Strona 1 z 1

Creality K1 i K1 Max

: 09 kwie 2023, 15:24
autor: Setaarius

Re: Creality K1 i K1 Max

: 09 kwie 2023, 16:22
autor: Trolinka
No fajna fajna :> Sklonowane bambu (ikony te same nawet). Seryjnie jakieś CHT bo większy flow i deko większy stół. Cena lepsza no ale to nie posiada AMS w komplecie, a to jest niezły killer. Teraz poczekać z pół roku albo rok jak pierwsi podrukują jak to w praktyce działa.

Re: Creality K1 i K1 Max

: 09 kwie 2023, 16:27
autor: dziobu
Z tym sklonowaniem to może się okazać że będzie jak z żywicówkami - niby różne firmy, niby różne możliwości a pod maską sprzęt, firmware i slicer z tej samej firmy.

Re: Creality K1 i K1 Max

: 09 kwie 2023, 16:32
autor: Trolinka
No to w końcu china :> Tam wszyscy jak jedna rodzina :P
Ważne że będzie tego więcej, pójdą następni, ktoś będzie chciał przed szereg wyjść i coś jeszcze wymyśleć. Ruszy się rynek :>

Re: Creality K1 i K1 Max

: 09 kwie 2023, 16:46
autor: Setaarius
Dokładnie, teraz czekać na kroki Elegoo, Anycubic itd...

Re: Creality K1 i K1 Max

: 09 kwie 2023, 19:07
autor: Raven
No to chyba wreszcie znalazłem potencjalnego kandydata na następcę swojego deko wysłużonego endera 3 :)

Re: Creality K1 i K1 Max

: 09 kwie 2023, 21:19
autor: Setaarius
Tutaj podsumowanie konferencji.

https://www.creality.com/blog/creality- ... header_1.1


Ciekawi mnie Creality Nebula Pad + AI LiDAR.

Może zastąpi Sonic Pad, czy raczej będzie oferowany równolegle... Ciekawe pod jakie drukarki będzie można go podłączyć?

Re: Creality K1 i K1 Max

: 09 kwie 2023, 22:14
autor: Rozarh
Ciekawe, czy z AMS będą współpracować? :)
Jak klony to powinny...

Re: Creality K1 i K1 Max

: 10 kwie 2023, 09:33
autor: Trolinka
Najważniejsze to umieć w marketing :>
600mm/s print speed! Allways print at full speed!
A maciupkim druczkiem że ledwo widać:
k1.PNG
I to pod warunkiem:
k1.2.PNG

Re: Creality K1 i K1 Max

: 10 kwie 2023, 19:34
autor: dziobu
Jeździć po sobie możecie w - specjalnie w tym celu - wydzielonym temacie: viewtopic.php?p=152731#p152731

Re: Creality K1 i K1 Max

: 10 kwie 2023, 21:55
autor: Setaarius
Zastanawiam się czy w związku z dość dobrymi cenami Creality K1 można spodziewać się promocji na Bambusy...

Re: Creality K1 i K1 Max

: 10 kwie 2023, 22:06
autor: dziobu
Może poczekajcie najpierw aż to trafi do ludzi. Przecież jeszcze nie wiadomo jak toto drukuje...

Re: Creality K1 i K1 Max

: 11 kwie 2023, 00:31
autor: RevanitaPL
Setaarius pisze: 10 kwie 2023, 21:55 Zastanawiam się czy w związku z dość dobrymi cenami Creality K1 można spodziewać się promocji na Bambusy...
Wątpię, myślę że będą trzymać ceny jak Prusy.

Re: Creality K1 i K1 Max

: 11 kwie 2023, 07:46
autor: Raven
dziobu pisze: 10 kwie 2023, 22:06 Może poczekajcie najpierw aż to trafi do ludzi. Przecież jeszcze nie wiadomo jak toto drukuje...
:D Już ją miałem "koszyku", ale doszedłem do tego samego wniosku. Eeeech....to kupowanie "oczami" :D :D :D

Re: Creality K1 i K1 Max

: 11 kwie 2023, 11:03
autor: Jarewa
No ale jak nie ty to kto będzie tym pierwszym :)

Re: Creality K1 i K1 Max

: 02 maja 2023, 00:16
autor: RevanitaPL
https://www.youtube.com/watch?v=XLI6hlr ... TN7dlcyYF8

Dość ciekawy filmik, prezentujący moim zdaniem to, że Creality pozostaje w swoim żywiole, wypuszczając produkt, który optymistycznie mogę nazwać, gotowym produktem, do samodzielnego ulepszenia :D

Re: Creality K1 i K1 Max

: 11 maja 2023, 23:45
autor: mcxmcx
No, jest już preorder.

