Podwijające się boki wydruku

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 10
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Podwijające się boki wydruku

Post autor: bartoszeqqq »

Kilka wydruków z rzędu wydruki podwijają mi się jak na zdjęciach. Mam wrażenie jakby to był problem z zewnętrznymi ścianami. Akurat robię wieżę temperatur, więc głównie zdjęcia z niej. Jakieś różowe PETG od DD, 210-220 stopni (na wieży temperatur widać 230 i 225 akurat), Ender 3 V2, Hero Me Gen 7, Phaetus Dragonfly BMS, DD. W jednym momencie zmieniłem bowdena na DD oraz Cura na Prusa Slicer, więc nie jestem pewien w czym problem. Part cooling to 2xNoctua A4X10 38%.


Jakieś pomysły?

EDIT: Mam wrażenie jakby był jakiś problem stricte z zewnętrznymi ściankami tylko. Obstawiam, że nie prędkość - 30mm/s
Załączniki
IMG_0443.JPEG
IMG_0442.JPEG
IMG_0441.JPEG
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 365

Re: Podwijające się boki wydruku

Post autor: Jarewa »

Za szybko drukujesz albo za mało chłodzisz.
bartoszeqqq
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 10
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Re: Podwijające się boki wydruku

Post autor: bartoszeqqq »

Okej, spróbuję jeszcze obniżyć prędkość w takim razie.

PS. A to, że lewa strona wygląda znośnie, a prawa już nie, na coś może wskazywać jeszcze? ;p
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 5
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 365

Re: Podwijające się boki wydruku

Post autor: Jarewa »

Tak , lewą lepiej chłodzi.
bukszpryt
Postów w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: Podwijające się boki wydruku

Post autor: bukszpryt »

Podobnie to u mnie wyglądało przed zmianą chłodzenia wydruku z jednej słabej dmuchawy fabrycznie zamontowanej w chińczyku na 2 turbinki 5015
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 10
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Re: Podwijające się boki wydruku

Post autor: bartoszeqqq »

No ja akurat mam 2x Noctua, także jakaś tam moc jest. Tym bardziej, że drukuję praktycznie tylko z PETG, gdzie nie raz drukuje się w ogóle bez nadmuchu z tego co mi wiadomo. Myślałem nad wymianą na turbiny Sunona 5015, ale wydaje mi się to stratą pieniędzy w tym przypadku.
Spróbuję jeszcze lekko podbić prędkość wentylatorów i zobaczę co z tego wyjdzie. Może dzikie kombinacje, żeby PWM jako tako działało obniżyły ich wydajność.
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 6
Posty: 507
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Podwijające się boki wydruku

Post autor: roman »

zarzuciłem w google to " Hero Me Gen 7" i jakoś w obrazkach same turbinowe wentylatorki pokazuje.

Edit: Możesz pokazać zdjęcie twojej głowicy ?
Awatar użytkownika
dekas
Postów w temacie: 5
Posty: 365
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:28
x 130

Re: Podwijające się boki wydruku

Post autor: dekas »

To nie jest problem chłodzenia.
Może przepływ, dysza? Ustawienia po zmianie?
Drukuj szybciej...
Nie po to masz dragona, mocne chłodzenie i direct by robić 30mm/s... Ograniczeniem prędkości jest u Ciebie mechanika Endera (wibracje, ghosting itp). Ale 30 chyba nie jest dla niej wyzwaniem?
Awatar użytkownika
bartoszeqqq
Postów w temacie: 10
Posty: 124
Rejestracja: 20 wrz 2022, 07:32
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: X1C-C; MK3S+; E2V2;
x 12

Re: Podwijające się boki wydruku

Post autor: bartoszeqqq »

roman pisze: 02 kwie 2023, 01:02 zarzuciłem w google to " Hero Me Gen 7" i jakoś w obrazkach same turbinowe wentylatorki pokazuje.

Edit: Możesz pokazać zdjęcie twojej głowicy ?
Zgadza się, jest przystosowany pod turbiny. Znalazłem na Cults 3D adapter - https://cults3d.com/en/3d-model/tool/40 ... o-me-gen-5, muszę tylko wydrukować jeszcze raz, bo za pierwszym razem zapomniałem o podporach i zrobiło lekkie spaghetti.
Zdjęcie w załączniku.

Zrobiłem też wydruk z nawiewem na 69% i prędkością ścian 15 mm/s. Faktycznie jest lepiej, także trzeba teraz wyższych prędkości druku z pełnym nawiewem, może będzie lepiej.
dekas pisze: 02 kwie 2023, 07:25 To nie jest problem chłodzenia.
Może przepływ, dysza? Ustawienia po zmianie?
Drukuj szybciej...
Nie po to masz dragona, mocne chłodzenie i direct by robić 30mm/s... Ograniczeniem prędkości jest u Ciebie mechanika Endera (wibracje, ghosting itp). Ale 30 chyba nie jest dla niej wyzwaniem?
Flow kalibrowałem, więc powinno być git. Z dyszą też nie powinno być problemów. Z offset tak samo dobrze ustawiony. Jeszcze muszę przelecieć ustawienia w Cura i w PS, może coś pominąłem, ale nie wydaje mi się...
Directa zmontowałem 2 czy 3 dni temu na spróbowanie czy jest różnica, w zasadzie to tylko retrakcję kalibrowałem, czy dałem 0,1, czy 1,0, jest okej i nie ma nitkowania. Prędkości faktycznie są strasznie niskie, ciągle coś tam próbuję w jakości ulepszać i jednocześnie bawię się drukarką. Celowo chciałbym wycisnąć te 60 mm/s przy druku. Aktualnie jedynie wypełnienie mam na... 40 mm/s.
Załączniki
IMG_0444.JPEG
IMG_0446.JPEG
IMG_0445.JPEG
/Bambu Lab X1-Carbon/AMS/
/Original Prusa i3 MK3S+/E3D Revo Prusa Edition/Bondtech Extruder/Bear Frame/Linear rails/
/Ender 3 V2/Dragonfly BMS/FR4/Dual Z/BMG/DD/Hero Me Gen 7/5xNoctua/Klipper@T630/
bukszpryt
Postów w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: Podwijające się boki wydruku

Post autor: bukszpryt »

dekas pisze: 02 kwie 2023, 07:25 To nie jest problem chłodzenia.
Może przepływ, dysza? Ustawienia po zmianie?
Drukuj szybciej...
Nie po to masz dragona, mocne chłodzenie i direct by robić 30mm/s... Ograniczeniem prędkości jest u Ciebie mechanika Endera (wibracje, ghosting itp). Ale 30 chyba nie jest dla niej wyzwaniem?
Nie ma co aż tak demonizować tej mechaniki. To jest 140 i 130 mm/s przy 5500 mm/s2 na klonie endera. Nie są może idealne, ale też nie chciało mi się idealnie kalibrować input shapera i PA. (tak, wiem, że jakoś zdjęcia pozostawia wiele do życzenia).
IMG_20230402_092009_895.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”