Nowa drukarka 6-8k zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 3
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: arek »

Trolinka pisze: 28 lut 2023, 18:00 Jeśli już jakiś problem wynikł to support przysyła części bez problemu, ewentualnie podaje kod na darmowy zakup w sklepie części. Tak jest sklep, tak jest pełno części :>
Super bo też się nad Bambu zastanawiałem. Sklep do serwisowych części jest jakiś ukryty?
(bo ten https://eu.store.bambulab.com/collectio ... _by=manual to nie za wiele ma części do X1 np nic z mechaniki praktycznie)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: mcxmcx »

A co byś chciał?
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 3
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: arek »

Łożyska, wózki, mocowania itd to co mechanicznie może siąść. Podobnie elektronika. Czyli to "ten" sklep jednak. Takich części tam nie ma. (na 10 letnie użytkowanie się nastawiam; u mnie to hobby, nie zarobek; na razie moja ciągle działająca najstarsza ma 8 lat i takie części jej się przydały swego czasu)
zlp
Postów w temacie: 6
Posty: 84
Rejestracja: 22 sie 2020, 10:34
Drukarka: Zortax Bambu Anycubi
x 20
Kontakt:

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: zlp »

Tylko po co w sklepie części, które jeszcze nie miały wystarczająco dużo czasu na zużycie? Żeby skomplikować wybór przeciętnemu użytkownikowi (patrzę ze strony praktycznej)? Myślę, że wszystkie części są do ogarnięcia po kontakcie z serwisem.
Ja również nie wiem, jaka będzie żywotność tych drukarek.
Jeśli wytrzymają 2 000h (to niewiele) i porównam do pancernego Zortraxa o żywotności powiedzmy 10 000h, to zdecydowanie wybrałbym Bambu.
Bambu pomijając wszelkie inne udogodnienia, wydrukuje w tym czasie więcej niż Zortrax.
Trolinka
J.A.
Postów w temacie: 6
Posty: 231
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: J.A. »

2k to bardzo niewiele. Licząc 8h/dobę, to nawet nie jest rok.
BTW, łożysko, które by miało paść po takim czasie nie było warte tego by je moja babcia z ziemi podniosła. Poza tym, w drukarkach 3D występują łożyska spoza typoszeregu dostępnych u wiodących producentów typu SKF?
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 7
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: Trolinka »

arek pisze: 01 mar 2023, 13:13 Łożyska, wózki, mocowania itd to co mechanicznie może siąść. Podobnie elektronika. Czyli to "ten" sklep jednak. Takich części tam nie ma. (na 10 letnie użytkowanie się nastawiam; u mnie to hobby, nie zarobek; na razie moja ciągle działająca najstarsza ma 8 lat i takie części jej się przydały swego czasu)
Części są cały czas dodawane następne. W pierwszej kolejności poszło to co może się szybko wykończyć czy wykańczało ala wenylator mcu. Czy części które można szybko wymieniać np. hotendy albo całe komplety z innymi dyszami itd. etc. Na razie to ogarniają straszny popyt i żeby były stanie rzeczy które są potrzebne. W każdym razie reagują na potrzeby, właściciele P1P masowo chcieli drzwiczki to dodali cały zestaw szyba, zawiasy.
Support przyśle Ci _każdą_ część w razie W, bo już wysyłali np. elektronikę jak ktoś sobie uszkodził i inne nietypowe.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
zlp
Postów w temacie: 6
Posty: 84
Rejestracja: 22 sie 2020, 10:34
Drukarka: Zortax Bambu Anycubi
x 20
Kontakt:

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: zlp »

J.A. pisze: 01 mar 2023, 14:21 2k to bardzo niewiele. Licząc 8h/dobę, to nawet nie jest rok.
Nie piszę, że 2 000h to żywotność Bambu, ta nie jest jeszcze znana.
Porównałem do Zortraxa, który potrzebowałby ponad 10 000h na to samo, co Bambu zrobi w 2 000h.
10 000h Cię zadowala? Kupisz Zortraxa za kilka razy więcej niż kosztuje Bambu? Bo mnie tylko trzyma te 5 cm więcej pola roboczego dookoła przed sprzedażą M300. Ale zastanawiam się, czy aby na pewno dobrze robię.
Jutro przychodzi drugie Bambu Carbon Combo, ale przy tej wydajności pewnie jedno spokojnie mi wystarczy. Nie drukuję zawodowo.
J.A.
Postów w temacie: 6
Posty: 231
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: J.A. »

Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem. Po prostu potwierdziłem obrazowo jak 2k to niewiele.
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: mcxmcx »

No, a obrazowo, dron wyprodukowany 5 lat temu nadaje się do....
Ale części są.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
J.A.
Postów w temacie: 6
Posty: 231
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: J.A. »

A furmankę naprawi każdy kto ma dwie ręce i wie jak używać młotka.
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”