Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

Rozmowy na luzie np. o pogodzie lub śmiesznych kotach
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 85
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

Post autor: Trolinka »

Ty to jakiś psuj jesteś :P
1669h przepracowane, X1C śmiga, dwa AMS śmigają. Jedyny service to wymiana nozzle wiper'a ostatnio. Z maintenance'u raz umyte karbony, raz przedmuchane śmigła i raz wytarte i posmarowane śróbaki Z. Nawet w sumie nie wyłączałem od dawna bo....ciągle jakieś promo jak nie eSUN to Sunlu i inne, i przybywa kartonów po 6/10kg trzeba gdzieś to zużyć :>>> A jakieś zapychacze do druku się zawsze znajdą :>
A w sumie się przekonałem i teraz ciągle leci sport mode zamiast defaulta :P
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
roman
Postów w temacie: 18
Posty: 508
Rejestracja: 02 wrz 2022, 00:27
Lokalizacja: Dokładnej lokalizacji skippera nie zna nawet The President Of The Ju-Es-Ej
x 345

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

Post autor: roman »

Gdybyś od pół roku się tak nie brendzlował przy każdym poście o bambu "o jakie to śłiśtaśne" itp. to odbiór tych urządzeń na tym forum byłby zupełnie inny a dyskusje zdecydowanie bardziej merytoryczne, a tak to prawie nie ma z kim pogadać, bo większość rzyga tym tematem. Gdy Cie poprosiłem o zrobienie testu VFA to sie wykpiłeś, że wszystko jest gdzie indzej i tyle było z merytoryki tutaj.

A po drugie, proszę róbcie osobne wątki dla każdego tematu - niech to nawet będą tematy z doopy w stylu "Bambu - złamałem dysze", i niech nawet to będzie jedno-postowy wątek. Nie ma znaczenia póki to jest osoby wątek. Wiele łatwiej będzie cokolwiek odszukać.
(Tak, wiem, sam dołożyłem do tego swoje 2 grosze, bo namodziłem w tym wątku trochę postów).
konradsdev1, morf, RevanitaPL, fyme, Pjoter, Elhape, wileu
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 85
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

Post autor: Trolinka »

roman pisze: 31 lip 2023, 11:31 Gdybyś od pół roku się tak nie brendzlował przy każdym poście o bambu "o jakie to śłiśtaśne" itp. to odbiór tych urządzeń na tym forum byłby zupełnie inny a dyskusje zdecydowanie bardziej merytoryczne, a tak to prawie nie ma z kim pogadać, bo większość rzyga tym tematem. Gdy Cie poprosiłem o zrobienie testu VFA to sie wykpiłeś, że wszystko jest gdzie indzej i tyle było z merytoryki tutaj.

A po drugie, proszę róbcie osobne wątki dla każdego tematu - niech to nawet będą tematy z doopy w stylu "Bambu - złamałem dysze", i niech nawet to będzie jedno-postowy wątek. Nie ma znaczenia póki to jest osoby wątek. Wiele łatwiej będzie cokolwiek odszukać.
(Tak, wiem, sam dołożyłem do tego swoje 2 grosze, bo namodziłem w tym wątku trochę postów).
Muhaha. Może się onanizujesz do sprzetów, spoko, Twoja sprawa :P Dla mnie to narzędzie only. A że często ludzi interesowało jak z niezawodnością, to co jakiś czas wrzucam info x h przepracowane i czy coś się działo. Proste? Czy narysować? :PPP
O nic mnie nie prosiłeś :> Coś ta było żeby wszyscy drukowali jakieś testy masowo, skomentowałem tylko po co skoro tego jest pełno, dopiero morf bodajże wrzucił ze rodzime filamenty itd. i jest jakiś sens w tym. I tak gdzieś zostało w tyle. Nie wiem, jak mówiłem to narzędzie i nie podniecam się czy fala jest większa czy mniejsza, czy widać pod światło zielone czy czerwone i marnuje dzień na obserwowanie ścianek :> Więc nie wnikam.
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 85
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

Post autor: Trolinka »

LIDAR again :>
Odwołuje wszystko co ostatnio pisałem o laserach że w sumie działa ale do niczego nie przydatne w praktyce :P
Najnowszy firmware + Studio i LIDAR nabrał teraz sporo powera :> Nawet teraz supportuje PEI chropowate, co prawda jeszcze dane tuningują ale już oficjalnie można używać :-) I to zarówno kalibracji jak i kontroli warstwy :-)
-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
zlp
Postów w temacie: 9
Posty: 84
Rejestracja: 22 sie 2020, 10:34
Drukarka: Zortax Bambu Anycubi
x 20
Kontakt:

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

Post autor: zlp »

Do dupy ta drukarka. Nie potrzebuje wiedzy, fachowca ani godzin ślęczenia nad nią. Nawet profile filamentów sobie dopracowuje.
Teraz to każdy lamer może chwalić się wydrukami.
:D
Ostatnio zmieniony 02 sie 2023, 20:28 przez zlp, łącznie zmieniany 1 raz.
Trolinka
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 16
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

Post autor: mcxmcx »

U mnie w końcu udało się LW-PLA skalibrować.

Może nawet coś wydrukuje co lata ;))
Trolinka
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
RevanitaPL
Postów w temacie: 82
Posty: 229
Rejestracja: 04 kwie 2023, 12:42
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bambu Lab P1P
x 127

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

Post autor: RevanitaPL »

mcxmcx pisze: 02 sie 2023, 20:26 U mnie w końcu udało się LW-PLA skalibrować.

Może nawet coś wydrukuje co lata ;))
Podesłałbyś ustawienia? Bo boję się co wyjdzie z domyślnych Bambusowych, a około w piątek ruszam z drukiem samolotu RC :)
2x Bambu Lab P1P
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 16
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

Post autor: mcxmcx »

Flow wyszedł 0.692 temperatura 220
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 16
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

Post autor: mcxmcx »

Tak.
Załączniki
16910093213118778110137959691132.jpg
16910093052584605695184521292516.jpg
RevanitaPL
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Trolinka
Postów w temacie: 85
Posty: 562
Rejestracja: 09 sty 2020, 01:22
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Bambu Lab X1C Combo
x 173

Re: Bambu Lab X1/X1C/X1CC/P1P - po godzinach

Post autor: Trolinka »

-------------------------------------------------
Bambu Lab X1C Combo ( Do drukowania)
Kingroon KP3S Pro S1 (Klipper & Orbiter 2.0 mod) (Do dłubania)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym”