Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 4
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Post autor: ethanak »

Jarewa pisze: 14 cze 2023, 16:52 A to zależy czy mówi/pisze o brim czy skirt
A to inna sprawa, używanie właściwej terminologii bez spolszczania na siłę czy wymyślania własnych określeń to całkiem dobry pomysł :)
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Post autor: mcxmcx »

Na przyszłość, pid tuning możesz zrobić. Gcode, zapisać do pamięci itp.

Nie trzeba komputera tak długo ja jest wyświetlacz.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
rastula
Postów w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 05 lip 2023, 16:16
x 1

Re: Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Post autor: rastula »

J.A. pisze: 25 maja 2023, 15:38 Użyj kleju. Są specjalne do wydruków 3D, ale też może być i biurowy w sztyfcie, albo nawet lakier do włosów. Nie próbowałem tych ostatnich, to info z internetu i tego forum.
A zdjęcia się nie załadowały.
Polecam "Hegron New Style Gel Spray Żel mocny " do nabycia np. za 20 zł / 300 ml np w Rossmann. Ostrzegam, trudno oderwać wydruki.


A co do podginania to zmniejsz prędkość przy drukowaniu pierwszych warstwy. Pokrętło Hornet w lewo parę razy podczas pracy i zaczną się % koło postępu pracy zmniejszać, potem możesz wrócić do 100% ( czyli tyle ile ustawiłeś w slicerze).
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 1
Posty: 490
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 167
Kontakt:

Re: Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Post autor: Igor »

Skirt o szerokości 2-3 ścieżek może być znakomitą pomocą. Podczas pierwszego przejazdu obserwujesz, korygujesz śruby stołu. Drugi (max trzeci) posłuży do upewnienia się że poziomowanie masz ok. W Enderze czasem co kilka wydruków zdarza się korygować. Dobrze wsmarowana pierwsza warstwa (taka trochę niższa od idealnej) też potrafi pomóc.

@rastula kup sobie klej DD. Nie paprze wszystkiego dookoła. Używam go na każdym podłożu do każdego tworzywa, więc nie ma obaw czy mi się PLA nie odklei od prusowej płyty teksturowanej albo że mi się PETG przylepi na stałe do stołu z PMMA.
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
rastula
Postów w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 05 lip 2023, 16:16
x 1

Re: Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Post autor: rastula »

Robas1 pisze: 26 maja 2023, 12:17 Dzięki. A podpowiesz coś z doświadczenia z tą temperaturą? Jaką wybrać? Raczej 200 - 205, czy te 195?
ja drukuje pla na 205-210
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”