Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Jakość druku Cię nie zadowala?
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 4
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Post autor: ethanak »

Małe wyjaśnienie - a propos zmniejszania temperatury stołu.
To ja (na innym forum) podałem jak ja mam ustawione, z wyjaśnieniem dlaczego tak a nie inaczej, oraz z adnotację, że to dla mojej drukarki, gładkiego szkła i konkretnego kleju. W żadnym razie nie była to porada. Zresztą pierwszą rzeczą którą zrobiłem było pokazanie linka do tego forum.
morf
Robas1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:34
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Artillery Hornet

Re: Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Post autor: Robas1 »

Dzięki za wszystkie porady.
To nie będę już obniżał temp. stołu, a klej DD już mam i używam. Wydaje się, że jeszcze mam problemy z kalibracją stołu (musze znowu sprawdzić), bo ostatnio wydruki to jakby nie połączone nitki, nie jednolita warstwa.
Czy może też mieć na to wpływ temp. dyszy? Mam ustawioną na 205 st C, bo właśnie wydawało mi się, że poniżej te nitki się ze sobą nie sklejają.
Chyba, że znowu to wina tego filamentu i częściowo zatkała się dysza.
Musze wreszcie zmienić ten filament, bo kupiłem już DD i spróbować, czy przypadkiem nie miną wszystkie problemy.

Pytanie: jakie temperatury stołu i dyszy zalecacie do PLA Devil Design?
bukszpryt
Postów w temacie: 4
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 100

Re: Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Post autor: bukszpryt »

Zawsze możesz zwiększyć temperature hotendu dla pierwszej warstwy
rety4
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2023, 14:29
Lokalizacja: Otwock
Drukarka: TT SP-5

Re: Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Post autor: rety4 »

Ja z doświadczenia z tą drukarką zacząłbym od:
1.Sprawdzenia docisku kółek stołu i osi X
2.Kalibracji napięcia ekstrudera(to kólko z pierwszych zdjęć)
3.Kalibracji kroków ekstrudera
4.kalibracji flowrate
(wszystko masz pięknie wytłumaczone na forum z którego pobrałeś profile IdeaMakera)
5.Ustawienie pierwszej warstwy.
Niestety instrukcja drukarki o tym nie wspomina a to jest powodem zawadzania dyszy o wydruk ta drukarka po poprawnej kalibracji i kilku modyfikacjach potrafi nawet ładnie drukować.
PS Moja miała na strcie ustawione ok 430 kroków a po kalibracji zrobiło się 418
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 4
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Post autor: ethanak »

Jeśli drukujesz z tego 3dcośtam to na 99.9% wina filamentu. Miałem to samo (ażurek zamiast ściany), zapchanie dyszy 1mm to był jego popisowy numer, od tego czasu trzymam się z daleka od tego wyrobu filamentopodobnego. Ale o tym chyba już wspominałem na forbocie?
bukszpryt
Postów w temacie: 4
Posty: 336
Rejestracja: 05 cze 2019, 21:21
x 100

Re: Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Post autor: bukszpryt »

ethanak pisze: 01 cze 2023, 16:11 Jeśli drukujesz z tego 3dcośtam to na 99.9% wina filamentu. Miałem to samo (ażurek zamiast ściany), zapchanie dyszy 1mm to był jego popisowy numer, od tego czasu trzymam się z daleka od tego wyrobu filamentopodobnego. Ale o tym chyba już wspominałem na forbocie?
3dactive? świetny filament na początek zabawy żeby się zrazić do druku 3d.
ethanak, morf
Robas1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:34
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Artillery Hornet

Re: Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Post autor: Robas1 »

No muszę przyznać, że jak złożyłem PLA Devil Design i jeszcze posmarowałem klejem stół (też DD) to nie mogłem odkleić wydruku tak się trzymał.
Nie stosuję już teraz żadnych otaczających wydruk obwódek, kleju i trzyma się świetnie. To samo PET-G i nawet świetnie wydrukowało się na TPU.
Ta szyba jest naprawdę dobra.
Tylko nie do tego pierwszego filamentu. O czymś to świadczy (choć klej w tym wypadku pomógł.
Wymieniłem też kółka ekstrudera z plastikowych na metalowe i to dużo dało.
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 4
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Post autor: ethanak »

Obwódka jest potrzebna jako rozbieg, a nie do trzymania stołu.
Awatar użytkownika
Jarewa
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1565
Rejestracja: 26 sty 2021, 22:16
Lokalizacja: Głogów
x 342

Re: Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Post autor: Jarewa »

A to zależy czy mówi/pisze o brim czy skirt
bukszpryt
Awatar użytkownika
majek
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 781
Rejestracja: 28 gru 2020, 18:17
Drukarka: EZT-3D T1, vn-corexy
x 448

Re: Artillery Hornet problemy z wydrukiem podginanie krawędzi, nie podawanie filamentu, przeskakiwanie extrudera

Post autor: majek »

Robas1 pisze: 14 cze 2023, 16:13 Nie stosuję już teraz żadnych otaczających wydruk obwódek, kleju i trzyma się świetnie. To samo PET-G i nawet świetnie wydrukowało się na TPU.
Klej do PET-G na szybie czy innych powierzchniach z dobrą adhezją używa się, żeby dało się później oderwać wydruk bez zniszczenia stołu, a nie żeby się lepiej kleił ;)
ethanak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kalibracja, problemy”