FlSun Q5 nie klei do stołu

Dla zupełnie zielonych w temacie druku 3D
LITE
Postów w temacie: 9
Posty: 37
Rejestracja: 08 kwie 2017, 18:31
x 1

FlSun Q5 nie klei do stołu

Post autor: LITE »

Dzień dobry Forumowiczom,

Mam problem z drukarką z tematu. Wydruki nie kleją się do stołu. Stół wymyty - nie klei się. Stół spryskany płynem G-Eco-N, nie klei się. Filament Rosa
3D, wg wskazań Producenta nie klei się. Ręce mi już opadają. Mają Państwo jakieś pomysły?

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1798
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: FlSun Q5 nie klei do stołu

Post autor: Andrzej_W »

Jaki to stół? Co na nim jest za powierzchnia?
Możesz spróbować hegron
bukszpryt
Postów w temacie: 3
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: FlSun Q5 nie klei do stołu

Post autor: bukszpryt »

co z odległością dyszy od stołu?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: FlSun Q5 nie klei do stołu

Post autor: Kopytko »

Do jakiej temp grzejesz i jaki plastik, pokaż pierwsza warstwę lub to co wychodzi choćby. Warto tez stół umyć mydłem i wodą aby rozpuścić nie tylko tłuszcze ale i organiczne cukry , np z palców:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
LITE
Postów w temacie: 9
Posty: 37
Rejestracja: 08 kwie 2017, 18:31
x 1

Re: FlSun Q5 nie klei do stołu

Post autor: LITE »

@bukszpryt, @kopytko, @Andrzej_W Temperatura wg zaleceń Producenta: pomiędzy 50 a 70 st*C. Drukarka przy wydruku robi jedną cienką linię, +/- 1/4 obwodu stołu, wychodzi super. Jak ekstruder wjeżdża na środek stołu, to zaczynają się problemy - nie klei :(
bukszpryt
Postów w temacie: 3
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: FlSun Q5 nie klei do stołu

Post autor: bukszpryt »

To jest jakaś nowa drukarka, z którą masz problem od początku, czy masz ją dłużej i wcześniej już współpracowała?

Co do samego problemu, to mimo braku zdjęć i szczegółów obstawiam niewypoziomowany stół i/lub brak kalibracji z-offset.
LITE
Postów w temacie: 9
Posty: 37
Rejestracja: 08 kwie 2017, 18:31
x 1

Re: FlSun Q5 nie klei do stołu

Post autor: LITE »

bukszpryt pisze: 27 kwie 2023, 19:56 To jest jakaś nowa drukarka, z którą masz problem od początku, czy masz ją dłużej i wcześniej już współpracowała?

Co do samego problemu, to mimo braku zdjęć i szczegółów obstawiam niewypoziomowany stół i/lub brak kalibracji z-offset.
I tu jest właśnie problem. Drukarka ma przetyrane około 20h, stół fabryczny. Poziomowanie/kalibracja przed każdym wydrukiem (nauczka po klonie Prusy I3). Mam wrażenie, że to ja coś robię źle :(

Dzięki za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam :)
bukszpryt
Postów w temacie: 3
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 99

Re: FlSun Q5 nie klei do stołu

Post autor: bukszpryt »

Zmieniałeś cokolwiek w ustawieniach? Sprawdzałeś wyższą temperaturę druku? Wskazania producenta, czy porównanie z innymi materiałami nie zawsze pomaga. Sam miałem podobny problem z czarnym pla od DD dopóki nie zacząłem go drukować na 230, gdy inne filamenty działały dobrze na 200, a nawet i 195.
LITE
Postów w temacie: 9
Posty: 37
Rejestracja: 08 kwie 2017, 18:31
x 1

Re: FlSun Q5 nie klei do stołu

Post autor: LITE »

bukszpryt pisze: 27 kwie 2023, 22:39 Zmieniałeś cokolwiek w ustawieniach? Sprawdzałeś wyższą temperaturę druku? Wskazania producenta, czy porównanie z innymi materiałami nie zawsze pomaga. Sam miałem podobny problem z czarnym pla od DD dopóki nie zacząłem go drukować na 230, gdy inne filamenty działały dobrze na 200, a nawet i 195.
Nic nie zmieniałem. Sprawdziłem pirometrem - jest ok. Pozostaje metoda prób i błędów :|
Pozdro!
LITE
Postów w temacie: 9
Posty: 37
Rejestracja: 08 kwie 2017, 18:31
x 1

Re: FlSun Q5 nie klei do stołu

Post autor: LITE »

bukszpryt pisze: 27 kwie 2023, 22:39 Zmieniałeś cokolwiek w ustawieniach? Sprawdzałeś wyższą temperaturę druku? Wskazania producenta, czy porównanie z innymi materiałami nie zawsze pomaga. Sam miałem podobny problem z czarnym pla od DD dopóki nie zacząłem go drukować na 230, gdy inne filamenty działały dobrze na 200, a nawet i 195.
Ciekawostka: szary idzie super, biały idzie super, czarny - nie klei się :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o sprawy podstawowe”