Wygląda że ogarneli większość problemów, pattzac n to co pokazują na YouTube, co najciekawsze wysyłka z PL.

Re: Creality K1 i K1 Max

: 12 maja 2023, 17:30
autor: rafly
No ale to nie będzie w cenie bambusa przecież wiec musi być jeszcze bardziej oszczędnie.

Re: Creality K1 i K1 Max

: 12 maja 2023, 22:45
autor: Raven
Ja sobie pooglądałem, poczytałem i mi K1 "przeszło". Ładne, szybkie, ale bałbym się w tym dłubać, a lubię :)

Re: Creality K1 i K1 Max

: 15 maja 2023, 10:20
autor: RevanitaPL
Raven pisze: 12 maja 2023, 22:45 Ja sobie pooglądałem, poczytałem i mi K1 "przeszło". Ładne, szybkie, ale bałbym się w tym dłubać, a lubię :)
No właśnie dlatego moim zdaniem K1 jest dość ciekawym produktem.
Wykonanie takie jak przy Creality, ale jednocześnie, "zainspirowane" tak mało modyfikowalnym Bambusem.
Ciekawy jestem tego co społeczność Creality wykombinuje przy tej drukarce, w ciągu całego roku :)

Re: Creality K1 i K1 Max

: 08 lut 2024, 13:13
autor: kapi
odświeżając watek - ktoś posiada K1 / max ? jakie wrażenia ? jakie poprawki już wchodzą ?

Re: Creality K1 i K1 Max

: 08 lut 2024, 17:58
autor: olderman
Od wtorku jestem posiadaczem Creality K1C poprawionej wersji K1. Jak dla mnie to zautomatyzowana torpeda tym bardziej ze ma wbudowana kamerę i można siedzieć prrzy kompie i podgladac co robi a w razie draki zareagować. Bez problemu zrobiłem juz trzy wydruki ostatni na 200 przy 0,2 i wyszło świetnie. Z moich pomiarów wynika że głosnośc utrzymuje sie na poziomie 40-50 dB pomimo że pracuja trzy wentylatory więc raczej przy łóżku bym jej nie stawiał. Gómowe nózki dobrze tłumia drgania niewiele przenosząc na element na którym stoi. Zeby cos więcej powiedziec to musze sie z nia bardziej zaprzyjażnić.

Re: Creality K1 i K1 Max

: 08 lut 2024, 20:59
autor: Janek_Porzycz
Jak cos.to ja mam maxa. Jak dla mnie jest super ;)
U mnie z poprawek to usztywnienie bowdenu (90 stopni zakret po lagodnym luku) w miejscu wejscia w ekstruder i klipsy do niego.



Fajna drukarka.

Re: Creality K1 i K1 Max

: 08 lut 2024, 21:51
autor: roman
Mnie ciekawi jak sprzęt sobie radzi z kompensacją wibracji oraz artefaktami VFA

Re: Creality K1 i K1 Max

: 08 lut 2024, 22:10
autor: panWiadr0
A mnie, gdzie i w jakim celu zapisywane są modele puszczane na druakrke. Kradzież intelektualna by the communists in.. 3...2...1...

Re: Creality K1 i K1 Max

: 08 lut 2024, 22:13
autor: Janek_Porzycz
panWiadr0 pisze: 08 lut 2024, 22:10 A mnie, gdzie i w jakim celu zapisywane są modele puszczane na druakrke. Kradzież intelektualna by the communists in.. 3...2...1...
Ej ale nie trzeba puszczac przez chmure ;>

Re: Creality K1 i K1 Max

: 08 lut 2024, 22:37
autor: Roon7
panWiadr0 pisze: 08 lut 2024, 22:10 A mnie, gdzie i w jakim celu zapisywane są modele puszczane na druakrke. Kradzież intelektualna by the communists in.. 3...2...1...
Podobnie jest chyba w u wielu producentów w tym wielbionemu Bambu.
Puki co jak kolega wyżej napisał, nie ma przymusu.

Takie "projekciki" to raczej nikomu po co, jak ktoś się tym bardzo przejmuje to powinien się zastanowić ile śladu cyfrowego zostawia, i zrezygnować z wszelkiej elektroniki.

Re: Creality K1 i K1 Max

: 08 lut 2024, 22:49
autor: Jarewa
Roon7 pisze: 08 lut 2024, 22:37 jak ktoś się tym bardzo przejmuje to powinien się zastanowić ile śladu cyfrowego zostawia, i zrezygnować z wszelkiej elektroniki.
Akurat powiedziałeś to człowiekowi gdzie internet ma tak zabezpieczony że nie prześliźnie się mysz z reklamą o innym syfie nie wspomnę.

