PS 2.5.2 - wymusić pociągniecie jednej ścieżki

Programy do przygotowywania modeli do druku – cięcia
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 4
Posty: 507
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: PS 2.5.2 - wymusić pociągniecie jednej ścieżki

Post autor: roman »

konradsdev1 pisze: 04 kwie 2023, 10:10 To źle sądzisz albo piszesz o SuperSlicer.
Tak, ja o SS, sorki.
konradsdev1 pisze: 04 kwie 2023, 10:10 Przy tych ustawieniach o których pisałem PrusaSlicer nakłada dokładnie 2 razy tyle co na jedną ścieżkę.
Ło! Toż to fakap, że hej.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 480
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 166
Kontakt:

Re: PS 2.5.2 - wymusić pociągniecie jednej ścieżki

Post autor: Igor »

To mam inną zagwozdkę zgodną z tematem wątku.
Mam do wydrukowania duże ilości na raz takich gżypków (na ilustracji przekrój przez oś):
Przechwytywanie.JPG
Ponieważ powierzchnia 2 jest w zasadzie najważniejszym elementem, odrzuciłem pomysł postawienia całości na stole powierzchnią 1. Żadne podpory nie dadzą mi płaskiej powierzchni 2 i ładnego jej przejścia na cylinder. Postawiłem więc gżypka tak aby sobie rósł jak w lesie. Supporty generowane przez Slicer, nawet z wycyzelowanymi parametrami, zjedzą kupę czasu i materiału.

Wydłubałem więc dodatkową "puszkę" wokół nóżki. Slicer generuje dwie ścianki albo zero. Teraz kombinuję jak zmusić SS albo PS żeby oną puszkę drukowało z jednej ścianki przy dyszy 0.4. Detect thin walls, dobieranie grubości ścianki puszki i szerokości ekstruzji, no nie udało mi się uzyskać cienkiej ścianki.
Przechwytywanie2.JPG
Puściłem na próbę detal z puszką-podporą o grubości dwóch ścianek i wyszło jak trzeba ale chciałbym (może trochę dla sportu, może żeby nie wywalać 10% materiału) ograniczyć ściankę do 1 ścieżki.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 3
Posty: 455
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 178

Re: PS 2.5.2 - wymusić pociągniecie jednej ścieżki

Post autor: konradsdev1 »

Jakbyś załączył plik .stl to by można coś więcej powiedzieć.
PrusaSlicer 2.6.0 włączonym Detect thin walls robi jeden obrys dla obiektu ze ścianą o grubości 0.45 przy ustawionym External perimeters na 0.45 mm. Działa tak samo na Classic oraz Arachne.
cylinder.png
Igor
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 2
Posty: 480
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 166
Kontakt:

Re: PS 2.5.2 - wymusić pociągniecie jednej ścieżki

Post autor: Igor »

konradsdev1 pisze: 04 kwie 2023, 14:44 External perimeters
Dzięk you. Przecież to widać w Feature view w podglądzie po pocięciu :facepalm:
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
ODPOWIEDZ

Wróć do „Slicery”