Strona 1 z 1

Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 31 mar 2023, 22:38
autor: etet100
Firma 3D Qidi Tech ze swoimi drukarkami 3 generacji wydaje się dołączać do wyścigu rozpoczętego przez Bambu Lab. Posiada ona wiele cech wspólnych z drukarkami Bambu Lab, jak struktura CoreXY, prowadnice oparte o włókno węglowe, mechanizm input shaping, podobny ekstruder. Wspomniana struktura CoreXY, zmniejszająca bezwładność ruchu i poprawia prędkość drukowania. Ta struktura w połączeniu z cichym napędem TMC2209 sprawia, że drukarka produkuje mniej hałasu, co czyni ją cichszą opcją niż niektóre z jej konkurentów.

Drukarka ma wysoki współczynnik przepływu wynoszący 35mm³/s, co przyczynia się do jej szybkości drukowania do 600mm/s. Sprawia to, że jest jedną z najszybszych drukarek dostępnych obecnie na rynku.

Drukarka jest wyposażona w 2 komplety hot-endów - dyszy ze stopu miedzi oraz dyszy ze stali hartowanej, z których każda może drukować w maksymalnej temperaturze 350℃. Dysza miedziana oferuje lepszą przewodność cieplną, podczas gdy dysza ze stali hartowanej jest bardziej odpowiednia dla materiałów technicznych/abrazyjnych i ma dłuższą żywotność.

Dodatkowo, drukarka posiada kontrolowaną komorę temperaturową oraz dodatkową suszarkę do filamentu. Wbudowana grzałka pozwala osiągnąć temperaturę 65℃, co jest przydatne przy drukowaniu skomplikowanych części z ABS, PETG, nylonu, materiałów z włóknami węglowymi. System kontroli temperatury komory zapewnia, że drukarka może drukować duże obiekty bez efektu warpingu.

Drukarki mają także system automatycznego, 16 punktowego poziomowania stołu. Elastyczna płyta HF zapewnia doskonałą przyczepność i ułatwia usuwanie wydruków bez problemów z wypaczaniem.

Ogólnie rzecz biorąc, drukarki z serii 3 są doskonałą opcją dla osób poszukujących szybkiej, niezawodnej i wszechstronnej drukarki 3D. Ich struktura CoreXY, wysoki współczynnik przepływu i dwa komplety hot-endów czynią ją potężną opcją zarówno dla amatorskich, jak i profesjonalnych użytkowników.

A cena też jest niezła.

https://qidi3d.com/collections/3d-print ... 2074853516
https://www.youtube.com/watch?v=VZrx03Nx3t4

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 01 kwie 2023, 14:37
autor: majek
Ładny marketingowy artykuł - ile dali? ;)

Widać w nim od razu nawiązanie do Bambu Lab, bo wiadomo że najlepiej się podczepić pod jakiegoś lidera na rynku porównując technologie, które wszyscy mają (CoreXY to nie jest jakaś nowość) i przemilczeć te, które rzeczywiście wpływają na to, że dane rozwiązanie jest unikalne. Generalnie ładnie opisana normalna drukarka CoreXY na Klipperze i bez żadnej innowacji - profesjonalny zlepek dostępnych dla każdego hobbysty technologii. Taki kandydat na wół roboczy w stylu Prusa vs. chińskie odpowiedniki.

Co widać:
Direct: kółka od Bondtech LGX
Grzałka hotendu od Red Lizard K1-UHF (taki kolejny klon CHC Pro) - pewnie zaraz Slice Engineering się do nich przywali o patent :problem:
Płyta na RK3328 - typowy procek, używany np. w MKS PI czyli najtańszym chyba SBC na rynku, też w płycie MKS SKIPR (2w1)
Nie żeby to było złe, to w sumie to nawet lepiej, że powstało z dostępnych już w sprzedaży części.

