Drukarki Qidi Tech 3 generacja

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 3225
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

Post autor: morf »

Wczoraj widzialem na twitterze ze komus "odpadł" cały hotend i wisiał na kablach. Jak znajde to wkleje foto
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 5
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

Post autor: Trolinka »

Szczerze to ja tam się spodziewałem czegoś lepszego po tym. A to jakaś straszna nawet nie beta tylko alpha :P
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
sezam
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2020, 15:03

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

Post autor: sezam »

Dobra. Czy ktoś te drukarki testował? Na razie to widzę "wasze" opinie zasłyszane z YT. Wiadomo Bambu jest na hype[hajpie] więc jest to dobry wybór jednakże QiDi nie wydaje się takim badziewiem. Chętnie bym usłyszał głos praktyka.

Tutaj mamy opinię o X-CF Pro ... pozytywną.. https://www.youtube.com/watch?v=aZpMPwI2hhU
Tutaj mamy opinię o X-plus 3... pozytywną, https://www.youtube.com/watch?v=_NOjDJP57q0
No i jeszcze o X-Max https://www.youtube.com/watch?v=VbUpcx_6vnw.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 5
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

Post autor: Trolinka »

Hehe, zatrudnili drugiego? :>>
Połowa menu po chińsku, offset na kartkę papieru, po upgrade firmware cegła, ręcznie trzeba klippera poprawiać no wypas jest :P
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8941
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

Post autor: dziobu »

Przeleciałem te filmy tak na szybko bo nie przepadam za jutubami.

W pierwszym sympatyczny Pan zachwala że dostał fakturę i że można dokupić części w sklepie i będą bez cła. Z tego co mówi wynika że mają/mieli już jakąś drukarkę i wnioskuję że to był składak...choć sam nei wiem. Wśród zalet tej nowej dowiedziałem się że tu można mieć profile do materiałów. No OK...
Kupił, działa i jest zadowolony. O samej drukarce jest niewiele; z filmu w sumie nic nie wynika. Wydruki są ale z tych pokazanych to tylko jeden testowy. Kolejny który udało mi się uchwycić to ten:
q2.png
Kolejny.
  • "REKLAMA - w ramach testu drukarka QIDI X-CF Pro została mi przekazana nieodpłatnie bezpośrednio przez firmę geekbuying 😁 nie otrzymałem za to żadnego wynagrodzenia 😁",
  • "ASA to taki ABS co ma być łatwiejszy w druku",
  • "najtrudniejszy filament z tych wszystkich - PA12+CF15" (reszta to PLA/PET/ASA/ABS); tu dla jasności jak ktoś nie używa - poza wysoką temperaturą i ściernością PACF to jeden z łatwiejszych do druku materiałów, gdzieś na poziomie PLA,
  • zatkał PETem dyszę w ekstruderze high temp,
  • "w dzisiejszym odcinku nie testowałem w żaden sposób szybkości drukarki bo jakby nie miało to sensu; tutaj bardziej chodzi o to czy ona sobie poradzi z różnymi filamentami".
q3.png
PACF od spodu:
q4.png
A w tym miejscu (13:58) dowiadujemy sie że jedną połowę tego czarnego kloca drukarka robiła...2 dni:
q5.png
TPU też wygląda ładnie:
q6.png
Tak, wiem że on sam przyznaje że wydruk jest brzydki... "ale jak na TPU to jest idealny". Cóż... IMHO jak na directa to słabo. Albo słabo się postarał, albo ma ciulowy plastik albo trzeba coś podkręcić - ale jak na test drukarki - to średnio wyszło.
Nie wspomina nigdzie czy to TPU 30D czy 55D.

Ciekawostka - na 4:20 zakłada filament ;) Warto zobaczyć.

Chłodzenie wydruku:
q7.png

"drukarka na pewno nie dla wszystkich bo kosztuje zawrotną cenę rzędu...już chyba za 8000pln można dorwać ten model".
hmmm. Nie porywa.


Z trzeciego filmu w sumie skończyłem tu:
q1.png
Już nie mam siły ;p


Może tu gdzieś testuje szybkość, nie wiem. Niech ktoś inny sprawdzi.


Mnie nie zachęciło.



Naprawdę chętnie bym sam sprawdził jak toto drukuje. Poważnie. Ale mnie firma chyba nie wylosuje do przetestowania...
morf, Trolinka, aaannnd, sezam, Abys, JGFTW
sezam
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2020, 15:03

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

Post autor: sezam »

dziobu pisze: 21 kwie 2023, 03:09(...)
Dobra biorę Bambu. Dzięki za wytłuszczenie najważniejszych rzeczy.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8941
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

Post autor: dziobu »

  1. Nie cytuj całości poprzedniego posta. Jak odpowiadasz bezpośrednio pod nim to w ogóle go nie cytuj.
  2. Nigdzie nie pisałem że Bambu jest lepsze ;p Może jest, może nie jest. To temat o Qidi.
sezam
sezam
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 13 kwie 2020, 15:03

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

Post autor: sezam »

mnie bardzo dziwi, że nikt z Polskich YT nie testuje QiDi. Wystarczy wysłać do nich E-maila z linkiem do swojego kanału i cyk QiDi wysłane do testów.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 3225
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

Post autor: morf »

Zawsze możesz być pierwszy ;)

Przepraszam nie mogłem się powstrzymać
16463014a5b8fe5comment_FVzSmkRjcwPO.jpg
Trolinka
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 1
Posty: 507
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 344

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

Post autor: roman »

sezam pisze: 22 kwie 2023, 22:43 mnie bardzo dziwi, że nikt z Polskich YT nie testuje QiDi. Wystarczy wysłać do nich E-maila z linkiem do swojego kanału i cyk QiDi wysłane do testów.
hm... może dlatego, że na polskim yt nie ma takich kanałów. Tzn. są jakieś polskie kanały o druku 3d, ale tam testy drukarek wyglądaj bardziej na zasadzie: dostałem chińczyka, złożyłem, druknąłem i wyszło tak, wbijajcie suby, lajki i komentujcie. Recz jasna ma to związek z szerokością rynku, bo wbicie na polskim yt miliona subksrypcji to nielada wyczyn (a poniżej tego to zarobki raczej średnie). Niemniej uważam, że jest na to miejsce bo rynek rośnie.
sezam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”