Prusa MK4

Wyłącznie Prusa i3 - oryginał i klony
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Prusa MK4

Post autor: Pjoter »


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=F7ETSVu04ao
IMO najciekawsze rzeczy - extruder i hotend są opensource. Load cell zbiera masę informacji na temat tego co się aktywnie dzieje podczas druku (siła z jaką ekstruder pcha filament, siła z jaką hotend naciska na wydruk itp) co pozwoli na wykrycie np. clogu. Ale tak jak i input shaping - nie mają jeszcze implementacji w FW. Wygląda na to że ja najszybciej zainteresuję się MK5 (za 10 lat), jak już będą te ficzery w FW :D
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Rozarh
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 626
Rejestracja: 12 kwie 2021, 10:45
Lokalizacja: opolskie
Drukarka: Fenix, A20M, TT1SM..
x 256

Re: Prusa MK4

Post autor: Rozarh »

fyme pisze: 01 kwie 2023, 21:57 Ja, mam zrobione trochę inaczej. Miałem rpi 3b ale się nudził a ja latałem do drukarki tak czy tak. Wolę puszczać druki z karty sd bo raz że często mam powtarzalne druki i wybieram tylko z karty dwa że często drukuję w kolorach na pierwszej warstwie więc i tak muszę być przy drukarce.
Jak doszła druga Prusa to rpi całkiem stracił u mnie sens (albo nie potrafiłem docenić). Finalnie mam dwie kamerki xiaomi żeby sobie drukarki podglądać jak jestem w pracy i dwa gniazdka elektryczne xiaomi tak na wszelki wypadek gdybym musiał awaryjnie wyłączyć drukarkę lub dwie podczas nieobecności. Taka namiastka kontroli ;)
A nie brałeś pod uwagę na tej malince zapodać Repetier Server?
Dla identycznych lub podobnych drukarek jest całkiem niezły - każdą z nich dodajesz osobno, potem masz zbiór projektów a w nich pliki gcode. I jeszcze kamerki można dodać i timelapsy robić - ale to już w płatnej wersji.
Cena licencji jest śmiesznie niska - bo płacimy raz i mamy do końca życia (nie wiem czyjego ;) )
Tu porównanie wersji: https://www.repetier-server.com/version-comparison/
Mam płatną, używam, nie narzekam ;)
Parafrazując wpis by artusiek:
Nie chcesz grzebać? Kup Prusę lub Bambu Labs
Kupiłeś coś co dopieszczasz? Naucz się grzebać!!!
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 6
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: Prusa MK4

Post autor: fyme »

No nie brałem z czystej niewiedzy że jedt taki twór. A byłoby jak znalazł bo drukuję na obu prusach z tych samych g-code.
Dzięki.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 7
Posty: 482
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 166
Kontakt:

Re: Prusa MK4

Post autor: Igor »

Rozarh pisze: 03 kwie 2023, 08:52 Cena licencji jest śmiesznie niska - bo płacimy raz i mamy do końca życia (nie wiem czyjego ;) )
Jeśli do uruchomienia (czy choćby instalacji) produktu jest potrzebny kontakt z serwerem licencji utrzymywanym przez producenta softu - to do końca zaplanowanego przez producenta, cyklu życia produktu. Np do przyszłego miesiąca lub kolejnej wersji.
bukszpryt
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 6
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: Prusa MK4

Post autor: arek »

Pojawiła się dysza do MK4... kosztuje więcej niż dysza E3D Revo. Dużo więcej jeśli chce się mieć zbliżenie szybką wymianę jak w Revo bo trzeba jeszcze doliczyć heat block, termistor i grzałkę.

https://www.prusa3d.com/product/prusa-n ... s-0-25-mm/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prusa i3”