Jedyna rzecz nieosiągalna dla hobbysty, to te wałki z CF, bo widziałem trochę prób z takim zawieszeniem i nie widziałem, żeby ktoś znalazł jakieś tanie i dobre źródło takich prętów i łożysk z nimi współpracujących (ale może coś się już zmieniło w tym temacie). Więc lekki postęp jest, ale porównywanie się do B. jest tylko tanim chwytem marketingowym, w dodatku to też jakby przyznanie się od razu, że ich produkt jest gorszy, bo nie ma tam wzmianki w czym byliby lepsi od B.
Więc czy warto dać ponad 3.5kzł za plastikowe pudło w preorderze? To już niech każdy sam sobie odpowie - na razie jest za dużo marketingu, a za mało danych 'z życia', a to Benchy z filmu to jakoś pozytywnie nie nastawia.

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 01 kwie 2023, 14:54
autor: dziobu
Istotniejsze że pojawiła się kolejna drukarka tego typu. Nie ważne czy lepsza czy gorsza, ważne że konkurencyjna.

To mówiłem ja, konsument ;)

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 01 kwie 2023, 15:09
autor: majek
dziobu pisze: 01 kwie 2023, 14:54 Istotniejsze że pojawiła się kolejna drukarka tego typu. Nie ważne czy lepsza czy gorsza, ważne że konkurencyjna.
Ale rzeczywiście nie ma żadnej gotowej kostki z CoreXY?
Bo konkurencyjna to ona jest tylko wg. materiałów marketingowych, ale kamer, lidarów, AMS itp co wyróżnia konkurencję, do której się porównuje, to ja tam nie widzę.

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 01 kwie 2023, 16:13
autor: dziobu
P1P też cudów nie ma. A konkurencją jest także cena.
Dopóki YT nie zaleje fala filmów, a for fala postów z tych drukarek to można tylko gdybać. Tak czy owak, z naszego punktu widzenia, alternatywa nie szkodzi.

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 06 kwie 2023, 11:27
autor: etet100
Aurora Tech:

https://www.youtube.com/watch?v=06JZQOJEeD4

Podsumowanie:

Po pierwsze, hardware tej drukarki jest znakomite. Otrzymujesz maszynę Core XY z systemem ruchu opartym na prętów węglowych, hotend o wysokim przepływie, mocny ekstruder typu dual drive, dwa zestawy hotendow, maksymalną temperaturę druku 350 stopni Celsjusza, automatyczne poziomowanie stołu, 5-calowy ekran dotykowy i dwa zasilacze o łącznej mocy 800 watów. Najważniejszym elementem jest w pełni zamknięta, aktywnie podgrzewana komora. Za cenę 799 dolarów, stosunek możliwości do ceny jest niesamowity. Nie ma możliwości, abyś znalazł drukarkę z lepszym sprzętem w tej cenie. Prędkość druku jest naprawdę wysoka. Pomimo tego, że konstrukcja wielu elementów, w tym systemu liniowego i hotendu, jest mocno inspirowana maszynami Bambu Lab, pod względem szybkości jest ona w rzeczywistości zaskakująco zgodna z Bambu X1 i P1P. Przy drukowaniu z normalną prędkością, jakość druku jest dobra jak w przypadku innych drukarek. Przy drukowaniu z dużą prędkością, jakość wydruku jest nadal ok. Na pewno lepsza od każdej tak zwanej szybkiej drukarki z ruchomym stołem, które testowałam. Po trzecie, kontrola jakości jest zgodna z innymi wiodącymi maszynami, które testowałem, w tym X-Max i iFast. Obie są solidnymi maszynami i mają całkiem dobre opinie w społeczności druku 3D.

