Elegoo neptune 3

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
Mar_io
Postów w temacie: 5
Posty: 71
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Elegoo neptune 3

Post autor: Mar_io »

Witajcie,

Ciągle poszukuję jakiejś drukard 3d w miarę "szybkiej", która zastąpi moje endera 3 po modach. Wpadła mi w oko Elegoo neptune 3 ponieważ ma wszystko co potrzeba i drecta, dual z , auto poziomowanie (bodaj na czujniku optycznym) i czujnik filamentu. Jednak nie znalazłem informacji jak faktycznie jest ona w stanie szybko drukować i co mogą o niej ewentualnie powiedzieć użytkownicy, czy warto po prostu.
Biorę jeszcze pod uwagę antycubic vyper bądź ew endera 7 jednak pierwsza chyba gorzej wypada w porównaniu a druga jest o 500zł droższa Moge ją mieć za 1800zł (endera 7).

Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1357
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 735

Re: Elegoo neptune 3

Post autor: JGFTW »

Każdy bramowiec będzie wolny - ograniczony masą stołu.
Co do zasady corexy, delta będą szybsze, więc jak zależy Ci na takim parametrze to szukaj właśnie takich.

Na temat Endera 7 się nie wypowiem, bo widziałem tylko kilka filmików na jutubie (niepochlebnych zresztą),

Zobacz tą delte zrobioną na gotowo: viewtopic.php?t=9200&hilit=linear+plus+dziobu

Jak chodzi o nowe, ale do grzebania to na aliexpress można kupić takie popularne modele sprzętu jak Flying Bear Ghost, TwoTrees Sapphire Pro.
Mar_io
Postów w temacie: 5
Posty: 71
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Re: Elegoo neptune 3

Post autor: Mar_io »

Z tym dłubaniem wiesz to jest tak że na dwoje babka wróżyła, nie wiem czy nie wolałbym już iść na całość i vorona zrobić. Przerabiałem to parę lat temu z enderem. Jak już to wolałbym kupić coś to działa jest w miarę szybkie gdzieś tam powiedzmy 100-120mm/sek by mnie satysfakcjonowało i nie wymagało wiadra przeróbek. W innym wypadku to chyba lepiej pójść w projekt voron. Ten ender 7 nie jest taki zły, ale znowu powrót do bowdenu, brak czujnika poziomu i filamentu itd... to samo co mam praktycznie tyle że szybciej, drożej i w innym opakowaniu
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1357
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 735

Re: Elegoo neptune 3

Post autor: JGFTW »

Jak już rozważasz Vorona, czyli masz dużo większy budżet to zaryzykuj BambuLab P1P - kosztuje mniej niż np Voron 2.4 bo ~3800PLN.

Endera zawsze można przerobić na lekki direct (np Orbiter czy jakiś lżejszy), dodać czujniki, itd.

Możesz też zaprojektować własny sprzęt albo wykonać inny projekt niż Voron.
Mar_io
Postów w temacie: 5
Posty: 71
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Re: Elegoo neptune 3

Post autor: Mar_io »

To prawda budżet mam większy ale chciałem go przeznaczyć na drugą maszynę innego typu, rozwinięcie parku maszynowego.
bukszpryt
Postów w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: Elegoo neptune 3

Post autor: bukszpryt »

Mam neptuna 2s. Nie wiem na ile 3 jest od niego lepszy poza wyższym numerkiem. Najszybszy wydruk jaki robiłem to było 140 mm/s przy przyspieszeniu 5500 mm/s2. Dupy raczej nie urywa, ale to i tak sporo szybciej niż przy domyślnym przyspieszeniu i zalecanej na stronie producenta prędkości. Przy jakichś wydrukach większych i cięższych niż benchy, pewnie trzeba by ograniczyć nieco przyśpieszenie.
Wydruk benchy trwał ok 45 minut przy warstwie 0,2mm i dyszy 0,4.

Na zdjęciach widzę, że N3 ma taki sam ekstruder i okolice głowicy jak N2s. Do wymiany na pewno jest chłodzenie, bo to montowanie fabrycznie jest do niczego, zwłaszcza jak chcesz drukować szybko niewielkie detale.
Mar_io
Mar_io
Postów w temacie: 5
Posty: 71
Rejestracja: 23 mar 2021, 02:48
x 2

Re: Elegoo neptune 3

Post autor: Mar_io »

