Strona 1 z 1

Ender 3 - Oprogramowanie pod BLTouch

: 31 mar 2023, 15:58
autor: pvtr_
Cześć,
Mam zamiar do swojej drukarki dołożyć BLTouch'a oczywiście na oprogramowaniu Marlin, ale mam jeden mały problem. Moja płyta to v4.2.2 z oznaczeniem C i w opcjach marlina nie ma możliwości ustawienia sterownika HR4988, więc czy mogę użyć sterownika A4988?

Re: Ender 3 - Oprogramowanie pod BLTouch

: 31 mar 2023, 16:35
autor: JGFTW
Tak, na potrzeby oprogramowania to jest to samo.

Re: Ender 3 - Oprogramowanie pod BLTouch

: 31 mar 2023, 23:15
autor: pvtr_
Super, a jeszcze mam dodatkowe pytanko, czy podczas tworzenia firmeware mam zwrócić na coś szczególną uwagę, ponieważ będę to wykonywał pierwszy raz :)

Re: Ender 3 - Oprogramowanie pod BLTouch

: 31 mar 2023, 23:20
autor: dziobu
No musisz przestrzegać przepisów BHP, m.in:
"Do pracy z komputerem należy przystępować wypoczętym i wyspanym."

A poza tym to nie ;) Jak skaszanisz to się naprawi. To nie sonda na Marsie.

Re: Ender 3 - Oprogramowanie pod BLTouch

: 31 mar 2023, 23:52
autor: pvtr_
Rozumiem, więc trzeba będzie kłóć, aż do skutku. Dzięki Panowie!

Re: Ender 3 - Oprogramowanie pod BLTouch

: 01 kwie 2023, 00:00
autor: JGFTW
Poczytaj na forum tematy o BLtouch i ustawianiu ABL - jest wszystko opisane i podane są funkcję jakie trzeba odkomentować.

Re: Ender 3 - Oprogramowanie pod BLTouch

: 03 kwie 2023, 19:34
autor: pvtr_
Udało się zrobić oprogramowanie, ale mam teraz problem taki, że BLTouch nie zatrzymuje osi z. Przewody zostały zamienione, ale dziwi mnie jeden problem. Wydaje mi się, że igła powinna się wysuwać dwa razy, a u mnie to robi 4 razy aż. BLTouch został podłączony pod endostop osi Z dwoma pinami, a reszta 3 pinów została wpięta pod dedykowane złącze

Re: Ender 3 - Oprogramowanie pod BLTouch

: 04 kwie 2023, 09:21
autor: marcin-1125
Cześć. Płyta v4.2.2 ma wejście bl touch dlaczego go niewykorzystałeś? Co do firmware to ja polecam TH3D. https://support.th3dstudio.com/hc-categ ... -firmware/ Mają wszystko fajnie wytłumaczone i dużo przydatnych opcji odblokowanych w Marlin.

Re: Ender 3 - Oprogramowanie pod BLTouch

: 09 kwie 2023, 08:20
autor: pvtr_
Udało się rozwiązać problem. Dopiero downgrade firmware do wersji 2.0.X pomógł :)

Re: Ender 3 - Oprogramowanie pod BLTouch

: 29 kwie 2023, 12:19
autor: arczik
Cześć,
Mam podobną płytkę, ostatnio kompilowałem Marlina 2.1.X pod BLToucha i działa poprawnie. Jesteś pewien że wszystko dobrze poustawiałeś w konfiguracji? Razem z offsetami BLToucha od nozzla?
Pozdrawiam.