CREALITY Extruder Pro All Metal

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: Pjoter »

rafly pisze: 19 kwie 2023, 02:10W podstawowej wersji niestety clogguje niektóre PLA jak na full metal przystało, i tego nie da się przeskoczyć
Direct full metal nie powinien cloggować i tyle. Jeśli clogguje to znaczy że coś jest nie tak. Stąd mój komentarz. Nie ma sensu kupować czegoś co zwyczajnie nie działa poprawnie. To tak jak napisać "nie no dobre auto tylko co 1000 km trzeba opony wymieniać, no ale w aucie tak jest i tyle".
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 10
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: rafly »

Pjoter pisze: 21 kwie 2023, 08:28
rafly pisze: 19 kwie 2023, 02:10W podstawowej wersji niestety clogguje niektóre PLA jak na full metal przystało, i tego nie da się przeskoczyć
Direct full metal nie powinien cloggować i tyle. Jeśli clogguje to znaczy że coś jest nie tak. Stąd mój komentarz. Nie ma sensu kupować czegoś co zwyczajnie nie działa poprawnie. To tak jak napisać "nie no dobre auto tylko co 1000 km trzeba opony wymieniać, no ale w aucie tak jest i tyle".
Ale ty masz ten extruder i ci nie clogguje, bo przyznam, ze juz trace sens przekazu troche…
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: Pjoter »

Nie mam. Jak czytam głupoty typu "direct fullmetal clogguje PLA I tyle" to poprawiam. Nie wmawiaj innym że tak jest.

Edit: jest pytanie czy się pchać w ten ekstruder. Ty mówisz że jest upierdilwy do rozłożenia jak się przytkana. Ja mówię że jeśli się przytyka od PLA to zwyczajnie nie ma sensu go kupować. W tej cenie można złożyć lepszy zestaw który co prawda nie jest 2w1, ale nie będzie się przytykać na PLA.
matikyle
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1597
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 365

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: Jarewa »

Są łączniki dobre i są tanie, nawet bimetal nie tani u mnie ostatnio sie sknocil, więc raczej każdy to przechodzi.
rafly
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 10
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: rafly »

Pjoter pisze: 21 kwie 2023, 10:18 Nie mam. Jak czytam głupoty typu "direct fullmetal clogguje PLA I tyle" to poprawiam. Nie wmawiaj innym że tak jest.

Edit: jest pytanie czy się pchać w ten ekstruder. Ty mówisz że jest upierdilwy do rozłożenia jak się przytkana. Ja mówię że jeśli się przytyka od PLA to zwyczajnie nie ma sensu go kupować. W tej cenie można złożyć lepszy zestaw który co prawda nie jest 2w1, ale nie będzie się przytykać na PLA.
To moze napisz na jakich to super extruderach opiera się twoje doświadczenie bo u mnie clogguje na NIEKTÓRYCH PLA tak creality full metal jak i Raise w drukarce za 16 tys. Każdy z nich ma dedykowane i amatorskie upgradey, NIE BEZ POWODU. Poprostu są problemy z transmisją ciepła i tyle.
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: Pjoter »

Proszę bardzo
Titan Aero klon od TL nie clogowal mi się na niczym. Wentylator 4010 chłodził radiator. Drukarka otwarta. Przedrukował ~20 kg PLA I PETG.
Klon BMG plus klon v6 all metal - wentylator 3010, 10kg materiału i na niczym się nie cloguje. Drukarka otwarta
Ori BMG + ori v6 (prusa) - jak już pisałem też bez problemu. Wentylator 4010.

Raise jest chyba z komora, co? To dosyć mocno zmienia postac rzeczy jeśli chodzi o cloggi na PLA. OP ma endera więc mówmy o drukarkach otwartych. No chyba że jest ten ender w omorze, ale o tym nie wiem
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 10
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: rafly »

Pjoter pisze: 21 kwie 2023, 10:29 Proszę bardzo
Titan Aero klon od TL nie clogowal mi się na niczym. Wentylator 4010 chłodził radiator. Drukarka otwarta. Przedrukował ~20 kg PLA I PETG.
Klon BMG plus klon v6 all metal - wentylator 3010, 10kg materiału i na niczym się nie cloguje. Drukarka otwarta
Ori BMG + ori v6 (prusa) - jak już pisałem też bez problemu. Wentylator 4010.

Raise jest chyba z komora, co? To dosyć mocno zmienia postac rzeczy jeśli chodzi o cloggi na PLA. OP ma endera więc mówmy o drukarkach otwartych. No chyba że jest ten ender w omorze, ale o tym nie wiem
Tak ale do PLA komorę otwieram zawsze a od red jasper satin od Rosy krew mnie już zalewa bo chciałem ten filament drukować a na żadnej swojej drukarce nie mogę, nawet po upgradzie gardzieli, wentylacji na 5015 creality nie daje z tym filamentem rady. Najczęściej u mnie sprawa dotyczy czerwonych filamentów. Konkretnie są to Pink Starter Rosa, Red Jasper Satin Rosa, na obu nie udało mi sie wydrukować więcej niż 1,5cm wzwyż, ostatni to Nebula Fire Red (z tym akurat sobie poradziłem ustawieniami na wyższych prędkościach udało sie opanować).

Oczywiście piszę o takich najbardziej upierdliwy bo te cloggi zdarzą sie też na innych ale to już bardziej losowo albo trzeba poprostu znaleźć ustawienia, tak czy inaczej jest to upierdliwe z extruderem, którego od clogga trzeba uwalniać kilkanaście minut rozkręcając prawie całą głowicę. Dla porównania, w Raise żeby usunąć clogga wystarczy odkręcić 7 śrubek i operację można wykonać na włączonej drukarce z zainstalowaną na niej głowicą.
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: Pjoter »

Masz te materiały na szpulach? Odkupię próbkę wszystkich 3 albo szpulę jednego czerwonego. Jeśli dam radę wydrukować benchy to uznasz że działa? Albo podaj wydruk testowy który mam zapuścić (tylko tak do 10h druku).
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 10
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: rafly »

Ok, jak mogę Ci wysłać całą szpulę rosy jasper satin ale pls wydrukuj to na takim extruderze jaki mam. Czyli creality sprite bo inne mi nic nie dają.
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 10
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: rafly »

A próbkę to spoko mogę Ci wysłąć bez gadania
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”