Ender 3v2 Autolevel przestał działać prawidłowo

revenant1331
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2023, 10:27

Ender 3v2 Autolevel przestał działać prawidłowo

Post autor: revenant1331 »

Drukarka Ender 3v2 i BLtouch od creality. Zmontowałem to kilka miesięcy temu i wszystko działało OK. kilka dni temu autolevel przestał działać prawidłowo. Najpierw idzie na środek stołu i robi pomiar i to jest ok. Następnie idzie do pierwszego punktu i tu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Drukarka nie porusza się w osi Z tylko wisi w miejscu a BLtouch chowa kilkukrotnie igłę (wszystko w powietrzu bez dotykania stołu) i kończy pomiar i pyta czy zapisać wyniki. Przed powstaniem tego problemu nie zmieniałem niczego w FW, nie zmieniałem żadnych ustawień. Jedyne co zrobiłem to odkręcałem nakrętki poziomowania stołu. Ponownie je przykręciłem i wypoziomowałem stół manualnie. Od tego czasu mam ten problem.
poniżej film.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=tT0yMfmIiNY

Ma ktoś jakieś podpowiedzi co się mogło stać i jak to rozwiązać?
Awatar użytkownika
kaluza
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 120
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:45
x 35

Re: Ender 3v2 Autolevel przestał działać prawidłowo

Post autor: kaluza »

Sprawdź kable wszystkie od czujnika to tak w pierwszej kolejności czy nie są przełamane /przetarte i wtyczki siedzą na miejscu
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1565
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 342

Re: Ender 3v2 Autolevel przestał działać prawidłowo

Post autor: Jarewa »

Czy ten czujnik nie miga jak nie przechodzi testu? bo to raczej by wykluczało kabelkologie i uszkodzony czujnik. Po drugie dziwne ze opragromowanie wyrzuca ok mimo że nie wykonało autoleveling.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”