Teraz o wadach. W tej części skupię się głównie na firmware ekranu. Podczas uruchamiania zadania drukowania za pomocą Qidi Slicera lub interfejsu Fluidd nie można wyświetlić miniatury. Natomiast ekran dotykowy działa bez zarzutu podczas uruchamiania zadania drukowania za pomocą slicera ChituBox. Mimo że jest to fork Cury, działa dobrze, a Qidi dodało własne funkcje i utrzymuje go lepiej niż inni producenci, którzy przystosowywali Curę. Firmware ekranu nadal ma kilka drobnych problemów, takich jak wyświetlanie nieznanych plików i brak reakcji. Płyta główna posiada własną pamięć masową, więc powinniśmy być w stanie drukować bez napędu USB. Ekran nie będzie jednak wyświetlał plików zapisanych w pamięci wewnętrznej, chyba że włożymy dysk USB. Nie będzie to problem nawet jeśli dysk USB będzie pusty, ale trzeba coś włożyć. Jeśli chodzi o inne drobne błędy, komunikaty na ekranie będą czasami wyświetlane w języku chińskim, nawet jeśli jako język wybrano angielski. Te problemy nie powinny znacząco wpłynąć na funkcjonalność drukarki, szybkość drukowania czy jakość, ale wciąż mam nadzieję, że Qidi wyda wkrótce nowy firmware ekranu, który rozwiąże te problemy. Moim zdaniem, użycie ekranu Klippera byłoby lepszym rozwiązaniem, podobnie jak w przypadku Creality Sonic Pad, dodając jej funkcje do standardowego UI ekranu Klippera, lub jak w przypadku FLSun V400, użycie całkowicie standardowego ekranu Klippera też by się sprawdziło. Większość ludzi jest bardziej zaznajomiona z interfejsem użytkownika ekranu Klipper, który ma mniej błędów i działa lepiej z interfejsem sieciowym Fluidd lub Mainsail.

Jeśli chodzi o sprzęt, jestem całkiem zadowolona z prawie wszystkiego, z wyjątkiem tego, że chociaż wymienny hotend to dobry pomysł, obecny proces jego zmiany nie jest idealny. Aby wymienić hotend, należy otworzyć pokrywę, odkręcić dwie śruby, a następnie wyjąć hotend i wentylator, odkręcając kolejne dwie śruby. Następnie musisz odkręcić kolejne cztery śruby na tylnej pokrywie głowicy drukującej i odłączyć dwa kable od płytki. Aby zainstalować nowy hotend, musisz powtórzyć te same kroki w odwrotnej kolejności. Ogólnie rzecz biorąc, proces ten wymaga poluzowania lub ponownego dokręcenia łącznie ośmiu śrub, co jest dość czasochłonne. Aby usprawnić ten proces, sugeruję, aby tylna osłona miała ten sam design oparty o zatrzaski, co osłona przednia. Dodatkowo zainstalowanie drugiego wentylatora chłodzącego na dodatkowym hotendzie wyeliminowałoby konieczność jego przekładania. Zmniejszy to liczbę wymaganych śrub do zaledwie dwóch, dzięki czemu cały proces będzie znacznie łatwiejszy i płynniejszy dla użytkownika.

Na koniec chciałabym zasugerować, aby Qidi udostępnił odwa porty USB dostarczone z płytą główną Giver i przygotował Klippera oraz plik printer.cfg dla poprzednich drukarek 2D. Pozwoliłoby to tej nowej drukarce 3D połączyć się z dwoma starszymi maszynami 2D i sterować nimi wszystkimi za pomocą Klippera. Wierzę, że jeśli zostanie to wdrożone, każdy istniejący użytkownik Qidi z przyjemnością kupi kolejną ich maszynę, aby zwiększyć wydajność swoich istniejących maszyn. Ponieważ wiele starszych modeli, takich jak X-Max, zasługuje na coś lepszego niż Marlin a wtedy powinny być w stanie drukować znacznie szybciej niż 50 do 60 metrów na sekundę.

Podsumowując, wartość sprzętu tej maszyny jest niesamowita, ponieważ jej bezpośrednimi konkurentami są modele Bamboo Lab P1P za $699 i seria X1 za $1199. Qidi X-Max 3 kosztuje zaledwie sto dolarów więcej niż podstawowa maszyna P1P Bambu Lab i oferuje aktywnie ogrzewaną komorę, której nawet X1 nie ma, ale Qidi nie jest wyposażony w kamerę ani micro lidar, przeznaczony do zaawansowanej kalibracji.

Zauważyłam, że Qidi dodało również obcinacz filamentu na hotendzie, podobnie jak w Bambu Lab. Być może w przyszłości planują również uruchomienie systemu AMS.

Jeśli szukasz szybko drukującej drukarki 3D z całkowicie zamkniętą, aktywnie podgrzewaną komorą bez rozbijania banku, zdecydowanie powinieneś rzucić okiem na nową serię Klipper od Qidi.

