Creality K1 i K1 Max i, a jakże - BAMBU!

Tu przenosimy offtop
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 13
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Trolinka »

Jarewa pisze: 10 kwie 2023, 16:56
Trolinka pisze: 10 kwie 2023, 16:18 A to zwracam honor :> Jakoś tego nigdy nie zauważyłem w drukowanych kawałkach :>
Bo to nie było standardem w każdej drukarce, ale 2lata jakoś temu widziałem na filmiku w voronie 1.0 i wtedy się bardzo tym zainteresowałem bo pierwszy raz takie coś spotkałem i chciałem u siebie dawać. Dlatego to mam w pamięci. A filmik może znajdę jak będę miał czas.
B.... też pierwsze wersje datowane są 2020 jak pierwsze farmy już pracowały testowane.
Nie ważne kto od kogo wziął pomysł, ważne że jedni od drugich biorą najlepsze pomysły i coś z tego starają się uklecić :> To tylko lepiej dla nas :>
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 794
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: majek »

RevanitaPL pisze: 10 kwie 2023, 16:42 Ciekawe czy ich dział prawny będzie realnie działał, czy teraz tylko grożą paluszkiem.
Na szybko znalezione:
https://www.forbes.com/sites/aarontille ... st-yuneec/
Jakoś styl pisania identyczny:
"DJI welcomes competition, but is committed to protecting its intellectual property," the company said in a statement. "Friday’s filing is a response to safeguard that investment, to protect customers and partners and to promote genuine innovation in this promising area."
:unknown:
Trolinka pisze: 10 kwie 2023, 16:44 A dalej piszą że nie ma problemów żeby ktoś ich naśladował i chętnie współpracują.
Chyba jeszcze musisz się nauczyć prawidłowo czytać korpomowę. Czekasz z utęsknieniem na telefon do banku czy jakiegoś molocha, żeby posłuchać przez godzinę muzyczki z 'your call is important to us'? ;)


EDIT:
Trolinka pisze: 10 kwie 2023, 17:01 Nie ważne kto od kogo wziął pomysł, ważne że jedni od drugich biorą najlepsze pomysły i coś z tego starają się uklecić :> To tylko lepiej dla nas :>
Ale B nigdzie się niczym nie chwaliło i nie pokazywało nad czym pracują, więc nie jesteś w stanie stwierdzić ile oni się 'inspirowali', bo dla innych inspiracją wtedy nie byli.
RevanitaPL
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 13
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Trolinka »

majek pisze: 10 kwie 2023, 17:02
Trolinka pisze: 10 kwie 2023, 16:44 A dalej piszą że nie ma problemów żeby ktoś ich naśladował i chętnie współpracują.
Chyba jeszcze musisz się nauczyć prawidłowo czytać korpomowę. Czekasz z utęsknieniem na telefon do banku czy jakiegoś molocha, żeby posłuchać przez godzinę muzyczki z 'your call is important to us'? ;)
Ja nie wiem skąd u niektórych taka agresja na Bambu :P Jak Bambu mówi "nie pozwolimy kopiować bezczelnie" to ojezu, źli i w ogóle typy. A ale jak święta Prusa mówi "Nie pozwolimy na kopiowanie" to oh mają rację napracowali się, niech blokują :> Się nikt nie zająknie :P
majek pisze: 10 kwie 2023, 17:02
Trolinka pisze: 10 kwie 2023, 17:01 Nie ważne kto od kogo wziął pomysł, ważne że jedni od drugich biorą najlepsze pomysły i coś z tego starają się uklecić :> To tylko lepiej dla nas :>
Ale B nigdzie się niczym nie chwaliło i nie pokazywało nad czym pracują, więc nie jesteś w stanie stwierdzić ile oni się 'inspirowali', bo dla innych inspiracją wtedy nie byli.
No i znów ta agresja. Przecież nic nie pisałem kto kim się inspirował? Tylko że ich konstrukcja ma swoje lata i kij wie kto kim się inspirował.