Kupiłem Elegoo Neptune 3 pro i muszę Wam powiedzieć szczerze że jestem pod bardzo dużym wrażeniem. Nie sądziłem że drukarka za 1300zł może zaraz po wyjęciu z pudełka naprawdę bardzo ładnie drukować. Byłem sceptycznie nastawiony mając za sobą bagaż doświadczeń z Enderami czy Anetami tam zawsze trzeba było majstrować. Tutaj jestem zadowolony od początku. Zastanawiam się tylko czy ma sens przy 32 bitowej płycie głównej inwestowanie np w orange pi i klippera? jak myślicie? Widziałem że ludzie podłączają klippery do swoich EN3 ale nic tam mądrego nie wyczytałem nt poprawy jakości druku czy osiągnięcia większych prędkości....co myślicie?
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 2
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Elegoo neptune 3

Post autor: Trolinka »

Jak działa to nie ruszaj bo zepsujesz :>
Klippera się używa bo jest wygodny, szybszy niż octoprinty itd. Dopiero gdzieś było w temacie klippera. Nie śmigasz z kartą, pendrivem. Masz wszystko ładnie przez stronę obsługiwane.
A bonusem dostajesz input shapper czy ARC (jedna komenda "rysuj" łuk od punktu A do B zamiast iluś linii udających łuk).

Jak masz jakiś rpi/orange/inne albo jakiś wolny komputer/laptop zawsze można przetestować, zobaczyć sobie i zdecydować. Wrócić zawsze można spowrotem.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 795
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Elegoo neptune 3

Post autor: majek »

Mar_io pisze: 09 kwie 2023, 11:11 czy ma sens przy 32 bitowej płycie głównej inwestowanie np w orange pi i klippera?
Orange Pi i tak warto - zainstalujesz sobie Octoprinta, oswoisz z linuksem. Ja mam do obu drukarek Orange Pi z Octoprintem - to jest naprawdę wygodne kliknąć już w slicerze 'drukuj', a później mieć podgląd na druk z dowolnego miejsca.
Oczywiście możesz też od razu wrzucić Klippera, ale Octoprint na początek jest nieinwazyjny. Jak np. stwierdzisz, że nie ogarniasz całkowicie linuksa, to wywalasz i masz dalej drukarkę taką jak miałeś z pudełka.
Trolinka pisze: 09 kwie 2023, 11:30 Klippera się używa bo jest wygodny, szybszy niż octoprinty itd. Dopiero gdzieś było w temacie klippera. Nie śmigasz z kartą, pendrivem. Masz wszystko ładnie przez stronę obsługiwane.
To nie do końca jest tak jak piszesz, bo Octoprint daje całkiem inne możliwości niż Klipper. I może też działać z Klipperem. Klipper też nie ma wszystkich możliwości Octoprinta (nie ma np. zarządzania filamentami).
Trolinka pisze: 09 kwie 2023, 11:30 A bonusem dostajesz input shapper czy ARC (jedna komenda "rysuj" łuk od punktu A do B zamiast iluś linii udających łuk).
Ruchy po łuku ma też Marlin (jak się skompiluje z tą opcją), więc tu też porównanie nietrafione.
Jedynie input shaper jest unikalną i wartą uwagi funkcjonalnością Klippera. Marlin też to ma jako eksperymentalne, ale tam to działa całkiem inaczej i jeszcze nie do końca działa ;)
Mar_io
bukszpryt
Postów w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: Elegoo neptune 3

Post autor: bukszpryt »

Mar_io pisze: 09 kwie 2023, 11:11 Kupiłem Elegoo Neptune 3 pro i muszę Wam powiedzieć szczerze że jestem pod bardzo dużym wrażeniem. Nie sądziłem że drukarka za 1300zł może zaraz po wyjęciu z pudełka naprawdę bardzo ładnie drukować. Byłem sceptycznie nastawiony mając za sobą bagaż doświadczeń z Enderami czy Anetami tam zawsze trzeba było majstrować. Tutaj jestem zadowolony od początku. Zastanawiam się tylko czy ma sens przy 32 bitowej płycie głównej inwestowanie np w orange pi i klippera? jak myślicie? Widziałem że ludzie podłączają klippery do swoich EN3 ale nic tam mądrego nie wyczytałem nt poprawy jakości druku czy osiągnięcia większych prędkości....co myślicie?
Nie wiem czy coś się zmieniło w trzeciej wersji, ale dwójka ma słabe chłodzenie wydruku. Co do klippera, to moim zdaniem dla samej wygody z odpalaniem wydruku przez interfejs webowy warto. Jeżeli chcesz grzebać w konfiguracji, to tym bardziej klipper jest do tego najwygodniejszy.
Co do prędkości, to Neptune 2s na pewno dosyć mocno przyspieszyłem po zainstalowaniu klippera, chociaż to bardziej kwestia przyspieszenia, a nie samej prędkości.
Elegoo udostępnia na stronie firmware, który pakują do drukarek, więc jeżeli kliper ci nie przypasuje, to nie ma problemu, żeby przywrócić drukarkę do stanu poprzedniego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”