Nowa drukarka 6-8k zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
jagus
Postów w temacie: 1
Posty: 318
Rejestracja: 03 kwie 2017, 09:56
Lokalizacja: Jaworze koło BB
Drukarka: Anet-A8 and HCevo
x 90

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: jagus »

Byłem w Blackfrog przed momentem i była tam babmu za 6.5k
Moje maszynki:
Anet A8 po tuningu
Hypercube Evo już drukuje :)
Frezarka root3 cnc
Tokarka LD250 juz zmeczona ale wciąż działa
Spawarka mig-mag oraz inne warsztatowe sprzęty konstruktora :DD :git:
J.A.
Postów w temacie: 6
Posty: 231
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: J.A. »

@jagus
W jakiej wersji? Bo to dość ważne.
arek pisze: 28 lut 2023, 13:35 Z Babmu z tego co czytam są jazdy z serwisem. Trzeba odsyłać całą drukarkę bo większość części nie jest serwisowalna przez użytkownika. Części nie da się kupić.
Że tak powiem,
to tak jak z samochodami, telewizorami, telefonami, laptopami, drukarkami 2D, ploterami, pralkami, lodówkami...
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: mcxmcx »

Ta w Zadar to jest X1, no x1cc, czyli nie ma druku z materiałów abrazyjnych.

Dlatego tańsza i jeszcze jest

Żeby upgradnac do CC trzeba kupić elementy ekstrudera i hotend, razem będzie ~600-800zl na upgrade do CC.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
J.A.
Postów w temacie: 6
Posty: 231
Rejestracja: 09 gru 2022, 22:37
Drukarka: JAKIŚSZEŚCIAN
x 47

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: J.A. »

czyli 3k mniej niż na znanym portalu aukcyjnym
Nie drukuję łódek, figurek z gier ...
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 7
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: Trolinka »

arek pisze: 28 lut 2023, 13:35 Z Babmu z tego co czytam są jazdy z serwisem. Trzeba odsyłać całą drukarkę bo większość części nie jest serwisowalna przez użytkownika. Części nie da się kupić.
Proszę nie opowiadać herezji :P Wystarczy poczytać forum oficjalne. Jeśli już jakiś problem wynikł to support przysyła części bez problemu, ewentualnie podaje kod na darmowy zakup w sklepie części. Tak jest sklep, tak jest pełno części :> Było już o tym w wątku o Bambu Lab tutaj.
Oprócz pojedynczych przypadków gdzie ktoś rozbił szybę, czy uszkodził hotend, jeden połamał płytkę jak wpinał kamerę do P1P (i też dostał gratis od supportu) to w sumie nic się nie dzieje. Kilka osób reklamowa stół że niby nie był idealny i z pierwszych serii trochę osób wymieniała wiatraki MCU (teraz już są na kulkach).
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: mcxmcx »

Ja też napisałem o stół, jest 1 do1,5mm różnicy na krawędziach.

Większe pudełka nie wychodzą.

Poza tym to klik i leci, bez żadnej łaski.
Załączniki
CAP1249111746723979307.jpg
CAP5348874172589147857.jpg
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
zlp
Postów w temacie: 6
Posty: 84
Rejestracja: 22 sie 2020, 10:34
Drukarka: Zortax Bambu Anycubi
x 20
Kontakt:

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: zlp »

Tutaj jest dokładne porównanie, jest trochę różnic: https://bambulab.com/en/x1
No i AMS świetna sprawa, doceniłem dopiero po zakupie. Ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony całością.

Sprawdziłem stół. Faktycznie jest zagłębienie na środku, ale nierozgrzany. Z kolei wydruk z ABS, duże skrzynka z dużym, płaskim dnem, ściągnięty po wystygnięciu płyty wyszedł idealnie. Wieko ściągnięte z gorącego stołu trochę się podwinęło.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2023, 18:38 przez zlp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 7
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: Trolinka »

Na błogu było podsumowanie ostatnio, taka zbiorcza odpowiedź. Pracują nad poprawą kontroli :>
https://blog.bambulab.com/quality-assur ... ns-update/
Jak masz faktycznie taki rozrzut to do zgłoszenia dodaj od razu log z drukarki bo każą dosłać sobie. I te krzywe faktycznie wysyłali nowe. Chyba że logi nie wskazywały na to że musiała kompensować mocno :>> W każdym razie zalecenie, poczekać chwilę jak QA poprawią i wszystkie będą proste. Bo tych kilka co wysłali to pisali że......są jeszcze bardziej krzywe niż te co mieli :> A support zdjęcia oleje, zamontować, druk i log z pracy drukarki żeby mieli dowód że krzywy :PPPPP

PS. A X1 to już nie istnieje :> Jest P1P, X1C i X1CC. Sam X1 był na początku tylko chwilę.

PS2. Jak dla mnie Bambu ma dwie wady :> 1. Pożera strasznie szybko filamenty :PPPP 2. Nie umie sprzątać stołu sama (a że jest szybka to wystarczy wyskoczyć do sklepu po piwko i w sklepie już można by kliknąć następny druk)
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: mcxmcx »

Log załącza samodzielnie, fotki trzeba zrobić.

Widzę jak mi się śruby kręcą od Z przy druku, w bywa pół obrotu, a to jest trochę dużo.

Dlatego też pomyślałem o normalnej płycie alu, i jak się ogarną z jakością to wtedy wymienic


Byłem u szklarza, ale za szybę 8mm na wymiar i zeszlifowana na krawędziach zaśpiewał £45, co trochę mnie zmroziło.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 7
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Nowa drukarka 6-8k zł

Post autor: Trolinka »

mcxmcx pisze: 28 lut 2023, 19:13 Log załącza samodzielnie, fotki trzeba zrobić.

Widzę jak mi się śruby kręcą od Z przy druku, w bywa pół obrotu, a to jest trochę dużo.

Dlatego też pomyślałem o normalnej płycie alu, i jak się ogarną z jakością to wtedy wymienic


Byłem u szklarza, ale za szybę 8mm na wymiar i zeszlifowana na krawędziach zaśpiewał £45, co trochę mnie zmroziło.
A to się może coś zmieniło, bo jak robiłem zgłoszenie (bo mi pliki pakują się do Internal zamiast MicroSD?) to w handy musiałem wybrać czy załączyć log i z jakich dat/godzin :>

A sam stół masz wypoziomowany mechanicznie? Jest na wiki procedura, gcode specjalny. A na printablesie nakładki żeby wygodnie kręcić :> Tylko 3 nie 4 więc na luzaku :> O mam https://www.printables.com/pl/model/309 ... b-knob-key i wiki https://wiki.bambulab.com/en/x1/manual/ ... d-leveling
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”