post autor: bartoszeqqq »

Też natknąłem się na Twoje wpisy na temat FR4. I w zasadzie to ciekawa sprawa. Pod PET-G dajesz klej czy "na sucho" drukujesz i się trzyma? I czy 1,5 mm też by dało radę, czy jednak lepiej przeczekać aż będzie dostępne 2 mm? :D
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
lukk
Postów w temacie: 9
Posty: 276
Rejestracja: 30 sie 2022, 08:40
x 138

Re: Ender 3 V2 - Wymiana szkła

Post autor: lukk »

Wszystkie te materiały, które wymieniłem drukuję na sucho. Klej stoi i się kurzy od pół roku :)
Myślę, że 1.5 też spokojnie da radę, ja kupiłem 2mm, bo jak kupowałem to gość nie sprzedawał jeszcze tych gotowych formatek 235x235, więc brałem 300x300x2 i ciąłem.

Taka ciekawostka, ostatnio drukowałem duży wydruk zajmujący praktycznie całe pole robocze (podstawka pod laptopa, poszło 600g PETG :) ) . Na szkle nawet na pewno rogi byłyby mocno podniesione, może odeszłyby z kawałkami szkła. Tutaj też podwinęło, ale przyleganie do FR4 było tak mocne, że sam laminat się podniósł razem z wydrukiem :) ale materiał jest na tyle plastyczny, że nie odkształciło go to trwale i spokojnie nadaje się do dalszych wydruków.
bartoszeqqq
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 11
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Re: Ender 3 V2 - Wymiana szkła

Post autor: bartoszeqqq »

Dobra, skuszę się w takim razie ;p Cały czas działasz na jednej sztuce, tak? Jak mi nie przypadnie do gustu, to będzie się myśleć dalej.
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”