CREALITY Extruder Pro All Metal

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 7
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: Pjoter »

Ale ja nie mam creality sprite :D zobaczę w domu ile na benchy potrzebuje i dam Ci znać co z próbka.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 10
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: rafly »

Dla mnei to spoko, moge Ci wysłać po ok 100-200g Rosy Jasper i Pink, jeśli Twoje ustawienia będą ok i możliwe, że uda się to przełożyć też na Sprite to dla mnie by była super pomoc bo ja już się trochę poddałem, co jakiś czas wracam do tego filamentu ale wciąż to samo więc łapy mi już opadają a Jasper mi się strasznie podoba.
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 10
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: rafly »

Dla zachęty, jeśli ktoś ma ten tytułowy extruder czyli CReality Sprite Full Metal (nie wazne czy w enderze czy CR) to mogę mu przesłać też próbki. Warunek to podzielenie się doświadczeniami i rozwiązaniem jak drukuje to bez cloggów na forum. Jeśli to pomoże rozwiązać problem, to jestem chętny zapraszam do kontaktu na prv użytkowników tego extrudera.


EDIT, mam prawie pełne szuple tych filamentów ale oczywiście mogę max po ok 100g wysłąć dla 2 chętnych osób (aktywnych na forum) ze sprite. Wysyłka paczkomat - paczkomat.
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
niefachowy
Postów w temacie: 3
Posty: 29
Rejestracja: 12 lip 2022, 03:06
Lokalizacja: PKR
Drukarka: VzBot
x 4

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: niefachowy »

Nigdy nie miałem żadnego cloga na tym ekstruderze, nie ważne jak podły był filament. Nie wiem czy trafiłem na tak grzeczną partię.

Pastę termoprzewodzaca między gardzielą a radiatorem masz? Jakie ustawienia retrakcji?
Awatar użytkownika
rafly
Postów w temacie: 10
Posty: 206
Rejestracja: 04 paź 2022, 21:08
x 113

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: rafly »

niefachowy pisze: 21 kwie 2023, 13:06 Nigdy nie miałem żadnego cloga na tym ekstruderze, nie ważne jak podły był filament. Nie wiem czy trafiłem na tak grzeczną partię.

Pastę termoprzewodzaca między gardzielą a radiatorem masz? Jakie ustawienia retrakcji?
Tak, ustawienia retrakcji testowałem wiele, ustawienia tez były na wieży retrakcji robione, z reguły 0,4-0,6mm, 25-45ms out, 15-35ms in
FDM: Creality CR-10 Smart Pro, Raise E2, RatRig v-core 500
DLP/LCD: Wanhao Duplicator D7, Anycubic Photon Ultra, Creality Halot Mage
https://www.printables.com/pl/@RflStcn_1422713
:piwo:
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 4
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: maniolx »

niefachowy pisze: 20 kwie 2023, 12:25
Jeżeli chcesz zamontować i drukować, sprite pro daje rade.
Sory że tak długo nie pisałem , lecz miałem taki nawał pracy że nie dałem rady .Piszesz że sprite pro daje radę . Ale radę daje także extruder który mam . Więc czy przy tej wymianie zyskam coś poza podwyższeniem temperatur druku ? Jakaś lepsza jakość druku , lepsze spajanie warstw itp., bo przyznam że rzadko bo rzadko ale czasami się problemy na obecnym extruderze się zdarzają . Nie jestem znawcą jak zacne grono tu na forum a drukarki nie używam do zabawy w druk czegokolwiek . Używam jej tylko do druku części które są mi potrzebne . W dużej mierze są to wszelakiego rodzaju obudowy do urządzeń elektronicznych ale jest też sporo innych części . Nauczyłem się projektować w Fusion 360 i nawet mi to niezle wychodzi . Teraz właśnie chciałem wymienić ten extruder i wolałbym chyba taki do zamontowania z jednego zestawu jak ten o którym wspomniałem . Ten który mam obecnie od ok 3 lat zatkał mi się tylko raz . Drukuję na PLA,PET-G,ABS-rzadko bo nie mam komory , Impact PLA,FLEX TPU
Awatar użytkownika
niefachowy
Postów w temacie: 3
Posty: 29
Rejestracja: 12 lip 2022, 03:06
Lokalizacja: PKR
Drukarka: VzBot
x 4

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: niefachowy »

Moim zdaniem nie zyskasz. Jeżeli jesteś zadowolony z obecnych wydruków a drukarki, tak jak mówisz, używasz do drukowania a nie "grzebania" to zostaw tak jak jest. Sprite nie jest pozbawiony wad takich jak niedorozwinięty sposób regulacji nacisku na filament albo beznadziejna "taśma" przewodów łącząca go z płytą główną. Jest to zestaw który raczej nie sprawia problemów ale nie wnosi także nic rewolucyjnego żeby warto było się w niego pchać na siłę
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 4
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: CREALITY Extruder Pro All Metal

Post autor: maniolx »

No to chyba trzeba zostać przy tym co mam . Mój direct to dosyć spora wymiarowo i chyba wagowo też konstrukcja , wiec wydawało mi się ze to będzie dobra zamiana . Ale jak piszesz że nic nie zyskam poza drukiem w wyższych temperaturach to chyba nie ma sensu .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”