Nanocaddo

Ogólne dyskusje o filamentach - różnych materiałach i producentach.
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 5
Posty: 1434
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Lokalizacja: lubuskie
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Nanocaddo

Post autor: cyfron »

Nanocaddo - obecnie jeden z tańszych filamentów PLA. Używał ktoś, wrażenia? Najbardziej interesuje mnie jak wychodzi czarny ale chętnie wysłucham opinii o innych kolorach.
Awatar użytkownika
fyme
Postów w temacie: 1
Posty: 383
Rejestracja: 06 sty 2021, 15:50
Drukarka: Prusa MK3s+
x 518

Re: Nanocaddo

Post autor: fyme »

Ja przedrukowalem kilka kilo czarnego pla. Generalnie całkiem spoko tylko brak powtarzalności. Jedna szpula różni się od drugiej. Najpierw miałem blyszczacy później nowa szpula matowy i teraz znów połysk. Druki z różnych szpul też wychodzą inaczej na tym samym gcode.
Na fotkach obie szpule to nanocaddo pla. Oba druki też.
Do tego filament pakowany w worki ale nie próżniowo i sporo w nim syfu (filament po prawej na wieszaku jest wyjęty prosto z worka)
Mam też biały i zielony ale tu nie wiem jak z powtarzalnością bo mam po jednej szpuli. Drukują się bez problemów.
Załączniki
IMG20230404174511.jpg
IMG20230405202318.jpg
IMG20230405202400.jpg
Adinfo, cyfron
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 5
Posty: 1434
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Lokalizacja: lubuskie
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Nanocaddo

Post autor: cyfron »

Dziękl za odpowiedź.
To czarny u mnie odpada, bo właśnie na powtarzalności koloru mi zależy. Z tego samego powodu zrezygnowałem z czarnego Colorfila, pomimo że sam filament szedł bez problemów i fajne szpule 3kg mają.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 7
Posty: 488
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Nanocaddo

Post autor: Igor »

Właśnie odebrałem paczkę siedmiu szpul w różnych kolorach, w tym jeden losowy - akurat trafiła się rolka przejściowa z różu na czarny. Kolory ładne. Stonowane ale soczyste. Limonka jest krzykliwa i niestety nierówno wybarwiona. Zwoje w różniących się odcieniach. Także cyfronie - na stabilność barwy między szzpulami bym nie liczył.
Materiał jest szorstki jak niepomalowana szczytówka od wędki. Myślałem więc że będzie kłopotliwy jak Cebulion "recyklingowa czerń" a tu niespodzianka. Drukuje się "po prostu ok" w zakresie 205-235 stopni. Świetnie się spaja ze sobą, generalnie nie narzekałbym na to PLA od strony mechanicznej.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
matikyle
Postów w temacie: 1
Posty: 120
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:17
Lokalizacja: Zabrze
x 25

Re: Nanocaddo

Post autor: matikyle »

Przedrukowałem kilka kilogramów czarnego. Uwagi przedmówców się pokrywają. Jednakże miałbym z tyłu głowy że jest to tani filament i może być zanieczyszczony. Zatkałem tym swojego Nozzle X'a (coldpulle, czyściki i inne metody nie pomogły).
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 7
Posty: 488
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Nanocaddo

Post autor: Igor »

Zdecydowanie jest to tani i niestabilny materiał jak z recyklingu ale na obudowy prototypowe albo do systemu Gridfinity jak znalazł.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 7
Posty: 488
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Nanocaddo

Post autor: Igor »

Właśnie drukuję większe pudło. 235-240 stopni dopiero daje błyszczący wydruk. Typowa cecha recyklingowego PLA. Wydaje się też że przez tę porowatość trzeba mu zwiększyć współczynnik ekstruzji do 1.01-1.02.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 7
Posty: 488
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Nanocaddo

Post autor: Igor »

Info od kumpla - limonka się łamie i przytyka 0.4mm. Jakaś lewa partia.
Czarny przy wiekszych elementach trzeba grzać - 230 jako startowa.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1354
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 723

Re: Nanocaddo

Post autor: JGFTW »

Skoro macie już jakąś opinie na temat filamentu to czy warto go brać zamiast chociażby Sunlu, Kingroon czy Jayo?
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 5
Posty: 1434
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Lokalizacja: lubuskie
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 369

Re: Nanocaddo

Post autor: cyfron »

Kupiłem 10kg czarnego i wychodzi ładny mat. Drukuję jak każde PLA na 205 i wydruki wychodzą bardzo ładnie. Biały wziąłem na próbę - o ile z samym drukowaniem nie ma problemów o tyle nie pasuje mi kolor, który jest kremowy a nie biały.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filamenty”