Due3doom LE Klipper

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
mate76
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 10
Rejestracja: 17 gru 2018, 12:15
x 1

Re: Due3doom LE Klipper

Post autor: mate76 »

Finalnie, prawie skończyłem. Zmieniłem tylko Stepy na 2130, ponieważ nie mogłem spiąć 2209 po Uart, Klipper je czytał, ale wprowadzał jakieś mega prędkości. których silnik nie mógł ogarnąć. Nie wiem czemu, może ktoś podpowie - stepy Fysetc2209. Dodatkowo dodałem termistor na radiatorze głowicy. Zrobiłem prosty regulator prędkości wentylatora aby sterować tym dostarczającym powiertze z zewnątrz na głowicę i stół. Wyszło jak wyszło. Na zdjęciach widać elektronikę jeszcze sprzed spięcia tyrtytkami, wózek z autorską płytą rozdzielającą sygnały, głowicę z wentylatorem 50mm w układzie poziomym, żeby nie zaciągał ciepłego powietrza znad stołu, mechanikę, którą sam zaprojektowałem i wydrukowałem. Wszystkie silniki są umieszczone na dole, aby te od X i Y nie nagrzewały się w komorze. Napęd przeniesiony jest przez oś pionową na której dałem duże kółko GT2 aby pasek się mniej wyginał. Chcę jeszcze wprowadzić kontrolę napięcia pasków z wyświetlaczem zrobioną na belce tensometrycznej, input sharper, może jakiś sterownik oświetleniem.
Dodatkowo zamieszczam widok drukarki sprzed modyfikacji, Głowica była mega lekka, ponieważ zrobiłem ją na prowadnicach węglowych, a płyta nośna była z ABS. Fajnie to działało, bardzo mała bezwładność, ale niestety te pręty nie nadawały się na prowadnice, ponieważ nie były kalibrowane i łożyska miały luzy. Drukarka przepracowała w takim stanie przepracowała 2 lata i wydrukowała ponad 100kg filamentu. Zobaczymy ile wytrzyma obecna.
Załączniki
Elektronika, jeszcze na Step/Dir na 2209
Elektronika, jeszcze na Step/Dir na 2209
Płytka rozdzielająca sygnały dla łatwej wymiany głowicy
Płytka rozdzielająca sygnały dla łatwej wymiany głowicy
Wózek
Wózek
Coś tam się drukuje
Coś tam się drukuje
Widok ogólny na ramę
Widok ogólny na ramę
Drukarka sprzed modyfikacji na węglówkach
Drukarka sprzed modyfikacji na węglówkach
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 795
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Due3doom LE Klipper

Post autor: majek »

Na X mogłeś wziąć rurę kwadratową karbonową - są o wiele lżejsze od profili alu.
W swojej jak zmieniłem v-slota i MGN12 na karbon+MGN9, to zeszło mi ~240g masy: viewtopic.php?p=139105#p139105 (zdjecia na końcu posta)
mate76
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 10
Rejestracja: 17 gru 2018, 12:15
x 1

Re: Due3doom LE Klipper

Post autor: mate76 »

Mam to na MGN9, fakt można było węgiel dać. Może przy następnym upgrade, albo kolejnej drukarce, bo mam jeszcze ramy na 2szt. Węgiel z Ali?
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 795
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: Due3doom LE Klipper

Post autor: majek »

Tak, brałem 20x20x18 tutaj: https://www.aliexpress.com/item/32946654825.html
Można jeszcze poszukać po sklepach modelarskich, bo tam też miewają takie rzeczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”