Problem przy włączonej retrakcji

Jakość druku Cię nie zadowala?
Radko29
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2023, 20:23

Problem przy włączonej retrakcji

Post autor: Radko29 »

Siemano, mam pewien problem z drukiem i nie bardzo wiem w czym tkwi problem.
Pierwsze dwa zdjęcia przedstawiają druk z włączoną retrakcją, są widoczne brzydkie warstwy i nitkowanie w miejscu, gdzie jest okienko i dysza robi przerwę. Natomiast wyżej, gdy warstwy są już drukowane jednym ciągiem to wyglądają ładnie.

Natomiast pozostałe dwa zdjęcia są z wyłączoną retrakcją i wszystkie warstwy wyglądają dobrze, oprócz dużego nitkowania. Nie patrzcie na pierwszą warstwę, bo oderwałem druk jak był gorący i trochę się wygięła :)

Ktoś ma jakieś sugestie w czym tkwi problem? Retrakcja definitywnie źle wpływa na jakość wydruku, ale testowałem już pełno jej ustawień i nie mogę sobie poradzić.

Slicer Ultimaker-Cura.
Załączniki
1.jpg
Radko29
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2023, 20:23

Re: Problem przy włączonej retrakcji

Post autor: Radko29 »

Problemem okazała się temperatura. Nie wiem dokładnie czemu, bo zawsze drukowałem PETG na 220 stopni i było w porządku, a tutaj filament przy takiej temperaturze się gotował. Zjechałem aż na 195, nie mam zielonego pojęcia, czemu to się w ogóle drukuje na takiej niskiej temperaturze, ale wydruk wychodzi idealnie. Może to kwestia tego kiepskiego chłodzenia w Chironie.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1565
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 342

Re: Problem przy włączonej retrakcji

Post autor: Jarewa »

Zawilgocony dlatego pluło.
Radko29
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2023, 20:23

Re: Problem przy włączonej retrakcji

Post autor: Radko29 »

No właśnie też tak myślałem, bo już raz miałem zawilgocony, ale na takim to od razu z dyszy widać bąble, a tutaj leci czyściutki.
patrzę
Postów w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 08 maja 2021, 22:33
x 8

Re: Problem przy włączonej retrakcji

Post autor: patrzę »

A nie pada Ci termistor?
Jaką temperaturę pokazuje, gdy wystygnie?
Radko29
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2023, 20:23

Re: Problem przy włączonej retrakcji

Post autor: Radko29 »

Chyba nie, sprawdzałem temperaturę termometrem z sondą i różnica była około 2 stopni, względem tego co na wyświetlaczu.
Jak będę miał chwilę to zmienię dyszę i sprawdzę na nowym filamencie jak to będzie wyglądało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”