Strona 1 z 1

Frezarka pod puszki do plyt kartonowo gipsowych

: 27 lut 2023, 10:48
autor: ziomal155
Witam
Ostatnio często trafiam na urządzenie które robi taki rowek do okoła puszki w plycie kartonowo gipsowej żeby schowała się rant puszki. Urządzenie ma dwa nożyki. Chętnie coś takiego wydrukuje z gotowego projektu, inaczej będzie trzeba to narysować. Czy ktoś może na coś takiego trafił?

Re: Frezarka pod puszki do plyt kartonowo gipsowych

: 27 lut 2023, 11:05
autor: fyme
Też się za tym rozglądam od jakiegoś czasu ale nie znalazłem wiec w końcu trzeba się będzie nad tym pochylić i rysować samemu ;)

Re: Frezarka pod puszki do plyt kartonowo gipsowych

: 27 lut 2023, 14:07
autor: Igor
Do wielopolowych puszek przyda się kratka dzięki której w trakcie osadzania (wkręcania tych łapek w płyty czy wklejania w mur) otwory do przykręcania osprzętu nie poprzesuwają się. Niby taka puszka ma kształt ale potrafi krzywo osiąść. Sam montaż gniazd w karton-lipie już jest patologią ale poprawki ułożenia w tym materiale kończą się rzeźbą w gie.

Nie mam rysunku swojej (chyba nawet nie zapisałem) ale to banalny patent - skopiować cztery otwory dookoła puszki, rozsunąć je o rozstaw standardowy (nie pamiętam - 81, 82mm?) i druknąć płaską płytkę z takimi otworami.

Re: Frezarka pod puszki do plyt kartonowo gipsowych

: 27 lut 2023, 21:48
autor: ziomal155
Igor pisze: 27 lut 2023, 14:07 Do wielopolowych puszek przyda się kratka dzięki której w trakcie osadzania (wkręcania tych łapek w płyty czy wklejania w mur) otwory do przykręcania osprzętu nie poprzesuwają się. Niby taka puszka ma kształt ale potrafi krzywo osiąść. Sam montaż gniazd w karton-lipie już jest patologią ale poprawki ułożenia w tym materiale kończą się rzeźbą w gie.

Nie mam rysunku swojej (chyba nawet nie zapisałem) ale to banalny patent - skopiować cztery otwory dookoła puszki, rozsunąć je o rozstaw standardowy (nie pamiętam - 81, 82mm?) i druknąć płaską płytkę z takimi otworami.
Zgadza, się dlatego kupiłem puszki całościowe, czyli jedna wzmocniona puszka na 5 gniazdek, tu mi ta frezarka nie pomoże, ale dużo jednak jest pojedynczych.

Re: Frezarka pod puszki do plyt kartonowo gipsowych

: 27 lut 2023, 23:25
autor: ziomal155
fyme pisze: 27 lut 2023, 11:05 Też się za tym rozglądam od jakiegoś czasu ale nie znalazłem wiec w końcu trzeba się będzie nad tym pochylić i rysować samemu ;)
A masz jakieś filmy? Bo ja jeden widziałem kilka razy na fb, ale nic tam nie było ani nazwy ani hashtags :/

Re: Frezarka pod puszki do plyt kartonowo gipsowych

: 28 lut 2023, 06:17
autor: fyme