Creality K1 i K1 Max i, a jakże - BAMBU!

Tu przenosimy offtop
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 6
Posty: 227
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Creality K1 i K1 Max i, a jakże - BAMBU!

Post autor: RevanitaPL »

Offtop wydzielony stąd: viewtopic.php?t=9846


Czyli podsumowując:
Creality wypuszcza klona Bambusa
Pierwsze modele dochodzą do użytkowników
QC Creality w pełnej krasie, drukarki działają tak jak działa większosć produktów Creality
To wszystko wina Bambu, że nie otworzyli się na Open-Source XD

Pożyjemy, zobaczymy, jednak zdecydowanie mam wrażenie że Bambusa przez następny rok nic nie pobije.
mcxmcx
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 793
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: majek »

RevanitaPL pisze: 10 kwie 2023, 14:26 Creality wypuszcza klona Bambusa
Trochę Cię poniosło. Corexy jak i zamknięta obudowa to nic unikalnego, żeby kolejną drukarkę, która to wykorzystuje zaraz nazywać 'klonem'. Zaraz wszyscy zaczną Vorona nazywać klonem Bambu, bo ma wygląd kostki i taką samą kinematykę. I o zgrozo, też potrafi szybko drukować. I nie ważne, że był przed Bambu :D

Jedyne co Bambu zrobiło, to obudowaną drukarkę corexy wyprodukowało TANIEJ (co ma swoje konsekwencje w budowie i serwisowalności) i dodali do swojego softu kilka przydatnych rzeczy, żeby zrobić z tego pudło dla idiotów. Tylko tyle i aż tyle. Widać rynek hobbystów grzebaczy się już nasycił i trzeba zrobić produkt dla mas, i to akurat im się udało.

Jeżeli Creality (czy komuś innemu) uda się również zrobić sprzęt dla idiotów, to fajnie, ale nadal wątpię, żeby dało się to nazywać 'klonami'.
dziobu, konradsdev1, Adinfo
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 13
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Trolinka »

Ale to nie że następna kostka nic odkrywczego. Ikony są skopiowane, aux fan jak żywcem wyjęty, no widać silną inspirację stąd opinie że cłon :P
Ale widać inwencji własnej też trochę, np. paski ciągnące kartkę są blisko siebie a nie oddalone co niby w/g best practics jest lepsze bo mniejsze siły skręcające działają na nią.

Tak czy siak przecież to nic złego, niech kopiują wszyscy i dodają coś od siebie. Ten da inne silniki, ten inne mocowanie, a następny lepszy soft itd. Ktoś zrobili lepiej, ktoś inny gorzej. Nie będzie jednej next-gen, tylko 10 różnych i w to nam graj. Konkurencja i rozwój! My na tym skorzystamy :>

PS. Nawet Bambu się cieszy https://blog.bambulab.com/let-the-arms-race-begin/
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1595
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 365

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Jarewa »

Trolinka pisze: 10 kwie 2023, 15:31 Ale to nie że następna kostka nic odkrywczego. Ikony są skopiowane, aux fan jak żywcem wyjęty, no widać silną inspirację stąd opinie że cłon :P

Bardzo przepraszam ale te chłodzenie było już od dawna widziane w voronie, wiec jakbym miał mówić prawdę to bardziej bambu skopiował pomysł niż ktoś inny.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 13
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Trolinka »

A to zwracam honor :> Jakoś tego nigdy nie zauważyłem w drukowanych kawałkach :>
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 793
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: majek »

To chłodzenie jest standardem w VzBocie:

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=eqtdrD4zEO4
No i projekt jest dostępny: https://grabcad.com/library/rscs-for-vzbot-1

Co do artykułu, to ja odnoszę wrażenie, że tam nacisk jest jednak położony na to, że się napracowali, sporo rzeczy opatentowali i tak naprawdę ostrzegają konkurencję:
Bambu will not only use legal weapons in Europe and America but also in China against copycats
Czyli takie 'sukcesów życzę' ze złośliwym uśmieszkiem, że jak tylko będą mogli wsadzić komuś patyk w szprychy, to na pewno to zrobią.

I znowu wątek się zjechał w kierunku plastikowego pudła na B z mnóstwem skopiowanych od innych rozwiązań ;)
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2023, 16:39 przez majek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 6
Posty: 227
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: RevanitaPL »

majek pisze: 10 kwie 2023, 15:05
RevanitaPL pisze: 10 kwie 2023, 14:26 Creality wypuszcza klona Bambusa
Trochę Cię poniosło. Corexy jak i zamknięta obudowa to nic unikalnego, żeby kolejną drukarkę, która to wykorzystuje zaraz nazywać 'klonem'. Zaraz wszyscy zaczną Vorona nazywać klonem Bambu, bo ma wygląd kostki i taką samą kinematykę. I o zgrozo, też potrafi szybko drukować. I nie ważne, że był przed Bambu :D

Jedyne co Bambu zrobiło, to obudowaną drukarkę corexy wyprodukowało TANIEJ (co ma swoje konsekwencje w budowie i serwisowalności) i dodali do swojego softu kilka przydatnych rzeczy, żeby zrobić z tego pudło dla idiotów. Tylko tyle i aż tyle. Widać rynek hobbystów grzebaczy się już nasycił i trzeba zrobić produkt dla mas, i to akurat im się udało.

Jeżeli Creality (czy komuś innemu) uda się również zrobić sprzęt dla idiotów, to fajnie, ale nadal wątpię, żeby dało się to nazywać 'klonami'.
Mój post był z natury raczej oczywiwiście prześmiewczy, ale się zgadzam że większość rozwiązań znajdziemy w innych drukarkach, jednak jak to zgrabnie ująłeś, zrobił to taniej i bez zabawy w składanie :D
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 6
Posty: 227
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: RevanitaPL »

majek pisze: 10 kwie 2023, 16:37
Bambu will not only use legal weapons in Europe and America but also in China against copycats
Czyli takie 'sukcesów życzę' ze złośliwym uśmieszkiem, że jak tylko będą mogli wsadzić komuś patyk w szprychy, to na pewno to zrobią.
Ciekawe czy ich dział prawny będzie realnie działał, czy teraz tylko grożą paluszkiem.
Ciekaw też jestem czy ktoś ma realny podgląd na to co takiego dokładnie Bambus opatentował?
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 13
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Trolinka »

majek pisze: 10 kwie 2023, 16:37
Bambu will not only use legal weapons in Europe and America but also in China against copycats
Czyli takie 'sukcesów życzę' ze złośliwym uśmieszkiem, że jak tylko będą mogli wsadzić komuś patyk w szprychy, to na pewno to zrobią.
A dalej piszą że nie ma problemów żeby ktoś ich naśladował i chętnie współpracują. Chodzi raczej o bezczelne kopiowanie 1:1. Zresztą tak samo broni interesu Prusa która też już stwierdziła że nie pozwoli sobie na kopiowanie 1:1 ich pracy.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1595
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 365

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Jarewa »

Trolinka pisze: 10 kwie 2023, 16:18 A to zwracam honor :> Jakoś tego nigdy nie zauważyłem w drukowanych kawałkach :>
Bo to nie było standardem w każdej drukarce, ale 2lata jakoś temu widziałem na filmiku w voronie 1.0 i wtedy się bardzo tym zainteresowałem bo pierwszy raz takie coś spotkałem i chciałem u siebie dawać. Dlatego to mam w pamięci. A filmik może znajdę jak będę miał czas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”