Re: Creality K1 i K1 Max

: 09 lut 2024, 23:44
autor: Roon7
Tak, pytanie, ile jest takich świadomych, zresztą nie chodzi o to co do nas trafia, ale, co wysyłamy.
Świat się zmienił, ot spacerując po parku też zostawiamy ślad cyfrowy w postaci nagrań z kamer miejskich. Transakcje bankowe, płatności kartą z pełną lokalizacją i bezproblemowym profilowaniem upodobań, rutyn itd., itd.
Ludzie nie zdają sobie sprawy, ale "Big data" wie lepiej od nich kiedy i co zrobią.
Wydruki przez chmurę to przy tym wszystkim piccolo.

Re: Creality K1 i K1 Max

: 10 lut 2024, 00:11
autor: dziobu
[OT]
Roon7 pisze: 09 lut 2024, 23:44Wydruki przez chmurę to przy tym wszystkim piccolo.
Drukujesz obudowę do nowego ajfona który będzie miał premierę za miesiąc. Robisz to żeby popatrzeć, przymierzyć, dotknąć, itp. No po to po co się robi wydruki prototypów.
Jeśli przepuścisz to przez chmurę to z gcodu można bez większych problemów odtworzyć co drukujesz i komuś pośredniemu może zależeć na tym żeby wiedzieć przed innymi jaki to ma kształt, jaki ekran, ile obiektywów... i co pokażesz na szumnej premierze za miesiąc.

Ot, przykład pierwszy z brzegu.
Dla jednego to nie istotne, ale drugiego boli że podróbki w nowej stylistyce pojawiają się na alibabie równo z lokalnym produktem. Takie mamy czasy.
Zresztą dotyczy to każdego projektu "w chmurze" - tak na prawdę polega się tylko na zaufaniu do dostawcy rozwiązania.

Re: Creality K1 i K1 Max

: 10 lut 2024, 10:37
autor: olderman
Rozwiązania "chmurowe" jednym pasuja innym nie , fakt że mnie sie to nie podoba. Jak wielu mam LAN po kablu oraz WIFI i powinna być mozliwość pracy komputer - drukarka bez "wychodzenia" poza siec domową. Najbardziej jednak wkurza wciskanie reklam produktow, czy niepotrzebnych obrazków wymuszjac konieczności wykonania określobych działań by przez nie przebrnąc.

Re: Creality K1 i K1 Max

: 10 lut 2024, 11:13
autor: Jarewa
Bo jedni drukują katungi pobrane z serwisów 3D dlatego im to lotto, a drudzy drukują własne projekty które nie są udostępnianie bo na sprzedaż, choć jest jeszcze trzecia grupa farmy zarobkowe i też oni nie powinni korzystać z "chmur" bo mogą popaść w odszkodowania i to dość spore.

Re: Creality K1 i K1 Max

: 20 lut 2024, 20:29
autor: Tengrom
Nie da się na niej drukować TPU z creality. Rosa 96TPU da się ale musi być podawane nie przez rurkę ale z góry bezpośrednio . Ticket jest wystawiony w ich suporcie jeszcze nie rozwiązali. Po za tym trzeba od razu wydrukować https://www.printables.com/pl/model/615 ... rs-upgrade bo sie wyginaja przy napinaniu oraz https://www.printables.com/pl/model/681 ... ts/1492858 aby leveling poprawnie zrobić bo jest krzywa mega.
Po za tym po przejściu z zortraxa m200 to jest niebo a ziemia prędkość , łatwość wydruku i możliwości mega.

Re: Creality K1 i K1 Max

: 20 lut 2024, 22:44
autor: TDI-CAD
Zanim zaczniemy podkładać podkładki proponuję zapoznać się z instrukcją:

Re: Creality K1 i K1 Max

: 21 lut 2024, 09:25
autor: kapi
TDI-CAD pisze: 20 lut 2024, 22:44 Zanim zaczniemy podkładać podkładki proponuję zapoznać się z instrukcją:
oczywiste że to powinien być początek, jednakże nałożenie paska na 2 rolki z naciągiem graniczy z cudem - a samej zębatki nie jesteś w stanie odkręcić bo robaczki są zasłonięte.
wywierciłem mały otwór by wejść z kluczem "od zewnątrz" ale robaki są tak "dowalone" że szkoda klucz łamać... ot taki montaż. ( po zdjęciu bocznej osłony, w czarnym plastiku podstawy)
jak nałożysz pasek i następnie nałożysz go na rolkę silnika to nie ma bata by przednie śruby się nie przestawiły.

