Creality K1 i K1 Max

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: kapi »

odświeżając watek - ktoś posiada K1 / max ? jakie wrażenia ? jakie poprawki już wchodzą ?
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 3
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: olderman »

Od wtorku jestem posiadaczem Creality K1C poprawionej wersji K1. Jak dla mnie to zautomatyzowana torpeda tym bardziej ze ma wbudowana kamerę i można siedzieć prrzy kompie i podgladac co robi a w razie draki zareagować. Bez problemu zrobiłem juz trzy wydruki ostatni na 200 przy 0,2 i wyszło świetnie. Z moich pomiarów wynika że głosnośc utrzymuje sie na poziomie 40-50 dB pomimo że pracuja trzy wentylatory więc raczej przy łóżku bym jej nie stawiał. Gómowe nózki dobrze tłumia drgania niewiele przenosząc na element na którym stoi. Zeby cos więcej powiedziec to musze sie z nia bardziej zaprzyjażnić.
Tengrom
Creality K1C
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 2
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Janek_Porzycz »

Jak cos.to ja mam maxa. Jak dla mnie jest super ;)
U mnie z poprawek to usztywnienie bowdenu (90 stopni zakret po lagodnym luku) w miejscu wejscia w ekstruder i klipsy do niego.



Fajna drukarka.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 1
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: roman »

Mnie ciekawi jak sprzęt sobie radzi z kompensacją wibracji oraz artefaktami VFA
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: panWiadr0 »

A mnie, gdzie i w jakim celu zapisywane są modele puszczane na druakrke. Kradzież intelektualna by the communists in.. 3...2...1...
Awatar użytkownika
Janek_Porzycz
Postów w temacie: 2
Posty: 743
Rejestracja: 26 wrz 2019, 22:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: K1 Max, Ender 3 V3SE
x 491

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Janek_Porzycz »

panWiadr0 pisze: 08 lut 2024, 22:10 A mnie, gdzie i w jakim celu zapisywane są modele puszczane na druakrke. Kradzież intelektualna by the communists in.. 3...2...1...
Ej ale nie trzeba puszczac przez chmure ;>
Roon7
Postów w temacie: 2
Posty: 65
Rejestracja: 20 lis 2023, 21:46
x 9

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Roon7 »

panWiadr0 pisze: 08 lut 2024, 22:10 A mnie, gdzie i w jakim celu zapisywane są modele puszczane na druakrke. Kradzież intelektualna by the communists in.. 3...2...1...
Podobnie jest chyba w u wielu producentów w tym wielbionemu Bambu.
Puki co jak kolega wyżej napisał, nie ma przymusu.

Takie "projekciki" to raczej nikomu po co, jak ktoś się tym bardzo przejmuje to powinien się zastanowić ile śladu cyfrowego zostawia, i zrezygnować z wszelkiej elektroniki.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Jarewa »

Roon7 pisze: 08 lut 2024, 22:37 jak ktoś się tym bardzo przejmuje to powinien się zastanowić ile śladu cyfrowego zostawia, i zrezygnować z wszelkiej elektroniki.
Akurat powiedziałeś to człowiekowi gdzie internet ma tak zabezpieczony że nie prześliźnie się mysz z reklamą o innym syfie nie wspomnę.
panWiadr0
Roon7
Postów w temacie: 2
Posty: 65
Rejestracja: 20 lis 2023, 21:46
x 9

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Roon7 »

Tak, pytanie, ile jest takich świadomych, zresztą nie chodzi o to co do nas trafia, ale, co wysyłamy.
Świat się zmienił, ot spacerując po parku też zostawiamy ślad cyfrowy w postaci nagrań z kamer miejskich. Transakcje bankowe, płatności kartą z pełną lokalizacją i bezproblemowym profilowaniem upodobań, rutyn itd., itd.
Ludzie nie zdają sobie sprawy, ale "Big data" wie lepiej od nich kiedy i co zrobią.
Wydruki przez chmurę to przy tym wszystkim piccolo.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8947
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: dziobu »

[OT]
Roon7 pisze: 09 lut 2024, 23:44Wydruki przez chmurę to przy tym wszystkim piccolo.
Drukujesz obudowę do nowego ajfona który będzie miał premierę za miesiąc. Robisz to żeby popatrzeć, przymierzyć, dotknąć, itp. No po to po co się robi wydruki prototypów.
Jeśli przepuścisz to przez chmurę to z gcodu można bez większych problemów odtworzyć co drukujesz i komuś pośredniemu może zależeć na tym żeby wiedzieć przed innymi jaki to ma kształt, jaki ekran, ile obiektywów... i co pokażesz na szumnej premierze za miesiąc.

Ot, przykład pierwszy z brzegu.
Dla jednego to nie istotne, ale drugiego boli że podróbki w nowej stylistyce pojawiają się na alibabie równo z lokalnym produktem. Takie mamy czasy.
Zresztą dotyczy to każdego projektu "w chmurze" - tak na prawdę polega się tylko na zaufaniu do dostawcy rozwiązania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”