Anycubic modyfikacja .

Tutaj można pochwalić się drukarką już uruchomioną bądź kupioną
jack83
Postów w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2022, 21:41

Anycubic modyfikacja .

Post autor: jack83 »

Witam wszyskich serdecznie .
Jestem użytkownikiem drukarki Anycubic i jestem z niej zadowolony .
Kupiłem drugiego Anycubika ,który był uszkodzony ale już drukuje . Drugą drukarkę chciałbym poddać modyfikacji .
Chciałbym zainstalować 32-bitową płytę główną , BLTouch , ciche stepstiki i zainstalować klipper z octoprint .
Chcę się przekonać co można osiągnąć dzięki tym modyfikacjom.
Powyższa modyfikacja ma mi pomoć zdobyć doświadczenie przed planowanym złożeniem drukarki Voron .
Zwracam się z prośbą do osób które już wykonywały podobne modyfikację o radę co jeszcze warto wymienić ,
żeby osiągnąć lepszą jakość wydruków zwiększając prędkość drukowania .
Jaką płytę główną polecacie ?
Dziękuję z góry za wszelkie sugestie z waszej strony .
bukszpryt
Postów w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: Anycubic modyfikacja .

Post autor: bukszpryt »

Warto by było dodać informację jaki to model anycubica, jest ich kilka.

Co do samych modyfikacji, to w anycubicu akurat szedłem w drugą stronę - wymieniałem lepszą płytę na oryginalną, więc z tym nie pomogę.
W innej starej drukarce, tronxy x1, wymieniłem oryginalną płytkę na skr pico. Przez to, że oryginalnie płytka była umieszczona w obudowie, która nie była trwale połączona resztą drukarki, cały proces był banalnie prosty - odłączyć wszystkie kable i podłączyć do nowej płytki. skr pico ma wbudowane ciche sterowniki, więc różnica w głośności silników była naprawdę duża.
Co do plusów klippera, to jest przede wszystkim wygodny - nie ruszam już kart pamięci, a wszelkie grzebanie w configach robi się przez interfejs webowy.
jack83
Postów w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2022, 21:41

Re: Anycubic modyfikacja .

Post autor: jack83 »

Dziękuję za szybki odzew .Moja drukarka to anycubic Mega .
Mam kilka pytań do Ciebie .
Jaką masz drukarkę ?
Dlaczego wymieniłeś lepszą płytę ( jaką ? ) na orginalną ?
Jakie zastosowaeś stepstiki jakie masz wartości napięcia dla nich ?
Czy oprócz zmiany z Marlina na Klipper coś jeszcze modyfikowałeś ?
bukszpryt
Postów w temacie: 2
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: Anycubic modyfikacja .

Post autor: bukszpryt »

Mam 4max, ale jeszcze go nie doprowadziłem do stanu używalności, więc o nim nic sensownego nie powiem.

Klippera stawiałem na 3 innych sprzętach - elegoo neptune (klon endera), tronxy x1 (chyba najtańsza drukarka jaką widziałem. na oryginalnej płycie nie działało wyjście na wiatrak) i rook (projekt, który od początku miał takie założenie).

Najwięcej modyfikacji zrobiłem neptunowi - zmiana fw na klippera, wymiana ekstrudera na klon bmg i przeróbka z bowdena na direct, wymiana silnika ekstrudera na mniejszy (LDO) żeby zmniejszyć masę głowicy, wymiana hotendu na chc. dołożyłem jeszcze 3dtouch. płyta została oryginalna, czyli jakiś robin nano 1.3, czy coś takiego.
marcin86
Postów w temacie: 2
Posty: 98
Rejestracja: 13 sie 2022, 15:45
Drukarka: AI3MS,direct,klipper
x 14

Re: Anycubic modyfikacja .

Post autor: marcin86 »

jack83 pisze: 12 kwie 2023, 08:36 Dziękuję za szybki odzew .Moja drukarka to anycubic Mega .
Mam kilka pytań do Ciebie .
Jaką masz drukarkę ?
Dlaczego wymieniłeś lepszą płytę ( jaką ? ) na orginalną ?
Jakie zastosowaeś stepstiki jakie masz wartości napięcia dla nich ?
Czy oprócz zmiany z Marlina na Klipper coś jeszcze modyfikowałeś ?
Mam Megę S.
W swojej mam TMC2209, Titan aero, klipper na RPI, bltouch i wszystkie wentylatory wymienione na Noctua. Jest bezgłośna, drukuję TPU.
Podstawowa modyfikacja to prostowanie prętów osi Y - fabrycznie są wygięte przez kiepskie mocowania.
Czy drugi raz bym się za to brał? Stanowczo nie.
jack83
Postów w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2022, 21:41

Re: Anycubic modyfikacja .

Post autor: jack83 »

Marcin 86 dziękuję za odpowiedź .
Czy mógłbyś napisać czy jesteś zadowolony z efektów po modyfikacji i podać wartść napięcia jakie ustawiłeś na stepstikach .
Czy po zainstalowanie klipper pozwala n aszybsze drukowanie .
Dlaczego drugi raz byś się już za to nie zabrał ?
marcin86
Postów w temacie: 2
Posty: 98
Rejestracja: 13 sie 2022, 15:45
Drukarka: AI3MS,direct,klipper
x 14

Re: Anycubic modyfikacja .

Post autor: marcin86 »

Wszystkie ustawiłem na 1V i tak działało ale po wymianie ekstrudera na aero (TL) silnik zaczął mi topić mocowanie z petg. Metodą prób i błędów doszedłem do wartości 0,8V.
Wszystkie modyfikacje, mimo, że początkowo często sprawiały problemy finalnie poprawiały jakość pracy drukarki. Klipper przede wszystkim rozszerzył i usprawnił możliwości kalibracji drukarki. W moim przypadku modyfikacje kosztowały trochę więcej niż zapłaciłem za nową drukarkę. Z perspektywy czasu uważam, że lepszym wyborem byłoby wtedy kupno Prusy.
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 1
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Anycubic modyfikacja .

Post autor: roman »

To mniej-więcej ja również do takich wniosków doszedłem, przy czym ja, w modyfikacjach, zatrzymałem się jeszczde "przed kliperem" można powiedzieć. Cena akcesoriów do tunningu to jedno, ale jak się doliczy własny czas pracy to inna sprawa. Owszem, można powiedzieć, że to hobby, nauka, itd. ale jednak efekty mogą być niewspółmierne do poświęconej pracy
jack83
Postów w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2022, 21:41

Re: Anycubic modyfikacja .

Post autor: jack83 »

Marcin 86 dzięki wielkie za odpowiedź .
Ja sporo rzeczy już mam i nie będę musiał specjalnie kupować . Chcę się pobawić i zdobyć doswiadczenie .
Co do komentarza Romana . To częściowo ma rację , ale wszystko zależy od nastawienia jak się do tego podchodzi .
Oczywiście jeśliby przeliczyć poświęcony czas na pieniądze to lepiej kupić np, bambu .
Mój znajomy ma i wydruki są rewelacyjne . Ale ja drukuję niewiele i raczej chciałbym podłubać przy drukarce .
Zresztą modyfikacja anycubica ma być wstępem przed złożeniem Vorona i poszerzeniem wiedzy na ten temat .
Sama możliwość zaprojektowania czegoś i wydrukowania daje dużą radość .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drukarki FDM/FFF - wszystkie pozostałe”