po tych wszystkich zabiegach, uzyskałem 0,27mm różnicy na stole 300x300

Re: Creality K1 i K1 Max

: 21 lut 2024, 18:25
autor: Tengrom
A i jeszcze trzeba jeszcze wyczyścić i posmarować prowadnice .
Tutaj fajny filmik choc po niemiecku

No to taka drukarka odwrotność Prusy, Creality dostajesz złożoną i nawet drukuje spoko, ale jak cie denerwują szczegóły to i tak musisz ja rozłożyć i złożyć jeszcze raz .

Re: Creality K1 i K1 Max

: 02 mar 2024, 19:23
autor: TDI-CAD
Są już gdzieś dostępne płyty teksturowane do K1C z silikonowym czyścikiem?
Jakaś posucha, dysze trzeba zamawiać do K1C w przedsprzedaży z wysyłką 15 marca, pewnie na początku kwietnia przyjdą.

Re: Creality K1 i K1 Max

: 05 mar 2024, 12:29
autor: olderman
TDI-CAD pisze: 02 mar 2024, 19:23 Są już gdzieś dostępne płyty teksturowane do K1C z silikonowym czyścikiem?
Jakaś posucha, dysze trzeba zamawiać do K1C w przedsprzedaży z wysyłką 15 marca, pewnie na początku kwietnia przyjdą.
Sam byłbym zainteresowany bo nie wiadomo jak długo oryginalna bedzie tak ładnie trzymac. :)

Re: Creality K1 i K1 Max

: 05 mar 2024, 12:40
autor: TDI-CAD
Pisałem do sklepu creality EU ale odbiło mi email, że nie doszedł. Płyta "A" trzyma ok, ale jak ją grzeję do 100C dla ABS to się powierzchnia odkształca i trochę szkoda ją tak traktować. Płyta "B" wygląda na typową teksturowaną z napylonym PEI. Używam podobnej w innej drukarce i tam 110C nie robi na niej wrażenia. Kupiłem płytę "B" do K1 ale na niej nie ma czyścika i nie wiem czy się coś nie pokiełbasi przy procedurze startowej.

Re: Creality K1 i K1 Max

: 05 mar 2024, 13:24
autor: kapi
TDI-CAD pisze: 02 mar 2024, 19:23 Jakaś posucha, dysze trzeba zamawiać do K1C w przedsprzedaży z wysyłką 15 marca, pewnie na początku kwietnia przyjdą.
jeśli padnie ta co przyszła z maszyną, bede celować w MicroSwiss

Re: Creality K1 i K1 Max

: 26 mar 2024, 20:23
autor: TDI-CAD
Po kolejnym cloggu zintegrowanej dyszy postanowiłem się temu przyjrzeć. Na pierwszy rzut oka to wentylator nie bardzo ma jak chłodzić radiator. Nie ma tam miejsca na poprawny przepływ powietrza. Powierciłem 2 otwory w radiatorze i zaokrągliłem dremelem wewnętrzne krawędzie, tak aby powietrze lepiej opływało radiator. Zacząłem składać wszystko razem i zostały mi 2 sprężynki Di3,7 Lo12mm. I za cholerę nie mogę ich nigdzie dopasować. Jakby ktoś widział u siebie gdzie to siedzi?
20240326_200346.jpg
A takk przy okazji znalazłem jak powinien wyglądać radiator aby był dobrze chłodzony:
https://wiki.creality.com/en/k1-flagshi ... eplacement

Re: Creality K1 i K1 Max

: 26 mar 2024, 23:07
autor: milu_
To wygląda na sprężyny dociskające głowicę do łożyska. Sprężyny wchodzą w te większe otwory w mocowaniu. Nie sugeruj się zaznaczeniami bo to zdjęcie z czyjejś przeróbki z printables.
img_20240325_133255.webp
Źródło: https://www.printables.com/model/817638 ... prings-ten

Re: Creality K1 i K1 Max

: 27 mar 2024, 20:23
autor: TDI-CAD
OK, dzięki,
Pasują w te otworki:
k1c springs.png

Re: Creality K1 i K1 Max

: 28 mar 2024, 13:28
autor: kapi
TDI-CAD pisze: 27 mar 2024, 20:23 OK, dzięki,
Pasują w te otworki:
k1c springs.png
Nie zakładaj ich. One zwiększają drgania. Pod kliperem input shaper to udowodnił.