Nowa drukarka do 4000zl

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 10
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Nowa drukarka do 4000zl

Post autor: Trolinka »

Skoro DD/eSun/Sunlu/Eryone kosztują okolo setki, a Bambu kosztują.....około setki to gdzie za pół ceny? W/g mojej matematyki to to samo :P

I nie czytałeś. Pisałem że _wszystkie_ proste czyli PLA/PETG drukują się bez problemów na zwykłym nawet generic bez tuningowania.
Trudniejsze jak Nylon np. nie daję głowy bo nie testowałem innych marek, ale że są gotowe ustawienia dla ich filamentów tego typu.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Nowa drukarka do 4000zl

Post autor: mcxmcx »

Proszę, dokładnie połowa ceny £11 przy zakupie 10szt vs £22
https://www.box.co.uk/3d-printer-filament
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
bullseye
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2019, 19:54

Re: Nowa drukarka do 4000zl

Post autor: bullseye »

Hej, pytam o drukarke a nie filamenty :D na to przyjdzie pora po wymianie drukarki ewentualnie ;)
bullseye
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2019, 19:54

Re: Nowa drukarka do 4000zl

Post autor: bullseye »

Doczytalem ze p1p ma klejone osi X i Y i nie ma tam lozysk wiec jest bardziej jednorazowa :(
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 10
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Nowa drukarka do 4000zl

Post autor: Trolinka »

mcxmcx pisze: 09 kwie 2023, 07:44 Proszę, dokładnie połowa ceny £11 przy zakupie 10szt vs £22
https://www.box.co.uk/3d-printer-filament
Fajnie fajnie, ale po primo brak wysyłki poza .uk po secondo niektórzy kupują filament _sztukę_ i przez pół roku używają a nie po 10kg hurtem od razu :P
bullseye pisze: 09 kwie 2023, 08:56 Hej, pytam o drukarke a nie filamenty :D na to przyjdzie pora po wymianie drukarki ewentualnie ;)
Oj też pytasz :> Są drukarki które używają tylko i wyłącznie swoich filamentów w sporej cenie :P Jak kupuje auto to mnie interesuje czy przepala wodór/prąd/benzyne/inne i ile mnie to będzie kosztowało :> A używanie gotowych filamentów od producenta drukarki eg. Prusa/Bambu też ma plusy, bo firma ma do nich dokładniejsze profile gotowe. W bambu nawet rfid tagi i ams śledzi ile filamentu zużyte z danej szpuli etc.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
bullseye
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2019, 19:54

Re: Nowa drukarka do 4000zl

Post autor: bullseye »

Widze ze walki sa nie wymiane, a wycieraja sie po paru miesiacach :( slabo
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 10
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Nowa drukarka do 4000zl

Post autor: Trolinka »

bullseye pisze: 09 kwie 2023, 12:05 Widze ze walki sa nie wymiane, a wycieraja sie po paru miesiacach :( slabo
Tego to nikt nie wie jeszcze. Nikomu się nie "wytarły" ani nie "zardzewiały". Najstarsze modele są z 2020 roku. Ile pręty wytrzymują i jak wygląda ich wymiana to można wróć z fusów na razie :P
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
bullseye
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 55
Rejestracja: 16 gru 2019, 19:54

Re: Nowa drukarka do 4000zl

Post autor: bullseye »

Czytam opinie ze po 300-1000h pracy walki sie wycieraja i spada mocno jakosc druku (bo jak zaznaczam brak lozysk). Dosc malo :(
marcin86
Postów w temacie: 1
Posty: 99
Rejestracja: 13 sie 2022, 15:45
Drukarka: AI3MS,direct,klipper
x 14

Re: Nowa drukarka do 4000zl

Post autor: marcin86 »

bullseye pisze: 09 kwie 2023, 10:28 Doczytalem ze p1p ma klejone osi X i Y i nie ma tam lozysk wiec jest bardziej jednorazowa :(
X1C nie ma? Tam też łożyska są chyba tylko ślizgowe. Wiem, że P1P nie ma łożysk w Z.
Generalnie te drukarki na pierwszy rzut oka wydają sie jakos słabiej wykonane niż to do czego się przyzwyczaiłem. Jednak po kilku miesiącach modyfikowania, dokupowania części które podwoiły wartość chinskiej drukarki kupiłem P1P i nie żałuję bo teraz zajmuję się wyłącznie projektowaniem elementów do druku a nie elementów do modyfikacji drukarki:) Nie mówię, że nie była to ciekawa i pouczająca zabawa. Widziałem ze ludzie używają ich do druków 24/h w printfarmach więc z moimi przebiegami nawet po kilku latach jak będę ją odprzedawał to pewnie będzie w super stanie.
Gdybym jednak kupował drukarkę do zabawy, poszedłbym w Pruse.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 10
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Nowa drukarka do 4000zl

Post autor: Trolinka »

bullseye pisze: 09 kwie 2023, 12:33 Czytam opinie ze po 300-1000h pracy walki sie wycieraja i spada mocno jakosc druku (bo jak zaznaczam brak lozysk). Dosc malo :(
Nie wiem jakie źródło tych relewacji. Ale na oficjalnym community 0 null zgłoszeń że ktoś miał problem z prętami. Ja mam 900h przepracowane i nic się kompletnie nie dzieje. A widziałem już ludzi 5k przepracowanych godzin i....dokupują następne sztuki bo zadowoleni.

Ile to faktycznie przepracuje czy 3 lata, czy 5 lat czy 10 nikt nie ma pojęcia. Jak pisałem na początku, chcesz mieć 95% pewności weź sobie Prusę, chcesz nowoczesną szybką technologię weź sobie Bambu.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”