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 06 kwie 2023, 12:30
autor: morf
20230406_122933.jpg
Prędkość to nie wszystko, jak dla mnie jakościowo słabo
https://twitter.com/AngryWarkocki/statu ... 4395378688

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 06 kwie 2023, 12:33
autor: dziobu
Pracujesz tam w marketingu czy co?
Z tego tekstu wynika ze drukarka ma grzana komore i jest tansza niz bambu a poza tym to nie wyswietla jakis plików, trzeba odkręcać jakies śrubki i moze sterować dwoma drukarkami 2D bo ma klippera.

Czyli jak to chińczyk - sprzedają wór części który razem kosztuje mniej niz wszystko osobno :p Przynajmniej tyle zrozumiałem.

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 06 kwie 2023, 12:37
autor: morf
Wygląda mi raczej na case "chinczyk kopiuje chińczyka"

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 06 kwie 2023, 12:38
autor: etet100
morf pisze: 06 kwie 2023, 12:30 20230406_122933.jpg
Prędkość to nie wszystko, jak dla mnie jakościowo słabo
A bambu wygląda tu dużo lepiej?
qidi_bambu.jpg

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 06 kwie 2023, 13:16
autor: mcxmcx
No no k, takiej benchy to nigdy nie miałem na x1cc, ba, nawet na md16 tak to nie wyglądało.

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 06 kwie 2023, 13:30
autor: majek
Takie coś jeżeli chodzi o 'hardware tej drukarki jest znakomite':
qidi-abl.png
I nie ma opcji mechanicznej regulacji tego.
Czyli wydruk będzie 'kopnięty' w jedną stronę i nic z tym nie można zrobić.
Tzn można: włączyć 'fade' w ABL na np. 5mm i obiekty drukować na 5mm rafcie :facepalm:

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 06 kwie 2023, 13:42
autor: Trolinka
etet100 pisze: 06 kwie 2023, 12:38
morf pisze: 06 kwie 2023, 12:30 20230406_122933.jpg
Prędkość to nie wszystko, jak dla mnie jakościowo słabo
A bambu wygląda tu dużo lepiej?

qidi_bambu.jpg
Oczywiście że wygląda o wiele wiele lepiej. Tylko zdjęcie masz z komory tego clona Quina czy jak mu tam, wiec samo mówi za siebie na ile jest rzetelne :>

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 06 kwie 2023, 14:05
autor: majek
Szczerze, to jak oglądałem ten film, to w czasie druku widać było pięknie z-wobble, a później nagle na wynikowym wydruku było idealnie.
Kostka też jak zaczęła się drukować, to miała defekty na narożniku, a po wydruku nagle ładna i idealna.
A ta Benchy to taka strasznie obła jest, straciła wszelkie kanty, więc wg. mnie ciężko ją nazwać 'ok', no chyba że ktoś za kryterium przyjmuje, że to nadal przypomina łódkę.

Niech ktoś z Bambusów puści taką Benchy na 20-30 minut i pokaże narożniki.

edit.
Benchy z Bambu przeniesione tu: https://reprapy.pl/viewtopic.php?p=152496#p152496
dziobu

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 14 kwie 2023, 19:01
autor: Trolinka
Jak ktoś się Qidi interesował to leci live z testów: https://www.youtube.com/watch?v=I0rIy00VaGg
TL;DR Od 116 minut próbuje coś wydrukować :P

PS. To nie Tech tylko Smart - ale to 3 nowe drukarki ich które mają po 500/600mm/s

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 14 kwie 2023, 20:17
autor: Armeht
Ender i tak lepszy xD

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 14 kwie 2023, 20:28
autor: Andrzej_W
Armeht pisze: 14 kwie 2023, 20:17 Ender i tak lepszy xD
Dzięki mój enderek docenia komplement ale lepiej załóz temat np. Wydruki Armeht nabijesz sobie w kilka dni do setki

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 19 kwie 2023, 15:24
autor: majek
Tu jakaś bardziej niezależna recenzja:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=TMzvTFgXGUI

Podobało mi się, że na początku pokazał co Qidi kazało mu w recenzji powiedzieć :smile2:
No i reszta jak slicer działa w tempie żółwia, nieresponsywny UI, 'nowatorskie' rozwiązania jak szpula z tyłu drukarki, i oczywiście że nawet 50% prędkości deklarowanej nie da się osiągnąć. A wydruki są słabe, ale może on nie potrafi się nią posługiwać ;)

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 19 kwie 2023, 15:35
autor: Trolinka
No a tutaj padła po upgrade firmware :P
https://www.youtube.com/watch?v=JtqauKg-C4Y

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 19 kwie 2023, 15:53
autor: dziobu
Oj tam oj tam zwykłe problemy wieku dziecięcego rozwiązywane przez testy na produkcji :P

Moje wydruki przeważnie nie są ładne bo średnio mi na tym zależy, ale to co jest tu na filmie to po prostu porażka. Zwłaszcza z takiej drukarki.

