MK3S OctoPrint - problemy przerywa wydruk

Oprogramowanie sterownika drukarki i do łączenia komputera z drukarką
Awatar użytkownika
PioDes
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 77
Rejestracja: 25 mar 2020, 01:35
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: Ender 5
x 4

MK3S OctoPrint - problemy przerywa wydruk

Post autor: PioDes »

Cześć - do tej pory na moim MK3S nie było problemu przez około pół roku wysyłałem z Prusa Slicera druk do OctoPrinta na Raspberrry Pi 3A+ i drukowało automatycznie elegancko. Ostatnio ni z gruszki ni z pietruszki pojawił się problem z drukowaniem - podczas druku staje drukarka i przestaje drukować. Zmieniałem kabel USB nie pomogło , wydłużałem czasy połączeń i nie pomogło. Jedynie przychodzi mi na myśl by pliki wgrywały się nie na kartę SD Raspberry tylko na kartę SD w drukarce i z tej karty żeby się rozpoczynał proces druku. Jak wywołać proces by pliki automatycznie ze slicera wgrywały się na kartę SD w drukarce? Dziękuję
----------------
Bear Upgrade - SKR 1.4 TURBO; Dysza 0,4; 5; Orbiter 1.5; Direct: E3D V6;
----------------
MK3S klon Triangelab - Dysza 0,4; 5; Orbiter 2.0; Direct: E3D V6; liniówki z wózkami na Y
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 1
Posty: 197
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 62

Re: MK3S OctoPrint - problemy przerywa wydruk

Post autor: arek »

W logach octoprinta co jest na ten temat?

Z slicerem to możesz zrobić tak jak tu jest opisane: "Octoprint - redirecting all api/files/local calls to api/files/sdcard"
https://github.com/arekm/OctoPrint-Sdwi ... ilessdcard

Najlepiej na osobnym porcie. Wpisać do slicera jako hosta i gotowe. Niestety pewnie od razu z tego pomysłu zrezygnujesz bo to będzie szło ~3KB/s.
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 793
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 451

Re: MK3S OctoPrint - problemy przerywa wydruk

Post autor: majek »

Postaw system albo przegraj ten co masz na inną kartę. Pewnie stara już dogorywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Firmware'y i hosty”