Creality K1 i K1 Max

Nowości i informacje ze świata druku 3D.
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 3
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: olderman »

Rozwiązania "chmurowe" jednym pasuja innym nie , fakt że mnie sie to nie podoba. Jak wielu mam LAN po kablu oraz WIFI i powinna być mozliwość pracy komputer - drukarka bez "wychodzenia" poza siec domową. Najbardziej jednak wkurza wciskanie reklam produktow, czy niepotrzebnych obrazków wymuszjac konieczności wykonania określobych działań by przez nie przebrnąc.
Creality K1C
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1602
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 369

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Jarewa »

Bo jedni drukują katungi pobrane z serwisów 3D dlatego im to lotto, a drudzy drukują własne projekty które nie są udostępnianie bo na sprzedaż, choć jest jeszcze trzecia grupa farmy zarobkowe i też oni nie powinni korzystać z "chmur" bo mogą popaść w odszkodowania i to dość spore.
Awatar użytkownika
Tengrom
Postów w temacie: 2
Posty: 124
Rejestracja: 30 paź 2020, 13:35
Drukarka: m200, Creality K1
x 127

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Tengrom »

Nie da się na niej drukować TPU z creality. Rosa 96TPU da się ale musi być podawane nie przez rurkę ale z góry bezpośrednio . Ticket jest wystawiony w ich suporcie jeszcze nie rozwiązali. Po za tym trzeba od razu wydrukować https://www.printables.com/pl/model/615 ... rs-upgrade bo sie wyginaja przy napinaniu oraz https://www.printables.com/pl/model/681 ... ts/1492858 aby leveling poprawnie zrobić bo jest krzywa mega.
Po za tym po przejściu z zortraxa m200 to jest niebo a ziemia prędkość , łatwość wydruku i możliwości mega.
Zortrax M200
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 5
Posty: 1547
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 569

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: TDI-CAD »

Zanim zaczniemy podkładać podkładki proponuję zapoznać się z instrukcją:
kapi
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: kapi »

TDI-CAD pisze: 20 lut 2024, 22:44 Zanim zaczniemy podkładać podkładki proponuję zapoznać się z instrukcją:
oczywiste że to powinien być początek, jednakże nałożenie paska na 2 rolki z naciągiem graniczy z cudem - a samej zębatki nie jesteś w stanie odkręcić bo robaczki są zasłonięte.
wywierciłem mały otwór by wejść z kluczem "od zewnątrz" ale robaki są tak "dowalone" że szkoda klucz łamać... ot taki montaż. ( po zdjęciu bocznej osłony, w czarnym plastiku podstawy)
jak nałożysz pasek i następnie nałożysz go na rolkę silnika to nie ma bata by przednie śruby się nie przestawiły.

po tych wszystkich zabiegach, uzyskałem 0,27mm różnicy na stole 300x300
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
Tengrom
Postów w temacie: 2
Posty: 124
Rejestracja: 30 paź 2020, 13:35
Drukarka: m200, Creality K1
x 127

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Tengrom »

A i jeszcze trzeba jeszcze wyczyścić i posmarować prowadnice .
Tutaj fajny filmik choc po niemiecku

No to taka drukarka odwrotność Prusy, Creality dostajesz złożoną i nawet drukuje spoko, ale jak cie denerwują szczegóły to i tak musisz ja rozłożyć i złożyć jeszcze raz .
Zortrax M200
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 5
Posty: 1547
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 569

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: TDI-CAD »

Są już gdzieś dostępne płyty teksturowane do K1C z silikonowym czyścikiem?
Jakaś posucha, dysze trzeba zamawiać do K1C w przedsprzedaży z wysyłką 15 marca, pewnie na początku kwietnia przyjdą.
Awatar użytkownika
olderman
Postów w temacie: 3
Posty: 121
Rejestracja: 18 sie 2018, 16:37
Lokalizacja: Mikołów
Drukarka: Creality K1C
x 18

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: olderman »

TDI-CAD pisze: 02 mar 2024, 19:23 Są już gdzieś dostępne płyty teksturowane do K1C z silikonowym czyścikiem?
Jakaś posucha, dysze trzeba zamawiać do K1C w przedsprzedaży z wysyłką 15 marca, pewnie na początku kwietnia przyjdą.
Sam byłbym zainteresowany bo nie wiadomo jak długo oryginalna bedzie tak ładnie trzymac. :)
Creality K1C
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 5
Posty: 1547
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 569

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: TDI-CAD »

Pisałem do sklepu creality EU ale odbiło mi email, że nie doszedł. Płyta "A" trzyma ok, ale jak ją grzeję do 100C dla ABS to się powierzchnia odkształca i trochę szkoda ją tak traktować. Płyta "B" wygląda na typową teksturowaną z napylonym PEI. Używam podobnej w innej drukarce i tam 110C nie robi na niej wrażenia. Kupiłem płytę "B" do K1 ale na niej nie ma czyścika i nie wiem czy się coś nie pokiełbasi przy procedurze startowej.
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: kapi »

TDI-CAD pisze: 02 mar 2024, 19:23 Jakaś posucha, dysze trzeba zamawiać do K1C w przedsprzedaży z wysyłką 15 marca, pewnie na początku kwietnia przyjdą.
jeśli padnie ta co przyszła z maszyną, bede celować w MicroSwiss
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
ODPOWIEDZ

Wróć do „Newsy”