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 19 kwie 2023, 15:56
autor: morf
Wczoraj widzialem na twitterze ze komus "odpadł" cały hotend i wisiał na kablach. Jak znajde to wkleje foto

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 19 kwie 2023, 17:30
autor: Trolinka
Szczerze to ja tam się spodziewałem czegoś lepszego po tym. A to jakaś straszna nawet nie beta tylko alpha :P

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 21 kwie 2023, 00:41
autor: sezam
Dobra. Czy ktoś te drukarki testował? Na razie to widzę "wasze" opinie zasłyszane z YT. Wiadomo Bambu jest na hype[hajpie] więc jest to dobry wybór jednakże QiDi nie wydaje się takim badziewiem. Chętnie bym usłyszał głos praktyka.

Tutaj mamy opinię o X-CF Pro ... pozytywną.. https://www.youtube.com/watch?v=aZpMPwI2hhU
Tutaj mamy opinię o X-plus 3... pozytywną, https://www.youtube.com/watch?v=_NOjDJP57q0
No i jeszcze o X-Max https://www.youtube.com/watch?v=VbUpcx_6vnw.

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 21 kwie 2023, 02:11
autor: Trolinka
Hehe, zatrudnili drugiego? :>>
Połowa menu po chińsku, offset na kartkę papieru, po upgrade firmware cegła, ręcznie trzeba klippera poprawiać no wypas jest :P

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 21 kwie 2023, 03:09
autor: dziobu
Przeleciałem te filmy tak na szybko bo nie przepadam za jutubami.

W pierwszym sympatyczny Pan zachwala że dostał fakturę i że można dokupić części w sklepie i będą bez cła. Z tego co mówi wynika że mają/mieli już jakąś drukarkę i wnioskuję że to był składak...choć sam nei wiem. Wśród zalet tej nowej dowiedziałem się że tu można mieć profile do materiałów. No OK...
Kupił, działa i jest zadowolony. O samej drukarce jest niewiele; z filmu w sumie nic nie wynika. Wydruki są ale z tych pokazanych to tylko jeden testowy. Kolejny który udało mi się uchwycić to ten:
q2.png
Kolejny.
  • "REKLAMA - w ramach testu drukarka QIDI X-CF Pro została mi przekazana nieodpłatnie bezpośrednio przez firmę geekbuying 😁 nie otrzymałem za to żadnego wynagrodzenia 😁",
  • "ASA to taki ABS co ma być łatwiejszy w druku",
  • "najtrudniejszy filament z tych wszystkich - PA12+CF15" (reszta to PLA/PET/ASA/ABS); tu dla jasności jak ktoś nie używa - poza wysoką temperaturą i ściernością PACF to jeden z łatwiejszych do druku materiałów, gdzieś na poziomie PLA,
  • zatkał PETem dyszę w ekstruderze high temp,
  • "w dzisiejszym odcinku nie testowałem w żaden sposób szybkości drukarki bo jakby nie miało to sensu; tutaj bardziej chodzi o to czy ona sobie poradzi z różnymi filamentami".
q3.png
PACF od spodu:
q4.png
A w tym miejscu (13:58) dowiadujemy sie że jedną połowę tego czarnego kloca drukarka robiła...2 dni:
q5.png
TPU też wygląda ładnie:
q6.png
Tak, wiem że on sam przyznaje że wydruk jest brzydki... "ale jak na TPU to jest idealny". Cóż... IMHO jak na directa to słabo. Albo słabo się postarał, albo ma ciulowy plastik albo trzeba coś podkręcić - ale jak na test drukarki - to średnio wyszło.
Nie wspomina nigdzie czy to TPU 30D czy 55D.

