Ender 3 - Problem z temperaturami

Pajonk77
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2023, 22:10
x 1

Ender 3 - Problem z temperaturami

Post autor: Pajonk77 »

Witam serdecznie !

Moja pierwsza drukarka, tj. Ender 3, miała niedawno wypadek przy druku. Sprzęt został bez opieki, materiał odkleił się od blatu w efekcie zastałem zaklejony cały hotend.

Po wyczyszczeniu zauważyłem problem z temperaturami. Po włączeniu drukarka pokazuje 166'C na dyszy i 214'C na stole (gdzie wszystko jest zimne).
Przy próbie rozgrzania dyszy, chwilę hotend się nagrzewa po czym wyskakuje komunikat "Heating failed". Podobna sytuacja przy próbie rozgrzania stołu.

Przy okazji rozebrałem cały hotend i wstawiłem DD. Planuję zmianę termistora ale nie wiem czy to rozwiąże problem.

Pytania do was:

1)Czy jest jakiś sposób na reset drukarki (aby rozwiazać problem wyświetlanych startowo temperatur)?

2)Czy wyżej opisany problem będzie wymagał zmiany płyty głównej ?
Na aktualnej płycie jeszcze nie mierzyłem napięć bo jestem zielony jak szczypior w tej tematyce.
Załączniki
Wstępnie założony Direct Drive. Wisi solidnie.
Wstępnie założony Direct Drive. Wisi solidnie.
Komunikat wyświetlany po próbie rozgrzania dyszy używając funkcji "Preheat PLA end"
Komunikat wyświetlany po próbie rozgrzania dyszy używając funkcji "Preheat PLA end"
Komunikat wyświetlany po próbie rozgrzania stólu używając funkcji "Preheat PLA bed"
Komunikat wyświetlany po próbie rozgrzania stólu używając funkcji "Preheat PLA bed"
Temperatury po włączeniu drukarki (na zimno).
Temperatury po włączeniu drukarki (na zimno).
'Wypadek"
'Wypadek"
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1565
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 342

Re: Ender 3 - Problem z temperaturami

Post autor: Jarewa »

Zwarcie masz, odłącz wtyczki czujników z PCB jak nie zmieni się na 0 lub ujemne temperatury to znaczy ze uwalona płyta i do wymiany.
Pajonk77
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2023, 22:10
x 1

Re: Ender 3 - Problem z temperaturami

Post autor: Pajonk77 »

Płyta wstawiona od Endera 3 Pro co dołożyło trochę problemów ale to na inny post.
Poza tym problem rozwiązany. Spalona płyta wymieniona i wszystko działa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ender”