PS. Ja nie wiem z czym Wy macie problem z B :> Fajna firma, zaczęła jakąś rewolucję na rynku. I coś się dzieje chociaż. O co kaman :>
Setaarius
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 6
Posty: 227
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: RevanitaPL »

Takie małe pytanko, zauważyłem że wszyscy tutaj unikają słowa Bambu, czy to jakiś filtr, czy co?
I zgadzam się z przedmówcą, że w mojej opinii chęć ochrony własnej technologii, jest dobra, dopóki to ich rozwiązania, a nie skopiowane od kogoś.
I fakt, Bambusik podłożył ogień pod tyłki innych producentów, i bardzo przypomina mi to sytuacje z momentu gdzie wyszedł Ender 3 :)
Trolinka, Setaarius
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 13
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Trolinka »

RevanitaPL pisze: 10 kwie 2023, 17:14 Takie małe pytanko, zauważyłem że wszyscy tutaj unikają słowa Bambu, czy to jakiś filtr, czy co?
Sporo ludzi dostaje białej gorączki jak słyszą cokolwiek o Bambu :> Więc niektórzy profilaktycznie nie używają co by się nie narażać :PPP
RevanitaPL
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: dziobu »

Trolinka pisze: 10 kwie 2023, 17:12Jak Bambu mówi "nie pozwolimy kopiować bezczelnie" to ojezu, źli i w ogóle typy. A ale jak święta Prusa mówi "Nie pozwolimy na kopiowanie" to oh mają rację napracowali się, niech blokują :> Się nikt nie zająknie :P
Bo trochę dziwnie wygląda sytuacja gdy z kraju przodującego w podrabianiu wszystkiego wyłania się ktoś kto zaczyna mówić o ochronie "swojej" własności intelektualnej.
morf
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 6
Posty: 227
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: RevanitaPL »

dziobu pisze: 10 kwie 2023, 17:25
Trolinka pisze: 10 kwie 2023, 17:12Jak Bambu mówi "nie pozwolimy kopiować bezczelnie" to ojezu, źli i w ogóle typy. A ale jak święta Prusa mówi "Nie pozwolimy na kopiowanie" to oh mają rację napracowali się, niech blokują :> Się nikt nie zająknie :P
Bo trochę dziwnie wygląda sytuacja gdy z kraju przodującego w podrabianiu wszystkiego wyłania się ktoś kto zaczyna mówić o ochronie "swojej" własności intelektualnej.
Oj tam, wydaje mi się że na tyle ile oni mają tych firm, może się zdarzyć wyjątek potwierdzający regułę :)
2x Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 13
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: Trolinka »

dziobu pisze: 10 kwie 2023, 17:25
Trolinka pisze: 10 kwie 2023, 17:12Jak Bambu mówi "nie pozwolimy kopiować bezczelnie" to ojezu, źli i w ogóle typy. A ale jak święta Prusa mówi "Nie pozwolimy na kopiowanie" to oh mają rację napracowali się, niech blokują :> Się nikt nie zająknie :P
Bo trochę dziwnie wygląda sytuacja gdy z kraju przodującego w podrabianiu wszystkiego wyłania się ktoś kto zaczyna mówić o ochronie "swojej" własności intelektualnej.
Oj tam oj tam, znaczy że są gorsi nie mają prawa do obrony? Nie pchajmy wszystkich do jednego wora :P Tak jak to ciągłe mieszanie Bambu i DJI. To że są to byli pracownicy którzy poszli na swoje nie znaczy że to jest DJI i mają cokolwiek wspólnego z nimi.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 4
Posty: 455
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 178

Re: Creality K1 i K1 Max

Post autor: konradsdev1 »

Trolinka pisze: 10 kwie 2023, 17:16Sporo ludzi dostaje białej gorączki jak słyszą cokolwiek o Bambu :> Więc niektórzy profilaktycznie nie używają co by się nie narażać :PPP
Raczej nie chodzi o nazwę Bambu tylko fanboja Bambu, który przy każdej okazji musi napisać o Bambu z AMS.
Nie potrafiłeś ogarnąć klippera albo ustawień slicera i dlatego wszystkie inne drukarki (zwłaszca DIY) to gówno nienadające się do niczego a Voron to drukowane kawałki?
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Creality K1 i K1 Max i, a jakże - BAMBU!

Post autor: mcxmcx »

Ej, ale naprawdę to eat rewolucja podobna do tego a na rynku droniarskim weszli DJI.

Jakość, czas, i po prostu działa.

Zresztą tutaj jest dużo ludzi latających, ja zaczynałem od KK i multiwii, to tak jakby endery, przychodzi cos trochę drozego ale działa i jest pewne.
Nie ma znaczenia ile ok nja się nie znasz na konfiguracji i doborze odpowiednich elementów, po prostu nie przeskoczysz.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Offtop”