Ciekawostka - na 4:20 zakłada filament ;) Warto zobaczyć.

Chłodzenie wydruku:
q7.png

"drukarka na pewno nie dla wszystkich bo kosztuje zawrotną cenę rzędu...już chyba za 8000pln można dorwać ten model".
hmmm. Nie porywa.


Z trzeciego filmu w sumie skończyłem tu:
q1.png
Już nie mam siły ;p


Może tu gdzieś testuje szybkość, nie wiem. Niech ktoś inny sprawdzi.


Mnie nie zachęciło.



Naprawdę chętnie bym sam sprawdził jak toto drukuje. Poważnie. Ale mnie firma chyba nie wylosuje do przetestowania...

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 21 kwie 2023, 08:45
autor: sezam
dziobu pisze: 21 kwie 2023, 03:09(...)
Dobra biorę Bambu. Dzięki za wytłuszczenie najważniejszych rzeczy.

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 21 kwie 2023, 08:48
autor: dziobu
  1. Nie cytuj całości poprzedniego posta. Jak odpowiadasz bezpośrednio pod nim to w ogóle go nie cytuj.
  2. Nigdzie nie pisałem że Bambu jest lepsze ;p Może jest, może nie jest. To temat o Qidi.

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 22 kwie 2023, 22:43
autor: sezam
mnie bardzo dziwi, że nikt z Polskich YT nie testuje QiDi. Wystarczy wysłać do nich E-maila z linkiem do swojego kanału i cyk QiDi wysłane do testów.

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 23 kwie 2023, 00:07
autor: morf
Zawsze możesz być pierwszy ;)

Przepraszam nie mogłem się powstrzymać
16463014a5b8fe5comment_FVzSmkRjcwPO.jpg

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 23 kwie 2023, 10:20
autor: roman
sezam pisze: 22 kwie 2023, 22:43 mnie bardzo dziwi, że nikt z Polskich YT nie testuje QiDi. Wystarczy wysłać do nich E-maila z linkiem do swojego kanału i cyk QiDi wysłane do testów.
hm... może dlatego, że na polskim yt nie ma takich kanałów. Tzn. są jakieś polskie kanały o druku 3d, ale tam testy drukarek wyglądaj bardziej na zasadzie: dostałem chińczyka, złożyłem, druknąłem i wyszło tak, wbijajcie suby, lajki i komentujcie. Recz jasna ma to związek z szerokością rynku, bo wbicie na polskim yt miliona subksrypcji to nielada wyczyn (a poniżej tego to zarobki raczej średnie). Niemniej uważam, że jest na to miejsce bo rynek rośnie.

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 24 kwie 2023, 17:19
autor: TDI-CAD
Tutaj gościu ładnie wypunktował tą drukarkę:
https://youtu.be/KLzgO11wQIg

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 24 kwie 2023, 17:52
autor: sezam
morf pisze: 23 kwie 2023, 00:07 Zawsze możesz być pierwszy ;)

Przepraszam nie mogłem się powstrzymać
16463014a5b8fe5comment_FVzSmkRjcwPO.jpg
Musiałbym coś umieć :) Ja dopiero się uczę drukowania 3D.

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 24 kwie 2023, 18:03
autor: sezam
TDI-CAD pisze: 24 kwie 2023, 17:19 Tutaj gościu ładnie wypunktował tą drukarkę:
https://youtu.be/KLzgO11wQIg
Super wideo. Dzięki

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 24 kwie 2023, 21:14
autor: zen
TDI-CAD pisze: 24 kwie 2023, 17:19 Tutaj gościu ładnie wypunktował tą drukarkę:
https://youtu.be/KLzgO11wQIg
O matko najukochańsza. Łożyska Z w plastikowej podłodze? Co oni ćpali? Z takimi błędami projektowymi to jak to ma konkurować z Bambusem?

Re: Drukarki Qidi Tech 3 generacja

: 02 sie 2023, 16:59
autor: tomasi
TDI-CAD pisze: 24 kwie 2023, 17:19 Tutaj gościu ładnie wypunktował tą drukarkę:
https://youtu.be/KLzgO11wQIg
Update od tego samego pana, najwidoczniej coś poprawili.
https://www.youtube.com/watch?v=hg7m0t-4h5s