Chaotyczne warstwy po jednej stronie wydruku (sapphire pro)

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
stelkovsky
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2023, 21:43

Re: Chaotyczne warstwy po jednej stronie wydruku (sapphire pro)

Post autor: stelkovsky »

Hej, nie będę otwierać nowego tematu, bo też w tej drukarce mam problem z warstwami, ale on inaczej się objawia.

Otóż od samego początku warstwy u mnie w modelach nie pokrywają się dokładnie. Na zdjęciu widać odchylenia warstw. Wszystkie kalibracje wykonałem przy przejściu na klippera (na oryginalnym sofcie też był taki problem). Mam jedno podejrzenie: wózek na prowadnicy jest luźny. Gdy ruszam lekko palcem głowicy (zimnej oczywiście xD) to porusza się delikatnie w osi Y (zdjęcie).

Czy miał już ktoś podobny problem i go rozwiązał (tudzież wymienił prowadnicę na inną)?
Załączniki
2.jpg
1.jpg
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1570
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 344

Re: Chaotyczne warstwy po jednej stronie wydruku (sapphire pro)

Post autor: Jarewa »

Zauważ że tak samo jest w osi X/Y to nie są przesunięte warstwy a flow dla warstw inny. Moim zdaniem to masz problem ze stołem nie porusza się prawidłowo. Na zadane co 0.2mm nie przesuwa się tak lecz skokowo różnie 0.1-0.3
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 2
Posty: 506
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 344

Re: Chaotyczne warstwy po jednej stronie wydruku (sapphire pro)

Post autor: roman »

taki efekt u mnie występował, gdy miałem over-extrusion
Awatar użytkownika
stelkovsky
Postów w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2023, 21:43

Re: Chaotyczne warstwy po jednej stronie wydruku (sapphire pro)

Post autor: stelkovsky »

Jarewa pisze: 01 maja 2023, 18:00 Zauważ że tak samo jest w osi X/Y to nie są przesunięte warstwy a flow dla warstw inny. Moim zdaniem to masz problem ze stołem nie porusza się prawidłowo. Na zadane co 0.2mm nie przesuwa się tak lecz skokowo różnie 0.1-0.3
Sprawdziłem i potwierdza się ta teza - zmieniłem sprzęgło na oryginalne sztywne i wydrukowałem "stabilizator" śruby osi Z (https://www.thingiverse.com/thing:4015882). Teraz widać, że warstwy się nie rozjeżdżają jak wcześniej. Dzięki za porady! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”